Amazon uruchamia Project Zero w Europie

Plagiat i podrabiane produkty nadal stanowią poważny problem w handlu online. Na początku roku Amazon podjął jeszcze bardziej zdecydowane działania przeciwko nim i w marcu uruchomił nowy program o nazwie „Project Zero” w USA (pisaliśmy o tym tutaj). Za pomocą sztucznej inteligencji podrabiane produkty mają być lepiej wykrywane. Jak ogłosił Amazon, „Projekt Zero” będzie teraz uruchamiany również w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Czy „Project Zero” jest skuteczny?

Od czasu uruchomienia „Project Zero” w USA zarejestrowano ponad 3000 znaków towarowych, a ponad 65 mln podejrzanych produktów zatrzymano, zanim jeszcze zostały zaoferowane kupującym. Teraz Amazon chce również zredukować liczbę podróbek na rynkach europejskich do zera. W tym celu firma Amazon opiera się na zautomatyzowanych systemach, które aktywnie i stale skanują stronę internetową w poszukiwaniu podejrzanych ofert. W przyszłości machine learning pomoże jeszcze skuteczniej zwalczać plagiaty.

Ponadto, Amazon opiera się na wiedzy i współpracy właścicieli znaków towarowych w walce z takimi oszustwami. Kiedy producenci rejestrują się w ramach „Project Zero” będą mieli możliwość natychmiastowego usunięcia podróbek we własnym zakresie.

Jak zarejestrować się w „Project Zero” i uwierzytelnić swoje produkty?

Sprzedawcy mogą uwierzytelniać swoje produkty potwierdzając autentyczność każdego z nich. „Aby to zrobić, skanujemy unikalny kod, który producenci umieścili na produkcie. Znaki towarowe zarejestrowane dla Projektu Zero uzyskują najlepsze wyniki, gdy używają uwierzytelniania przy użyciu określonego kodu producenta” – napisał Amazon.

Obecnie udział w „Project Zero” jest możliwy tylko z zaproszeniem, ale w przyszłości dodane zostaną kolejne marki. Zainteresowani sprzedawcy mogą złożyć wniosek o wpisanie do listy oczekujących: https://brandservices.amazon.de/projectzero