Najnowsze aktualizacje na Ebay: co polscy sprzedawcy powinni teraz wiedzieć

21.02.2024

Ebay, jedna z wiodących globalnych platform sprzedaży online, ogłosiła szereg zmian dotyczących swojego marktplacu, które mają na celu usprawnienie działania sprzedawców i ulepszenie ogólnego doświadczenia zakupowego. Poniższe informacje skierowane są do polskich przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją działalność na arenie międzynarodowej za pośrednictwem tego serwisu. Oto kluczowe punkty z najnowszego, lutowego update’u.


Zmiany w prowizjach i kosztach zwrotów

Ebay wprowadza zmiany w prowizjach dla sprzedawców w wybranych kategoriach. Od 22 marca, w kategoriach medialnych prowizja za sprzedaż wzrośnie z obecnych 9% do 11%, a w kategoriach ze standardowymi opłatami – z 11% do 12%. Szczegółowy wykaz nowych stawek prowizji został przedstawiony przez Ebay, co daje sprzedawcom możliwość dokładnego zapoznania się z nadchodzącymi zmianami.

Co więcej, Ebay pracuje nad optymalizacją procesu zwrotów i wysyłki. Sprzedawcy, którzy pokrywają koszty zwrotów, będą mogli wykorzystać negocjowane indywidualnie ceny wysyłki DHL. Możliwość połączenia komercyjnego konta DHL z portalem zwrotów Ebay ma na celu uproszczenie procesu zwrotów i redukcję związanych z tym kosztów. Ponadto, Ebay zapowiada wprowadzenie nowego logo „Ebay Top-Service”, mającego na celu wyróżnienie ofert z doskonałymi standardami dostawy i obsługi.


Bezpieczeństwo konta i rozbudowa narzędzi sprzedażowych

Ebay zwiększa bezpieczeństwo kont swoich użytkowników, wprowadzając dwuetapową autentyfikację. Dzięki temu sprzedawcy mogą cieszyć się większym bezpieczeństwem swojego konta. Dodatkowo, funkcja „Kontozugang für mehrere Nutzer” (Dostęp do konta dla wielu użytkowników) została rozwinięta, co umożliwia jeszcze lepszą organizację pracy w zespole i przypisywanie zadań poszczególnym członkom.

W celu ułatwienia codziennej pracy sprzedawców, Ebay przedłuża czas przechowywania szkiców ofert do 75 dni po ostatniej modyfikacji. Ponadto, narzędzia sprzedażowe dostępne na stronie zarządzania aktywnymi ofertami zostaną rozbudowane i ulepszone, co obejmie między innymi możliwość tworzenia promocji nie tylko przez wersję desktopową, ale również przez aplikację mobilną.


Podsumowanie

Najnowsze aktualizacje Ebay są odpowiedzią na potrzeby sprzedawców i kupujących, mające na celu ulepszenie funkcjonalności platformy i zwiększenie satysfakcji z transakcji. Dla polskich sprzedawców działających międzynarodowo, te zmiany oznaczają konieczność dostosowania strategii sprzedaży i możliwość skorzystania z nowych narzędzi, które ułatwią zarządzanie ofertami oraz poprawią bezpieczeństwo transakcji. To doskonała okazja do przemyślenia dotychczasowych praktyk i wykorzystania nowych możliwości, jakie oferuje Ebay, aby jeszcze skuteczniej docierać do klientów na całym świecie.