Amazon zwiększa w Polsce liczbę stałych miejsc pracy do 18 tys. Dzieła sztuki z paryskiego Luwru na Tmall.

15.10.2020

Dzieła sztuki z paryskiego Luwru na Tmall

Chińscy konsumenci mogą teraz kupować produkty inspirowane skarbami znajdującymi się w największym muzeum sztuki na świecie, Luwrze.

Muzeum zapowiedziało między innymi współpracę z Grupą Alibaba w celu uruchomienia flagowego sklepu na platformie e-commerce B2C Tmall.

Znajdujący się w centrum Paryża Luwr jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie i eksponuje około 38 tys. dzieł sztuki w ośmiu działach kuratorskich. Aby przybliżyć cuda muzeum chińskim konsumentom, zespół Alifish wykorzystał połączenie możliwości analizy danych firmy Alibaba i jej wiedzy na temat licencjonowania w celu zidentyfikowania najbardziej wpływowych i popularnych dzieł Luwru. Następnie zespół ds. rozwoju produktu wykorzystał te wyniki do wprowadzenia innowacji w różnych produktach inspirowanych sztuką, we współpracy z głównymi międzynarodowymi i chińskimi markami. Produkty te sięgają od szminek w kształcie Nike z Samotraki i cieni do powiek o tematyce Wenus de Milo, po torby z wizerunkiem Mona Lisy.


Płatność na raty coraz popularniejsza w e-commerce

Ankieta przeprowadzona przez IFH Cologne i TeamBank AG wśród 1150 konsumentów wykazała, że prawie połowa respondentów (47%) preferuje płacić za swoje zakupy w ratach, gdy koszyki na zakupy są większe. To o 8% więcej niż w zeszłym roku. Dla 2/3 konsumentów zróżnicowany wachlarz metod płatności jest częścią doskonałej usługi i decyduje o zakupie.


Amazon zwiększa w Polsce liczbę stałych miejsc pracy do 18 tys.

Amazon ogłosił, że stworzył 2 tys. nowych miejsc pracy w Polsce w 2020 roku, zwiększając łączną liczbę stałych pracowników do 18 tys. To stanowiska dla osób o różnorodnym wykształceniu i doświadczeniu – od poziomu początkowego w dziale operacyjnym, po inżynierów, menedżerów i ekspertów ds. rozwiązań chmurowych.

„Od wielu lat jesteśmy aktywni na polskim rynku i z radością ogłaszamy, że nasz zespół powiększył się do 18 tys. pracowników. Jestem szczególnie dumny z tego, że udało się to osiągnąć w roku tak pełnym wyzwań. Cieszę się, że możemy zaoferować stabilne zatrudnienie w bezpiecznym środowisku, połączone z atrakcyjnymi zarobkami i dodatkowymi świadczeniami już od pierwszego dnia. Zapewniamy też wspaniałe możliwości rozwoju zawodowego profesjonalistom, od menedżerów operacyjnych, inżynierów, ekspertów ds. HR, finansów i IT, po absolwentów gotowych dołączyć do naszego zespołu” – powiedział Marian Sepesi, regionalny dyrektor ds. operacji na Europę Środkowo-Wschodnią. 

Ponadto, rozpoczęto rekrutację na 10 tys. stanowisk sezonowych na okres przedświąteczny. Amazon tworzy najbardziej nowoczesne miejsca pracy, oferując wiodące w branży wynagrodzenie oraz gamę rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo swoim pracownikom. Od marca firma wprowadziła również ponad 150 usprawnień w zakresie bezpieczeństwa, w tym maseczki ochronne, proces mierzenia temperatury, bezpieczny dystans oraz zwiększoną częstotliwość sprzątania we wszystkich budynkach.

„W naszych centrach logistycznych trwają przygotowania do okresu przedświątecznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym roku przyjmiemy do naszego zespołu ponad 10 tys. pracowników sezonowych, którzy pomogą nam w realizacji zamówień klientów. Osoby, które do nas dołączą, już od pierwszego dnia będą mogły korzystać z tych samych benefitów i świadczeń, co nasi stali pracownicy. Poza tym będą mieli okazję doświadczyć niesamowitej atmosfery, która zawsze panuje w naszych centrach przed Świętami” – powiedziała Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w: Sadach, Sosnowcu, Kołbaskowie, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach, Okmianach i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. 

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.