Ognisko koronawirusa w kolejnym magazynie Amazon. Wciąż więcej paczek w Niemczech.

02.06.2020

Wciąż więcej paczek w Niemczech

Pomimo otwartych sklepów stacjonarnych Niemcy wciąż nieprzerwanie często dokonują zakupów online. Dowodem na to są ilości paczek, jakie np. DHL/Deutsche Post przewozi każdego dnia. Ilości te nadal przewyższają te sprzed kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Nie są to już może ilości sięgające 9mln paczek jak w okresie największego korona-peak’u wysyłkowego, ale procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku jest conajmniej dwucyfrowy. Hermes zgłasza nawet 40-procentowy wzrost ilości paczek niż w porównywalnych okresach w ubiegłych latach. Odbija się to oczywiście na niemieckim handlu stacjonarnym, który cierpi z powodu spadku obrotów w zależności od kategorii produktów od 6 do nawet 70 procent w przypadku mody.

Twitter pozwala planować tweety

W serwisie społecznościowym Twitter wprowadzono nową funkcję: W przyszłości tweety mogą być zaprogramowane w przyszłości, tzn. wstępnie zaplanowane. Użytkownicy mogą teraz wreszcie określić dokładny czas publikacji i w ten sposób np. zaplanować tweety na cały tydzień. Zaplanowane tweety mogą być również edytowane, aż do momentu publikacji. Planowanie tweetów jest obecnie możliwe tylko w wersji przeglądarkowej.

Ognisko koronawirusa w kolejnym magazynie Amazon

Małe szatnie, wąskie przejścia i 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w magazynie “FRA3” w Bad Hersfeld, niedaleko Frankfurtu nad Menem. Niemiecki urząd do spraw zdrowia (odpowiednik “sanepidu”), skontrolował ten magazyn i nałożył obowiązek noszenia maseczek na pracowników. W ostatnich tygodniach kilka razy dochodziło do ognisk zakażeniowych w magazynach Amazon, ale też UPS. Istnieje ryzyko, że magazyny i centra dystrybucyjne mimo obecnie przywróconej do normalności sytuacji w Niemczech, pozostaną zagrożeniem dla pracowników. Za tym idzie również ryzyko, że taki magazyn zostanie chwilowo zamknięty lub jego funkcjonowanie ograniczone. Wszyscy sprzedawcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że zagrożenie dla handlu nadal istnieje i powinni zdywersyfikować zarówno kanały sprzedaży, jak i magazynowanie oraz fulfillment.

Kolejna fala upomnień za brak aktywnego linku do platformy ODR na eBay

Kancelaria Sandhage słynna z upominania sprzedawców za brak aktywnego linku do platformy ODR najwidoczniej nie odpuszcza tych praktyk nawet w trakcie kryzysu. Setki sprzedawców bez odpowiedniego zabezpieczenia prawnego (nota prawna, regulamin zwrotów, regulamin RODO, ogólny regulamin zakupów) jest obecnie upominanych za brak aktywnego linku do platformy ODR. 
Więcej informacji w poniższym poradniku:https://ecommercenews.pl/uwaga-na-upomnienia-za-brak-aktywnego-linku-do-platformy-odr/embed/#?secret=G8Fdf3r0RC

Najnowszy odcinek ecommercenews.pl LIVE (2.06.2020)