Amazon uruchamia nowe centrum doręczeń w Wiedniu. eBay: 10.000+ USD za używany iPhone z zainstalowaną grą Fortnite.

25.08.2020

iPhone’y z zainstalowaną grą Fortnite za 10.000 USD na eBay!

Po tym jak Apple zablokował popularną grę Fortnite w App Store, fani gry nadal starają się jakoś dostać ją w swoje ręce. Jedna z możliwości: zakup używanego iPhone’a z już zainstalowaną grą. Okazuje się to być bardzo kosztowne.

Coraz więcej osób oferuje swoje iPhone’y z zainstalowaną grą Fortnite za czasami nawet pięciocyfrowe kwoty na Ebay.com, ale również na eBay’u niemieckim. Dzieje się tak, ponieważ obecnie nie ma innej możliwości, aby zagrać w popularną grę, co było spowodowane sporem Apple z producentem – Epic Games. Nic dziwnego więc, że właściciele telefonów z zainstalowaną grą wyczuwają teraz szansę na zarobienie sporych pieniędzy.

Amazon uruchamia nowe centrum doręczeń w Wiedniu.

Według doniesień stworzono 120 miejsc pracy, a dostawą mają się zająć partnerzy, którzy codziennie odbierają paczki i dostarczają je do klientów. Łącznie około 400 kierowców. Jest to już drugie centrum dystrybucyjne w Austrii: Jesienią 2018 roku Amazon otworzyła swoje pierwsze centrum dystrybucyjne w Großebersdorfie w dzielnicy Mistelbach. Zamiast korzystać z usług firm logistycznych Post, DHL i Co, Amazon realizuje dostawy ze swojego magazynu na północno-wschodnich obrzeżach Wiednia i z Wiednia-Liesing przy pomocy lokalnych partnerów dostawczych.

Amazon chce być „zielony” do 2025 roku.

Podobnie jak wielu innych platform online, również Amazon dąży do coraz bardziej zrównoważonego rozwoju. Cel jest postawiony wysoko: Do 2025 r. działalność firmy na całym świecie ma być w 100 procentach zasilana ekologiczną, odnawialną energią. Aby to osiągnąć, marketplace realizuje różne strategie. W Irlandii, na przykład, ma zostać wdrożony nowy projekt farmy wiatrowej w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej i zasilenia centrów danych własnej usługi cloud’owej Amazon Web Services (AWS). Według IrishTimes, projekt obejmuje 115-megawatowy projektem w Ardderroo, niedaleko zachodniego wybrzeża Irlandii, w pobliżu miasta Galway. Łącznie do 2022 r. ma tu zostać uruchomionych 27 turbin wiatrowych. „Ten duży projekt zademonstruje nasze zaangażowanie w odnawialne źródła energii w Irlandii”, mówi Kenneth Matthews, dyrektor ds. usług energetycznych w AWS. Amazon zatrudnia obecnie około 4000 pracowników w Irlandii. Firma szacuje, że w przyszłości będzie w stanie zwiększyć tę liczbę dzięki inwestycjom – w tym farmy wiatrowe – i planuje zatrudnić kolejne 9 700 osób.