Najpierw dla eBay, teraz dla Zalando: Adyen przetworzy europejskie transakcje płatnicze

28.08.2020

Adyen, globalny dostawca płatności, rozpoczyna przetwarzanie płatności kart kredytowych Zalando na wszystkich rynkach europejskich.

Współpraca między firmami rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy Zalando wybrało Adyen jako partnera płatności dla rozwiązania 3DSecure 2. Gigantowi e-commerce pomogło to we wdrożeniu dwuczynnikowego uwierzytelniania zgodnego z systemem PSD2 Strong Customer Authentication.

Partnerstwo zyskało szerszy wymiar, gdy Adyen zaczął działać jako pośrednik w płatnościach Zalando we Francji i krajach Beneluksu, wszędzie tam umożliwiając wdrażanie lokalnych metod płatności jak Cartes Bancaires i Bancontact. Korzystanie z międzynarodowego rozwiązania Adyen w zakresie autoryzacji i kompleksowej obsługi umożliwia Zalando bezpośrednie połączenie ze wszystkimi głównymi systemami kart i lokalnymi metodami płatności.

„Naszym celem jest zapewnienie klientom jak największej satysfakcji w całym procesie zakupowym, a płatności odgrywają w tym ważną rolę. Dzięki wiodącej roli w 3DSecure 2 firma Adyen zaoferowała Zalando Payments rozwiązanie, które wspiera klientów podczas dokonywania zakupów, a wszystko to w zgodzie z nowymi przepisami. Lepsze wyniki 3DSecure 2 umożliwiają nam osiągnięcie celów i generują dodatkowy dochód dzięki wyższym stawkom autoryzacji” – mówi Rick Centeno, Dyrektor Zarządzający Zalando Payments.

„Cieszy nas fakt, że możemy być częścią sukcesu Zalando na arenie międzynarodowej. Karty kredytowe są popularnym środkiem płatniczym na wielu rynkach, a tworzenie optymalnych doświadczeń z klientami jest głównym motorem sukcesu platform e-commerce w Europie oraz na rynkach pozaeuropejskich” – mówi Jakub Czerwiński, wiceprezes ds. sprzedaży w Adyen. 

Co to jest Adyen?

Adyen (AMS: ADYEN) jest platformą płatniczą z wyboru dla wielu wiodących firm na świecie, zapewniającą nowoczesną, kompleksową infrastrukturę łączącą się bezpośrednio z Visa, Mastercard oraz z globalnie preferowanymi przez konsumentów metodami płatności. Adyen dostarcza płatności bez tarcia w kanałach internetowych, mobilnych i sklepowych. Posiadając biura na całym świecie, Adyen obsługuje klientów takich jak Facebook, Uber, Spotify, Casper, Bonobos i L’Oréal. Współpraca z Zalando, jak opisano w niniejszej aktualizacji, podkreśla ciągły rozwój Adyen z obecnymi i nowymi handlowcami na przestrzeni lat.