piątek, 19 lipca, 2024

W pogoni za Amazonem: eBay Fulfillment oraz eBay Shipping

eBay.de podążając śladami Amazona uruchomił dwie nowe usługi w Niemczech: eBay Fulfillment i eBay Shipping. Dzięki nowym propozycjom magazynowania i wysyłki w stylu FBA oraz rozwiązaniom logistycznym, sprzedawcy mogą teraz w jeszcze łatwiejszy sposób oferować dostawę następnego dnia.
Po pomyślnym zakończeniu projektu pilotażowego, eBay.de rozpoczyna program w fazie beta. Pod nazwą Multichannel Logistik Services, eBay oferuje dwa rodzaje usług: eBay Fulfillment oraz rozwiązanie logistyczne: eBay Shipping. Program fulfillment jest realizowany we współpracy z Fiege, Hermes i Plentymarkets, a eBay Shipping z DPD.Sprzedawcy korzystający z fulfillmentu eBaya automatycznie kwalifikują się do usługi eBay Plus, czyli odpowiednika abonamentu Amazon Prime.eBay Plus, to dla kupującego szybka i bezpłatna dostawa premium, bezpłatne zwroty i dostęp wyłącznie do rzetelnych sprzedawców. Dla sprzedawców eBay Plus oznacza to lepszą widoczność, zwroty opłacone w serwisie eBay, a nawet o 20% tańszą prowizję od sprzedaży.”Jako wiodąca globalna firma handlowa uważamy, że logistyka ma strategiczne znaczenie dla poprawy doświadczeń kupujących i sprzedających na naszej platformie” – powiedział Michael Pasch z eBay Loyalty & Logistics. „Dzięki naszym nowym usługom logistycznym pomagamy sprzedawcom spełniać stale rosnące wymagania kupujących w zakresie szybkiej i niezawodnej dostawy. Jednocześnie sprzedawcy będą mogli skorzystać ze wszystkich zalet eBay Plus”.

Czy eBay może konkurować z Amazonem?

eBay w ostatnich latach musiał mierzyć się z ogromną krytyką ze strony sprzedawców i kupujących, gdyż pozostawał on daleko w tyle za Amazonem z powodu braku usługi fulfillment. Amazon zdążył zdominować rynek eCommerce w Niemczech, ale eBay w końcu się obudził. Jednak w związku z wciąż dużym udziałem rynkowym eBaya ma on dużą szansę na poprawę atrakcyjności dzięki eBay Fulfillment zarówno wśród kupujących, jak i wśród sprzedawców.