eBay przedłuża ochronę statusu konta ze względu na pandemię. Amazon buduje kolejne centra dystrybucyjne w Dolnej Saksonii.

05.06.2020

eBay przedłuża ochronę statusu konta ze względu na pandemię.

Jak już informowaliśmy wcześniej, eBay chroni status konta przed jego obniżeniem niemal od początku kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Opóźniona wysyłka lub anulowane transakcje aż do 20. lipca nie będą miały wpływu na obniżenie oceny konta, a co za tym idzie nie będą powodowały negatywnych skutków takiego obniżenia oceny, jak np.: wykluczenie z usług eBay Plus, eBay Garantie, utrata Top Seller’a, bardzo słabe pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

Niemcy: mniejsze obawy o zdrowie i przyszłość, wraca konsumpcja.

Kryzys koronawirusa drastycznie zmienił i ograniczył zachowania konsumentów na całym świecie. Jednak przynajmniej w Niemczech zachowania konsumentów powoli wracają do normy, jak pokazuje najnowszy “Global Consumer Pulse Survey” firmy Deloitte. Wynika z niego, że wśród ankietowanych Niemców maleją obawy i strach o własną sytuację zdrowotną, zawodową i finansową. Czterech na pięciu było mniej zmartwionych niż jeszcze w poprzednim tygodniu. Według badania 40 procent uczestników wciąż martwi się o swoje zdrowie, 27 procent obawia się utraty pracy. Dla porównania jeszcze w zeszłym miesiącu 65 procent martwiło się o swoje zdrowie, a 33 procent o swoją pracę. Wyraźnie spadający poziom strachu i zmartwień sprawi, że znów wzrasta chęć wydawania pieniędzy na konsumpcję – narazie głównie w zakupach online.

Amazon buduje kolejne centra dystrybucyjne w Dolnej Saksonii.

Amazon kontynuuje rozwój swojej sieci logistycznej. Na przykład w Dolnej Saksonii planowanych jest obecnie nawet kilka nowych centrów logistycznych. W Sehnde koło Hanoweru ma powstać nowe centrum dystrybucyjne. Otwarcie planowane jest na jesień 2020 roku. Firma ogłosiła to podczas wizyty Bernda Althusmanna (CDU), ministra gospodarki Dolnej Saksonii, w Winsen. Centrum zajmie łącznie prawie 10.000 metrów kwadratowych i stworzy około 80 nowych miejsc pracy. 

Już w 2019 roku powstały dwa centra w okolicach Berlina – niedaleko Poczdamu oraz lotniska Schönefeld/Berlin Brandenburg Internatioal (BER). Pierwszy z nich ma około 4500 metrów kwadratowych, drugi aż 34.000 metrów kwadratowych. Amazon stawia na gęstą sieć centrów mniejszych i średnich, aby umożliwić dostawę do klientów Prime również przez jeżdżących w ramach Amazon Flex samodzielnych kurierów indywidualnych. Amazon Flex działa na zasadzie Uber – każdy zarejestrowany z odpowiednią aplikacją może rozwozić paczki własnym samochodem.

eBay spodziewa się znacznego wzrostu. Notowania wzrosły o ponad 10 procent.

eBay patrzy optymistycznie w przyszłość. W bieżącym drugim kwartale 2020 roku platforma spodziewa się wzrostu sprzedaży o 13-16% rok do roku. Miliony nowych klientów również dają powody do nadziei. Obecnie Ebay spodziewa się wzrostu skorygowanego zysku na akcję o 54 do 60 procent. Nie wiadomo jeszcze, czy te pozytywne zmiany będą miały również wpływ na wynik całoroczny. Wynika to z faktu, że prognozy na cały rok nie zostały jeszcze skorygowane w górę. Wzrost rokowań na drugi kwartał został natomiast już nagrodzony przez inwestorów na giełdzie: akcje Ebay’a wzrosły o ponad dziesięć procent.