piątek, 19 lipca, 2024

Sprzedaż w Niemczech: rejestracja opakowań, częściowy lockdown, powrót do 19%/7% VAT

Opakowania: końcoworoczne obowiązki sprzedawców aktywnych w Niemczech. Teraz, na przełomie roku zachodzi kolejny obowiązek dla wielu przedsiębiorców: roczny raport ilościowy. Jeśli nie zadbasz o to lub nie zadbasz o to właściwie, może to być dla Ciebie kosztowne: jeżeli zgłoszenie danych nie zostanie złożone najpóźniej na początku nowego roku lub zostanie złożone nieprawidłowo, może zostać nałożona wysoka grzywna. Wszystkie informacje o rejestracji i licencjonowaniu opakowań w Niemczech, znajdziesz w naszym FAQ.

Zgodnie z planem: Niemcy wracają w styczniu 2021 do 19% / 7% VAT. Według niemieckiego ministra finansów Olafa Scholza (SPD), obniżka  stawki podatku VAT do 16%/5%, o której zadecydowano z powodu kryzysu wywołanego pandemią, nie zostanie przedłużona i zakończy się zgodnie z planem wraz z 2020 rokiem.

Częściowy lockdown w Niemczech przedłużony do 10.01.2021. Niemcy będą musiały żyć z częściowym lockdown’em do 10 stycznia 2021 roku. Rządy federalny i krajów związkowych uzgodniły na wspólnym posiedzeniu przedłużenie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się pandemii. “W zasadzie, sytuacja pozostanie taka jak obecnie”, mówi kanclerz Angela Merkel.

Podatek cyfrowy we Francji dotknie Amazon, Facebook, Google itp.

Brexit, a sprzedaż na eBay. Obowiązki podatkowe w 2021 roku