eBay.de zadowolony z pierwszych tygodni eBay Fulfillment

30.05.2019

Wraz z uruchomieniem eBay Fulfillment w październiku 2018 roku, eBay wywołał spore zainteresowanie tym tematem wśród sprzedawców. Według eBaya, liczba uczestniczących sprzedawców stale rośnie od początku fazy beta, która zakończyła się zaledwie kilka tygodni temu. Obecnie około 40 sprzedawców korzysta z oferty fulfillmentu eBaya, a kolejnych 100 ma być w fazie przygotowawczej. Ponadto, ponad 200 sprzedawców wyraziło „poważne zainteresowanie” uczestnictwem w programie eBay Fulfillment, wielu z nich czeka na podłączenie pozostałych systemów ERP.

JTL i Dreamrobot mają być obsługiwane już latem 2019

Do tej pory eBay oferował fulfillment jedynie dla sprzedawców korzystających z Plentymarkets. Jednak liczba narzędzi wielokanałowych ma zostać w przyszłości powiększona, co potwierdził już odpowiedzialny za to menedżer w eBay – Steven Marks. Od tego lata, eBay chce również umożliwić usługę fulfilmmentu poprzez JTL i Dreamrobot.Pierwsze miesiące eBay Fulfillment okazały się sukcesem, również w odniesieniu do terminów dostaw: 90% wszystkich zamówień eBay Plus złożonych do godziny 20:00 zostało dostarczonych do klienta już następnego dnia. Sprzedawcy korzystający z eBay Fulfillment korzystają ze specjalnej ochrony sprzedawcy oraz spełniają wymogi programu eBay Plus, co oznacza że korzystają z lepszej widoczności ich aukcji. 30% dostaw stanowiły zamówienia wielokanałowe. Zostały złożone poprzez kanał sprzedaży inny niż eBay, a realizacją zajął się eBay.

Zadowoleni sprzedawcy

Według Patricka Wernitza, sprzedawcy artykułów erotycznych i właściciela konta marielove-shop – korzystanie z eBay Fulfillment jest ekonomiczną „koniecznością z biznesowego punktu widzenia”. On sam uczestniczy w programie od początku fazy beta i mówi, że przede wszystkim korzyścią dla niego jest tańsza wysyłka oraz unikanie uciążliwych procesów własnego fulfillmentu. „eBay Fulfillment ma również pozytywny wpływ na kupujących, ponieważ dzięki niemu prędzej decydują się na zakup i mają większą satysfakcję” – mówi Wernitz.Julian Nutsch z FaschingShop24 podkreśla również prostą obsługę procesów i wyciąga jasny wniosek: „To działa bardzo dobrze”. W gorącym dla niego czasie (okres karnawału) w Niemczech, zautomatyzowane procesy dzięki eBay Fulfillment i Plentymarkets były „ogromną ulgą”.Zainteresowani sprzedawcy mogą zarejestrować się za pośrednictwem nowego portalu eBay Fulfillment i do końca lipca obowiązuje specjalna oferta (100 darmowych transakcji i kilka innych korzyści).

Wymagania eBay Fulfillment:

  • sprzedawca musi posiadać działalność gospodarczą na terenie Niemiec, co najmniej oddział z zarejestrowaną działalnością i adresem w Niemczech,
  • trzeba mieć niemiecki NIP oraz zaświadczenie zgodne z § 22f UstG,
  • produkty zgodne z regulaminem eBay Fulfillment nie mogą być cieczą, nie mogą być niebezpieczne, a także nie mogą zawierać baterii niemożliwych do wyciągnięcia,
  • produkty muszą być tak zapakowane, aby wytrzymały upadek z 80 cm,
  • na chwilę obecną wymagany jest system ERP Plentymarkets.