Amazon oszukany na kwotę 19 mln USD. E-commerce w Szwajcarii w 2020. eBay Connect 2020.

Czterech braci aresztowanych za rzekome oszustwo na kwotę 19 milionów dolarów. Ich ofiarą był Amazon.

Federalna oskarżenie zarzuca podejrzanym, że otworzyli konta sprzedawców i z nich oszukiwali platformę w ramach programu Vendor. Bracia mieli manipulować procedurami wystawiania faktur i rozliczeń, stosując praktykę zwaną over-shipping. Według aktu oskarżenia, w 2018 Amazon zamówił u nich spray dezynfekujący za 94 USD/sztuka i zamiast tego mieli dostarczyć Amazon’owi 7000 szczoteczek do zębów – za 94$ każda. Za to zamówienie wystawili Amazon’owi fakturę na kwotę 658.000 USD. Jeszcze w lipcu tego roku Amazon kupił u oskarżonych braci markowy perfum za 290 USD. Zamiast wysyłać zamówiony produkt, bracia rzekomo wysłali 927 sztuk trimmer’a do brody za 290 USD – w sumie prawie 270 000 USD. Sprawa jest ścigana przez prokuratora okręgu południowego stanu Nowego Jorku. W odpowiedzi na tę sprawę i aresztowania, rzecznik Amazon powiedział, że jest „wdzięczny” za współpracę z organami ścigania „za ich energiczne ściganie” braci. „Nasze proaktywne kontrole zapewniają, że zdecydowana większość sprzedawców w naszym sklepie to uczciwi przedsiębiorcy, natomiast niektórzy oszuści próbują naruszyć nasze zasady, poszkodować naszych klientów i szkodząc nam, cieszymy się na współpracę z organami ścigania, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności”.

Szwajcarski handel online urośnie w 2020 tyle, co w 3 latach bez pandemii.

Aktualne wyniki z Distance Trade Monitor, dyskusje z różnymi handlowcami i scenariusze wzmacniają prognozę, że szwajcarski handel internetowy prawdopodobnie wzrośnie w tym roku o 30%. Z tego 10% to wzrost strukturalny, podobnie jak w latach poprzednich, a 20% dzięki firmie Corona, we wszystkich gamach produktów. Oznacza to, że szwajcarski handel internetowy w ciągu jednego roku łączył w sobie dobre 3 lata rozwoju, a ci, którzy nie mogą wykazać wzrostu o 30% w tym roku, będą poniżej średniej.

Teraz pojawia się pytanie, czy wzrost ten jest trwały. Zakładamy, że tak będzie. Odpowiedź jest nadal otwarta, jak ten wzrost będzie się utrzymywał. Handel internetowy będzie wykazywał ponadprzeciętny wzrost na wyższym poziomie w nadchodzących latach dzięki wzrostowi spowodowanemu przez pandemię koronawirusa. Dzieje się tak dlatego, że częściowe zamknięcie handlu stacjonarnego przyniosło handlowi internetowemu wielu nowych klientów, z których większość w różnych badaniach planuje również w przyszłości kupować online. Wskazuje na to chociażby nowe badanie przeprowadzone przez Niemiecki Instytut Badań nad Handlem Detalicznym. Spośród ankietowanych „nowych kupujących online” większość chce w przyszłości ponownie robić zakupy online.

eBay Developers Program kończy 20 lat.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja deweloperów środowiska eBay. Oprócz szeregu ulepszeń interfejsu API związanych z nowymi płatnościami, cechami produktów, obsługą sporów i zmianami w zakresie ochrony prywatności, eBay ma teraz do dyspozycji własną SI w zakresie tłumaczeń.