piątek, 19 lipca, 2024

Fulfillment by Kaufland – nowa oferta w logistyce dla sprzedawców

13.02.2024

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania rynku i chęć zapewnienia kompleksowego wsparcia dla sprzedawców, Kaufland wprowadza nową usługę w ramach swojego marketplace – Fulfillment by Kaufland (FBK). To rozwiązanie, znane już z działalności globalnych gigantów takich jak Amazon czy eBay oraz Allegro, ma na celu umożliwienie sprzedawcom korzystanie z zaawansowanych opcji logistycznych oferowanych przez Kaufland. Usługa obejmuje kompleksowe zarządzanie procesem wysyłki – od magazynowania, przez pakowanie, po zarządzanie zwrotami i obsługę klienta.

FBK stanowi odpowiedź na potrzeby sprzedawców, poszukujących efektywnych i niezawodnych rozwiązań logistycznych, które mogą znacząco poprawić doświadczenie zakupowe ich klientów. Sprzedawcy zainteresowani korzystaniem z usługi mogą zarejestrować się w portalu dla sprzedawców Kaufland, gdzie przeprowadzeni zostaną przez proces onboardingowy i będą mogli ustawić swoje oferty pod kątem korzystania z FBK. Ważnym aspektem jest możliwość indywidualnego dostosowania procesu zwrotów oraz współpracy w zakresie obsługi klienta, co pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji klientów.

Usługa jest dostępna dla przesyłek kierowanych m.in. do Niemiec, Polski, Austrii, Słowacji oraz Czech, co otwiera przed sprzedawcami nowe możliwości ekspansji na rynki międzynarodowe przy jednoczesnym obniżeniu barier logistycznych. FBK oferuje również atrakcyjne warunki cenowe, w tym specjalne stawki do lata – z opcjonalnymi usługami takimi jak odbiór i utylizacja sprzętu elektronicznego, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność oferty.

Dodatkowe opłaty miesięczne, takie jak opłata za uzupełnienie zapasów magazynowych, zależą od wielu czynników, w tym wymaganej przestrzeni magazynowej czy rozmiaru opakowania, co umożliwia sprzedawcom elastyczne zarządzanie kosztami. Do 31 maja 2024 roku obowiązują specjalne warunki cenowe, co czyni ten moment szczególnie korzystnym dla sprzedawców zainteresowanych optymalizacją swojej logistyki i obsługi zamówień.

Inicjatywa ta jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia pozycji Kaufland na rynku e-commerce, oferując handlowcom nie tylko platformę sprzedażową, ale i kompleksowe wsparcie logistyczne. Fulfillment by Kaufland ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki sprzedawcy podchodzą do procesu sprzedaży i dostawy, zapewniając im narzędzia niezbędne do skutecznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.


Kaufland e-Commerce Fulfillment Rewolucjonizuje Logistykę dzięki NIMMSTA i storelogix

W dążeniu do optymalizacji operacji logistycznych, Kaufland e-Commerce Fulfillment, operator logistyczny należący do Kaufland e-Commerce GmbH, zdecydował się wprowadzić innowacyjne rozwiązania firmy NIMMSTA oraz oprogramowanie storelogix w swoim magazynie w Lutterberg. To krok milowy w kierunku efektywniejszej i w pełni cyfryzowanej przestrzeni pracy, zapewniający znaczące przyspieszenie i ulepszenie wewnętrznych procesów.

Wykorzystanie Industrial Smart Watch od NIMMSTA w połączeniu z systemem storelogix umożliwia pracownikom Kaufland e-Commerce Fulfillment realizację zadań komisjonowania przy pełnej swobodzie ruchów, co jest kluczowe dla znacznego zwiększenia efektywności pracy. Urządzenie z indywidualnie dostosowanym, dotykowym interfejsem EvoScan usprawnia przeprowadzanie przez procesy pracy, a możliwość bezpośredniej komunikacji z systemem storelogix przez funkcje dotykowe zapewnia przekazywanie potwierdzeń i danych w czasie rzeczywistym. Efekt? Redukcja błędów i wzrost produktywności o nawet 50%.

Co więcej, pracownicy wyróżniają wysoki komfort noszenia Smart Watch, zapewniany przez miękką opaskę i możliwość indywidualnego dopasowania urządzenia, co znacząco wpływa na akceptację i zadowolenie z pracy z nowym narzędziem.

Współpraca NIMMSTA i storelogix tworzy synergiczne połączenie, mające na celu cyfrową transformację procesów intralogistycznych. Łącząc człowieka z technologią, oferują one optymalizację całego łańcucha logistycznego – od dokładnego rejestrowania towarów po terminową realizację wysyłek. Innowacyjne rozwiązanie NIMMSTA, wsparte przez zaawansowane oprogramowanie storelogix EvoScan, zapewnia dodatkowe usprawnienie operacyjne, odzwierciedlając nowoczesny kierunek rozwoju w logistyce.

Wykorzystanie Industrial Smart Watch przez inne renomowane firmy podkreśla uniwersalność i efektywność tej technologii. Ewidencja osiąganych rezultatów, takich jak skrócenie czasów kompletacji zamówień i optymalizacja procesów, potwierdza, że NIMMSTA reprezentuje innowacyjne rozwiązania, wyznaczające kierunek dla przyszłości branży logistycznej. Sukces wdrażania tej technologii w Kaufland eCommerce Fulfillment jest przykładem na to, jak nowoczesne narzędzia mogą trwale poprawić efektywność intralogistyki, zapewniając firmie przewagi konkurencyjne.

Andreas Funkenhauser, współzałożyciel NIMMSTA, podkreśla synergiczność współpracy: „storelogix i NIMMSTA dzielą tę samą wizję, co sprawia, że doskonale się uzupełniamy. Nasze wspólne rozwiązanie jest rewolucyjne, zarówno pod kątem doświadczenia użytkownika, jak i efektywności, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć. Co ważne, dla klienta oznacza to brak konieczności integracji i gotowość do natychmiastowego użycia”.