Nowe obowiązki informacyjne na Amazonie dla produktów wrażliwych na ciepło. Nowa funkcja marketingowa w eBay: kupony rabatowe

13.05.2021

Nowe obowiązki informacyjne na Amazonie dla produktów wrażliwych na ciepło

Od 27 maja 2021 r. atrybut ten będzie wymagany w przypadku przekazywania informacji w związku z utworzeniem nowych ASINów lub modyfikacji istniejących ASINów. W przypadku produktów topliwych, takich jak: czekolada, balsamy do ust i produkty na bazie wosku, wybierz “Tak” w atrybucie “Wrażliwe na ciepło” i podaj informacje o temperaturze topnienia produktu. Chociaż temperatura topnienia jest obecnie jeszcze atrybutem opcjonalnym, należy zaktualizować odpowiednie numery ASIN już teraz, aby zachować zgodność z regulaminem Amazona po 27 maja 2021 r. Jeśli oferujesz ASINy wrażliwe na temperaturę, które Amazon również oferuje, atrybuty produktu mogły już zostać zaktualizowane automatycznie. Należy to teraz sprawdzić i odpowiednio uzupełnić.

Bezpłatny webinar o obowiązkach w eksporcie oraz zmianach w handlu elektronicznym od 1. lipca 2021

Setup.pl oraz UPS Polska zapraszają w ramach wirtualnej konferencji BEOMNI Live na bezpłatny webinar o obowiązkach celnych w e-handlu. Wydarzenie będzie poświęcone eksportowi towarów z Polski. Na spotkaniu oprócz przedstawiciela firmy UPS Polska obecny będzie również agent celny, który po prelekcji odpowie w trakcie Q&A na wszystkie Twoje pytania.

AGENDA WEBINARU:

  • Jak wygląda proces odprawy celnej?
  • Dlaczego EORI jest ważne dla przedsiębiorcy?
  • Co oznacza REX dla eksportera?
  • Dowód pochodzenia towaru a opłaty celne
  • Zmiany w handlu elektronicznym od 1 lipca 2021 r.
BESPŁATNA REJESTRACJA – kliknij tutaj


Zgłoś się do nowej edycji Ebay Awards

Różnorodność sprzedawców na eBay sprawia, że ten marketplace jest tak ciekawy. Po raz czwarty eBay chce uhonorować sprzedawców, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odnieśli sukces na tym rynku online, wykazując się kreatywnością i duchem przedsiębiorczości. Wystarczy zgłosić się do 30 czerwca 2021 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego i opowiedzieć w nim, dlaczego to właśnie Ty zasługujesz na nagrodę w tegorocznej edycji konkursu eBay Awards. Niezależne jury złożone z ekspertów wybierze ośmiu zwycięzców. Nagrody mają zostać wręczone w październiku 2021 roku w Berlinie podczas konferencji eBay Open merchant. Kliknij tutaj, aby złożyć wniosek.


Nowa funkcja marketingowa w Ebay: kupony rabatowe

Od teraz możesz na eBay tworzyć kody rabatowe, które są wyświetlane publicznie w różnych miejscach w serwisie eBay lub udostępniane prywatnie za pośrednictwem Twoich własnych kanałów marketingowych.

Zalety kodów kuponów

Możesz dołączyć wydrukowaną informację do wysyłanych przedmiotów, aby zbudować lojalność klientów i zaprosić ich do ponownych zakupów. Zawsze masz kontrolę nad swoim budżetem i marżami. Dodatkowo, masz możliwość elastycznego decydowania kiedy i jak długo prowadzić kampanię kuponową. Masz również możliwość ograniczenia budżetu na kampanię. Dzięki nowej funkcji możesz zaoferować zniżkę wybranym kupującym zamiast obniżać cenę swoich przedmiotów dla wszystkich odwiedzających Twoje aukcje w serwisie eBay. Nowe ustawienia kuponów znajdziesz w zakładce marketing lub kliknij tutaj.


Zmiany w podatku VAT od 1. lipca 2021 r.

Obecnie przedsiębiorstwa unijne przekraczające w sprzedaży na odległość w UE pewien próg muszą się zarejestrować (35 000 lub 100 000 euro, w zależności od państwa członkowskiego) i zapłacić podatek VAT w państwie członkowskim nabywcy.

Od dnia 1 lipca 2021 r. zasada ta zostanie zniesiona i zastąpiona nowym progiem obowiązującym w całej UE. Poniżej nowego, obowiązującego w całej UE progu 10 tys. EUR, podatek od sprzedaży towarów musi być płacony na rzecz państwa członkowskiego, w którym znajduje się sprzedawca. Powyżej tego progu przedsiębiorstwa będą mogły po prostu zarejestrować się w One Stop Shop (OSS), gdzie będą mogły łatwo zadeklarować i zapłacić należny podatek VAT dla każdego kraju.

Jeśli zatem Twoja sprzedaż w UE przekracza próg wynoszący 10 tys. EUR, będziesz musiał pobrać podatek VAT obowiązujący w danym kraju dostawy. 

  • Należy zarejestrować się, jako podatnik VAT w każdym państwie członkowskim, do którego sprzedajesz swoje produkty lub możesz skorzystać z systemu One Stop Shop (OSS).
  • Od 1 kwietnia 2021 r. można rejestrować się, jako podatnik VAT lub podatku od sprzedaży w jednym państwie członkowskim oraz deklarować i płacić VAT należny w innych państwach członkowskich, korzystając z systemu One Stop Shop (OSS).
  • Jeśli nie jesteś pewien, w jakim stopniu nowe przepisy mają zastosowanie w stosunku do Twojej firmy, powinieneś skonsultować się z doradcą podatkowym.

Zniesione zostaje zwolnienie z podatku VAT na przywóz towarów o wartości poniżej 22 EUR. W rezultacie wszystkie towary importowane do UE będą podlegały opodatkowaniu VAT. W tym celu został stworzony One-Stop Shop for Import (IOSS), aby umożliwić i uprościć deklarowanie i płacenie podatku VAT od importowanych towarów o wartości co najmniej 150 EUR. Jeśli zarejestrują się Państwo w IOSS, Państwa klienci docenią fakt, że cena, którą płacą w momencie zakupu jest ceną ostateczną, zawierającą podatek VAT, bez żadnych ukrytych opłat czy obciążeń.

Jeśli nie zarejestrują się Państwo w IOSS, Państwa klient zapłaci podatek VAT przy imporcie towarów do UE. Operatorzy pocztowi lub kurierzy mogą obciążyć klienta dodatkową opłatą za odprawę celną w celu dopełnienia niezbędnych formalności (celnych) przy imporcie towarów.

Ponieważ klienci z UE są przyzwyczajeni do cen zawierających podatek VAT, uiszczenie dodatkowych opłat w momencie importu może spowodować odrzucenie danej paczki przez klienta.

Zarówno OSS, jak i IOSS są już dostępne do rejestracji od 1 kwietnia 2021 r. i będą mogły być stosowane od 1 lipca 2021 r.

Więcej informacji znajdziesz również tutaj.