piątek, 19 lipca, 2024

Partnerstwo strategiczne z Klarna – Ebay zyskuje nowe opcje płatności

21.03.2022

eBay ogłosił strategiczne partnerstwo z dostawcą usług płatniczych Klarna. W ramach nowej współpracy rynek będzie oferował dwie nowe metody płatności: zakup na konto i płatność w ratach. Ma to na celu rozszerzenie istniejącej oferty, która obejmuje już Sofortüberweisung za pośrednictwem Klarna. W przyszłości klienci będą mogli sami decydować, czy chcą zapłacić od razu, czy w późniejszym terminie.

Nowe metody płatności mają być wprowadzane stopniowo. W nadchodzących tygodniach wybrani handlowcy będą mogli początkowo oferować obie opcje, a w ciągu roku ma nastąpić szerokie wprowadzenie dla wszystkich dostawców. „Prowadzimy stały dialog z kupującymi w serwisie eBay i uwzględniamy ich życzenia przy projektowaniu naszej platformy. Sposób, w jaki mogą oni płacić w serwisie eBay.de jest jednym z naszych priorytetów” – wyjaśnia Oliver Klinck, wiceprezes eBay Niemcy. Wybraliśmy firmę Klarna, jako właściwego partnera, „ponieważ firma ta ma dobrą pozycję na rynku niemieckim, dużą bazę klientów liczącą ponad 30 mln, a oferta Klarna odpowiada naszym wymaganiom i wymaganiom naszych kupujących” – czytamy w odpowiedzi na pytanie portalu eBay.


Dostosowanie do przetwarzania płatności własnych

„Konsumenci na całym świecie odchodzą od tradycyjnych metod płatności i korzystają z alternatywnych rozwiązań, które lepiej spełniają ich oczekiwania, oferując inteligentne i przejrzyste usługi. Nie inaczej jest w przypadku klientów eBay” – mówi Jani Tyyni, szef regionu Europy Północnej i Środkowej w firmie Klarna. Nowe opcje oferowane obecnie przez eBay za pośrednictwem Klarna, to kolejny krok w kierunku samodzielnego przetwarzania płatności. Pod koniec 2018 roku rynek zaczął samodzielnie zarządzać całym procesem płatności. Wcześniej przez wiele lat zajmował się tym PayPal.

W 2021 przejście na nową walutę zostało oficjalnie uznane za zakończone. Oficjalne zezwolenie na nowe przetwarzanie płatności wydano w Niemczech jesienią 2019 roku, ale trzeba było znieść krytykę ze strony akceptantów, ponieważ przejście na nowy system nie przebiegło tak sprawnie, jak planowano. Jeszcze w styczniu 2021 roku handlowcy nadal kontaktowali się z OHN i skarżyli się na problemy. Wprowadzone właśnie nowe opcje spotkają się zapewne z dużym uznaniem, przynajmniej ze strony klientów.


eBay zapowiada cyfrowy portfel

Jak donosi serwis Tamebay, oprócz współpracy z firmą Klarna, eBay ogłosił również wprowadzenie cyfrowego portfela, który ma zostać uruchomiony w następnym kwartale. W ten sposób eBay pośrednio przywraca funkcję PayPal. Klienci, którzy kupowali lub sprzedawali w serwisie eBay za pośrednictwem systemu PayPal, rzadko przelewali środki z konta PayPal na konto czekowe, dlatego regularnie korzystali z pieniędzy z konta PayPal, aby w swoistym cyklu wracać do serwisu eBay. Gdy PayPal przestał być dostawcą płatności, upadłaby również koncepcja portfela. Funkcja ta zostanie przywrócona w przyszłości dzięki własnemu portfelowi cyfrowemu eBay.