piątek, 19 lipca, 2024

Kaufland.de świętuje debiut na Twitch. Płatność kryptowalutami na Ebay?

6.05.2021


Kaufland.de świętuje debiut również na Twitch

Kaufland.de (były Real.de) świętował 1 maja powstanie swojego marketplace’a na platformie streamingowej Twitch. “Prawie 80 tys. osób oglądało stream jednocześnie z największym w historii wydarzeniem giveaway na Twitch” – poinformowała firma. Rozlosowano nagrody o wartości 40 tys. euro, starało się o nie około 50 tys. osób. W sumie Kaufland odnotował ponad milion odsłon na żywo. Gwiazdy Twitcha – Trymacs, Chefstrobel, Rewinside i Rumathra – gościły w sklepie Kaufland, który został zaaranżowany na magazyn. Wydarzenie można było również zobaczyć na YouTube i Facebooku.


Płatność kryptowalutami na Ebay?

Korzystanie z kryptowalut, takich jak Bitcoin może stać się możliwe w eBay, donosi gazeta Die Zeit. Marketplace zawsze rozgląda się za dodaniem alternatywnych metod płatności, powiedział w wywiadzie CEO eBay – Jamie Iannone. W przeszłości, platforma handlowa wdrażała takie procedury jak: Apple czy Google Pay. Już w 2013 r. pojawiły się wstępne rozważania na temat akceptacji kryptowalut, ale plany nie zostały zrealizowane.


Linker Cloud powiększa zespół

Linker Cloud to innowacyjna sieć fulfilmentowa, dzięki której podmioty e-commerce oraz operatorzy logistyczni mogą obsługiwać swoich klientów na dowolnym rynku z zachowaniem lokalnych standardów czasowo-kosztowych. Linker Cloud oferuje unikatową usługę logistyczną, opartą na własnej technologii Order Management System (OMS), stworzonej na bazie wieloletnich obserwacji procesów sprzedażowo-logistycznych.

W kwietniu do zespołu Linker Cloud dołączyli Hubert Tworkowski – Chief Growth Officer i Jacek Kornosz – Chief Operating Officer. Powiększanie zespołu jest związane z realizacją planu rozwoju oraz skalowaniem biznesu za granicą, ze względu na obraną strategię firmy. Hubert Tworkowski posiada 13-letnią praktykę w marketingu i zarządzaniu sprzedażą. Za te obszary odpowiadał przez ponad sześć lat w firmie analitycznej Sotrender, a przez ostatnie trzy lata pracował w Synerise, gdzie również zajmował się marketingiem i szeroko pojętą komunikacją. Jacek Kornosz posiada 12-letnie doświadczenie na stanowiskach C-level w firmach z branży Fintech i FMCG Retail. Przez prawie 6 lat uczestniczył w rozwoju startupu technologicznego Currency One SA (walutomat.pl oraz internetowykantor.pl). Przez 8 lat zajmował się konsultingiem w zakresie zarządzania strategicznego i negocjacji. Linker Cloud w zeszłym roku powiększył grono zatrudnionych specjalistów o 20 osób. Firma planuje kolejne zatrudnienia, by w 2021 powiększyć zespół nawet dwukrotnie.


Szwajcarski marketplace Galaxus.de drukuje katalogi dla klientów w Niemczech

Nakład wynosi 25 tys. egzemplarzy i jest przeznaczony dla stałych klientów Galaxus.de w Niemczech: pierwszy drukowany katalog Galaxusa. Jest to eksperyment i firma z niecierpliwością czeka na wyniki, zgodnie z komunikatem prasowym niemieckiej filii szwajcarskiej firmy. Na 100 stronach katalogu prezentowane są produkty z zakresu IT, multimediów, artykułów papierniczych, gospodarstwa domowego, zabawek, ogrodnictwa i erotyki. Każdy obszar produktowy jest też zwieńczony artykułami redakcyjnymi. Te ostatnie publikowane są również w magazynie internetowym.