Koronawirus w Polsce: rośnie udział handlu internetowego. Aktualizacja aplikacji eBay: tryb ciemny teraz również dla iOS i Android.

10.06.2020

Koronawirus w Polsce: rośnie udział handlu internetowego.

Podobnie jak w Niemczech, które obecnie przechodzą wyjątkowo intensywną jak na niemieckie standardy cyfryzację oraz przesunięcie zwyczajów zakupowych do sieci, również w Polsce rośnie przekonanie do zakupów online. Udział w sprzedaży detalicznej według danych GUS zwiększył się o 45 procent w marcu oraz kolejne 28 procent w kwietniu. Oznacza to odpowiednio, że e-commerce stanowił w Polsce najpierw 8,1 procent, a w kwietniu nawet 11,9 procent sprzedaży ogółem.

Coraz więcej zakażonych w magazynie Amazon FRA3 w Bad Hersfeld

W jednym z większych niemieckich magazynów Amazon, w którym na powierzchni 110.000 metrów kwadratowych pracuje ponad 2.800 pracowników, w przeciwieństwie do reszty kraju, obecnie niestety rośnie ilość zakażonych koronawirusem. Narazie nie ma informacji o jakichkolwiek zakłóceniach pracy w tym magazynie. Nie jest to pierwszy magazyn Amazon, w którym rośnie ilość zakażonych. Przykładem jest magazyn w Winsen, gdzie jeszcze kilka tygodni temu było ponad 50 zakażonych.

Aktualizacja aplikacji eBay: tryb ciemny teraz również dla iOS i Android

eBay jako jeden z pierwszych marketplace’ów udostępnił w najnowszym wydaniu aplikacji na iOS (iPhone) tryb ciemnego ekranu, który zwłaszcza wieczorem ma chronić oczy i sprawić, aby zarówno zakupy, jak i sprzedaż na tej platformie stały się bardziej przyjemne. Zwiększy to zarówno komfort dla kupujących, jak i dla sprzedawców. Tryb ciemnego motywu jest również dostępny dla telefonów z systemem Android.

https://tech.ebayinc.com/product/dark-mode-now-live-on-ebay-native-apps/

Monitorujemy wskaźniki wykorzystania aplikacji z nowym trybem, co pozwoli nam lepiej poznać doświadczenia naszych klientów w korzystaniu z nowego tematu oraz ich zaangażowanie w tę funkcję. Czy użytkownicy trzymają się trybu ciemnego czy przełączają się tam i z powrotem? Czy zobaczymy więcej nocnych sesji zakupowych? Dłuższe sesje zakupowe? Gdy dowiemy się więcej o tym, jak użytkownicy korzystają z trybu Dark Mode, możemy zacząć definiować nowe funkcje i optymalizować je na podstawie zachowań klientów.

eBay.com, tech.ebayinc.com

Dodatkowa korzyść z Amazon Prime: Koniec z dodatkową opłatą za wysyłkę trwałych artykułów spożywczych

„W ramach naszego zobowiązania do zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta, większość bestsellerów Amazon Pantry będzie wkrótce dostępna w ogólnej ofercie produktów Amazon.de – z szybszą dostawą, bez minimalnej wartości zamówienia i wraz z tysiącami przystępnych cenowo produktów codziennego użytku. Są one również dostępne w wybranych regionach poprzez AmazonFresh i Prime Now.”

Rzeczniczka Amazon-Niemcy