piątek, 19 lipca, 2024

Morning Briefing: Prime Day znów przesunięty

6.07.2020

Prime Day 2020 znów przesunięty

Amazon może być jednym z największych światowych gigantów handlu detalicznego, ale nie przeszedł pandemii bez szwanku. Prime Day, czyli “Black Friday” stworzony przez Amazaona odbywa się zazwyczaj w lipcu, ale w tym roku został już raz ze względu na epidemię przesunięty na wrzesień. W najnowszym mailu do sprzedawców –  5. października jest określany, jako “data do zarezerwowania” dla Prime Day. W wiadomości zwrócono uwagę, że “dokładnej daty Prime Day nie ogłoszono”, a “ostateczna zostanie podana w miarę zbliżania się wydarzenia”.

Niemcy: handel online odnotował do 51,2% wzrostu w Q2 2020

Kryzys wywołany koronawirusem spowodował, że handel internetowy w Niemczech odnotował silny wzrost. Badanie konsumenckie przeprowadzone przez Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży wysyłkowej (bevh) wykazało, że towary codziennego użytku, takie jak: żywność, artykuły dla zwierząt domowych, leki i produkty drogeryjne były częściej zamawiane przez Internet. Po początkowej stagnacji spowodowanej przez lockdown, sprzedaż w handlu elektronicznym w drugim kwartale od kwietnia do czerwca wzrosła o 16,5% do 20,2 mld euro w porównaniu z poprzednim rokiem. Największy wzrost, wynoszący 51,2% w drugim kwartale i 35,7% w pierwszej połowie 2020 roku, dotyczył towarów codziennego użytku, takich jak: żywność, artykuły dla zwierząt domowych, leki czy produkty drogeryjne.

“W drugim kwartale e-handel ugruntował swoją pozycję, jako dodatkowa infrastruktura zaopatrzenia”, podsumowuje prezes bevh Christoph Wenk-Fischer. “Widać to nie tylko w liczbach bezwzględnych, ale także w deklarowanej woli konsumentów, aby w przyszłości nadal kupować w Internecie co najmniej tyle samo, jeśli nie więcej, towarów codziennego użytku i leków. W dodatkowym sondażu przeprowadzonym wśród około 2500 konsumentów, nieco ponad jeden na dwóch z ankietowanych (53,6%) stwierdził, że ze względu na doświadczenia związane z kryzysem w przyszłości będzie zamawiał więcej online.

DPD rozpoczyna pilotażową eksploatację elektrycznych Sprinterów marki Mercedes

Dostawca usług logistycznych DPD realizuje od teraz dostawy w Berlinie i Norymberdze również w oparciu o samochody dostawcze Mercedes-Benz z napędem elektrycznym. Siedem pojazdów pilotażowych zostanie wykorzystanych w ramach projektu Zukunft.de. Projekt ma na celu przyspieszenie elektryfikacji dostaw paczek na ostatniej mili. Elektryczne Sprintery Mercedes-Benz będą wykorzystywane przede wszystkim w centrach miast.

ecommercenews.pl LIVE z Małgorzata Krasoń, eBay już 7.07.!

Kliknij tutaj, aby przejść do darmowej rejestracji.