DHL wysyła teraz również paczki na księżyc. Kryptowaluty w Paypal. 200 magazynów Amazon w Niemczech w 2021 r.

7.12.2020


Ponad 200 centrów dystrybucyjnych Amazona w Niemczech do końca 2021 r.

Amazon posiada obecnie 46 centrów logistycznych w Niemczech, w przyszłym roku ma zostać dodanych ponad 160 mniejszych centrów dystrybucyjnych w Niemczech, informuje wyłącznie Wortfilter.de. Centra dystrybucyjne Amazon to małe, sprawne jednostki logistyczne, które zaopatrują klientów w promieniu 40 km od centrum dystrybucyjnego. Aby towar bezpiecznie dotarł do klienta, w ciągu nocy potrzebna jest kompletna sieć dystrybucji.

Listę najważniejszych magazynów Amazon w Europie znajdziesz tutaj:


Nastroje niemieckich konsumentów mocno uzależnione od restrykcji

Sprzedaż detaliczna w Niemczech w październiku 2020 r. wzrosła o 2,6% mdm – poinformował Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Analitycy spodziewali się miesiąc do miesiąca wzrostu wskaźnika o 1,2% wobec -1,9% we wrześniu 2020 r., po korekcie z -2,2% W ujęciu rok do roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 8,2%. Tu oczekiwano wzrostu o 5,8%, po wzroście poprzednio o 7,0%, po korekcie z +6,5%.

Wzmożone restrykcje w listopadzie natomiast wyraźnie stłumiły nastroje konsumentów w listopadzie. Zarówno oczekiwania ekonomiczne i dochodowe, jak i skłonność do zakupów poniosły straty. W związku z tym GfK prognozuje na grudzień 2020 r. wartość -6,7%, czyli o 3,5% mniej niż w listopadzie tego roku (skorygowane -3,2%).


DHL wysyła teraz również paczki na księżyc

przyszłym roku klienci DHL mogą wysyłać swoje paczki również na księżyc. To nie żart! Paczka z kosmicznym adresatem będzie też nieco droższa niż zwykle i dostępna od przyszłego roku. Wówczas firma logistyczna powiększy swój obszar dostaw o 384 400 km, i tym samym dostarczy towar również na Księżyc. Jest to możliwe dzięki współpracy z amerykańskim producentem Astrobotics. W przyszłym roku prom kosmiczny Peregrine ma wyruszyć na księżyc i przewieźć ze sobą również paczki DHL. Tak zwane MoonBoxy mogą być rezerwowane przez każdego i mają cylindryczny kształt. Najmniejsza paczka ma średnicę blisko 30 cm, a cena takiej przesyłki zaczyna się od 460 dolarów. Na stronie internetowej Astrobotic można w konfiguratorze zamówić rozmiary przesyłki.

Źródło: dpdhl.com/de/presse.html


Parlamentarzyści z różnych krajów piszą list do Jeffa Bezosa

liście otwartym do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, około 400 polityków krytykuje giganta handlu elektronicznego drastycznymi słowami – i żąda, aby Amazon wykazał się większą moralnością. Jeden z punktów krytyki: Pracownicy – zwłaszcza w centrach logistycznych na całym świecie – pracowali w tym roku, zwłaszcza w czasie szczytów kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, ale prawie nie czerpią z tego korzyści i są nawet narażeni na niebezpieczeństwa. “Podczas gdy majątek Bezosa wzrósł o około 13 mln dolarów na godzinę w 2020 r., jego pracownicy znajdują się w niebezpiecznych warunkach pracy, otrzymują niewielką podwyżkę wynagrodzenia lub nie otrzymują jej wcale i wręcz muszą spodziewać się konsekwencji za zorganizowanie związków zawodowych i organizowania się ze swoimi kolegami”, skarży się inicjatywa. Zwolennikami są głównie politycy lewicowi w swoich krajach, w tym również były lider brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn, były minister finansów Grecji – Yanis Varoufakis i Heidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego. Z Polski pod listem podpisało się 9 posłanek i posłów Sejmu. Głównymi żądaniami są:

  • Wzrost wynagrodzeń we wszystkich magazynach Amazona, proporcjonalnie do rosnących przychodów firmy;
  • Zakończenie niepewnego zatrudnienia np. poprzez pseudo samozatrudnienie;
  • Zobowiązanie do zachowania neutralności emisji do 2030 r;
  • Wstęp dla związków zawodowych do zakładów w Amazona w celu zbierania informacji i rekrutacji członków;
  • Pełne rozliczenie podatkowe w miejscu faktycznego prowadzenia działalności gospodarczej, brak dalszych przesunięć zysku w celu uzyskania oszczędności podatkowych oraz brak korzyści w rajach podatkowych.


Kryptowaluty do kupienia poprzez amerykański PayPal

Tendencja w kierunku płatności i aktywów cyfrowych nadal przyspiesza i również jest napędzana przez pandemię Covid 19 i rosnące zainteresowanie walutami cyfrowymi. PayPal niedawno ogłosił nową usługę, która pozwala klientom w USA kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty poprzez swoje konto PayPal. W przyszłości kupujący będą mogli korzystać z kryptowalut, jako źródła płatności również dla zakupów u 26 mln sprzedawców korzystających z platformy płatniczej. PayPal otrzymał warunkowe “BitLicense” od Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowego Jorku. Oprócz kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, PayPal planuje zwiększyć ich użyteczność, udostępniając je jako źródło płatności za zakupy online na całym świecie. Powszechna akceptacja kryptowalut była dotychczas utrudniona przez ich ograniczoną użyteczność, jako medium wymiany ze względu na dużą zmienność kursów, koszty i szybkość transakcji.