Potwierdzone: Amazon planuje uruchomić Amazon.com.be w najbliższych miesiącach

31.07.2022

Amazon rusza na podbój nowego rynku: tym razem marketplace ogłosił premierę w Belgii. Już kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje na temat nowych rynków, na które Amazon chce wejść i tym samym rozszerzyć swoją sieć międzynarodowych platform: dzięki wyciekłym dokumentom dowiedzieliśmy się, że nowym rynkiem będzie Belgia. Teraz Amazon oficjalnie potwierdził swoją strategię internacjonalizacji i zapowiedział start w Królestwie Belgii.


Kiedy rusza Amazon w Belgii?

Konsumenci w Belgii, którzy chcą robić zakupy w Amazon, musieli dotychczas uciekać się do platform krajów sąsiednich – na przykład we Francji (Amazon.fr), w Holandii (Amazon.nl) czy w Niemczech (Amazon.de). W przyszłości, podobnie jak niedawno również miało to miejsce w Polsce, Belgowie otrzymują własną wersję krajową platformy.

Amazon pozostawił otwartą konkretną datę uruchomienia lokalnego marketplace’u Amazon.com.be i odniósł się jedynie do tego, że uruchomi platformę „w najbliższych miesiącach”.


Sprzedawcy mogą się już rejestrować

Zainteresowani sprzedawcy, którzy chcą korzystać z belgijskiego rynku Amazon, mogą już teraz zarejestrować się jako partnerzy handlowi na stronie sell.amazon.com.be. Obecnie, jak podaje Amazon, istnieje już ponad 1000 małych i średnich firm z Belgii handlujących w jednym lub więcej z 21 stron Amazon na całym świecie.

Z niecierpliwością czekamy na 'Day 1′ dla Amazon w Belgii, a zapewniając lokalny sklep, dodamy wielką wartość belgijskim klientom. Dziś robimy pierwszy krok, zapraszając do współpracy lokalne małe i średnie firmy. Po wielu miesiącach przygotowań jesteśmy gotowi pomóc im w przygotowaniu się do uruchomienia Amazon.com.be i mamy nadzieję, że staniemy się kluczowym partnerem w ich sukcesie – mówi Eva Faict, Country Manager w Amazon Belgium.


Ekspansja logistyki Amazona w regionie

Rosnący lokalny popyt już wcześniej skłonił Amazon do optymalizacji doświadczeń związanych z dostawami także w Belgii: w 2021 roku rozszerzono na przykład partnerstwo z lokalnymi firmami dostawczymi. Ponadto w regionie planowane jest otwarcie stacji dostaw w Antwerpii, oraz zapewnienie 50 stałych miejsc pracy i około 200 dodatkowych kierowców.