piątek, 19 lipca, 2024

Wznawiany jest ruch pomiędzy UK i UE. Przesyłki jeszcze nie. Priorytetowa szczepionka dla pracowników Amazon?

28.12.2020


Wznawiany jest ruch pomiędzy UK i UE. Przesyłki jeszcze nie.

Wygląda to na niekończący się koszmar. Przez cały rok ludzie chcieli tylko jednego: mieć ten rok za sobą. Ale tuż przed końcem 2020 r., kiedy wszyscy chcą wrócić do domu do swoich rodzin, 2020 przypomina jeszcze raz o sobie. Z powodu nowej, prawdopodobnie bardziej agresywnej mutacji wirusa Covid 19, granica między Francją, a Wielką Brytanią została bezceremonialnie zamknięta. W wyniku zamknięcia granic ograniczono loty, przejazdy kolejowe i dostęp do UK promem i tunelem. Dotyczyło to zarówno podróżnych, jak i ruchu towarowego. Dotkniętych jest ponad 5 tys. samochodów ciężarowych i dostawczych, oczekujących na powrót do domu na święta. Wśród nich również wielu Polaków.

Teraz nareszcie osiągnięto porozumienie w sprawie otwarcia francuskiej granicy dla kierowców ciężarówek, które utknęły w Wielkiej Brytanii. Samoloty, promy i pociąg Eurostar również mogły wznowić swoje usługi, zaczynając od powolnego przywracania ruchu w środę, wznawiając połączenia z wyspą.

Porozumienie podlega jednak jednemu warunkowi: Kierowcy ciężarówek muszą udowodnić, że mają negatywny wynik testu Covid 19, nie starszy niż 72 godziny przed przekroczeniem francuskiej granicy. 

Kurierzy w tej chwili nadal nie umożliwiają wysłania paczek do i z Wielkiej Brytanii, a nawet Irlandii. Wyjątkiem są przesyłki ekspresowe u niektórych przewoźników.

UK i Irlandia
Dla tego kierunku występują ograniczenia związane z nową mutacją koronawirusa. Nadawanie przesyłek do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii zostało wstrzymane. Nadane przesyłki zostaną zwrócone. Więcej szczegółów poniżej. Poczta Polska jeszcze nie zaktualizowała statusu od 21.12. w chwili publikacji.

Francja
Na terenie Francji występują ograniczenia w dostawach. Przesyłki o wymiarach większych niż 40cm x 40cm x 40cm będą zwracane do nadawcy. Od 21 grudnia 2020 nie są z reguły przyjmowane przesyłki o wymiarach większych niż 50cm x 50cm x 50cm oraz towary “nieporęczne”.

Belgia
Zostają wprowadzone ograniczenia dla przesyłek kierowanych do Belgii. Przesyłki o wymiarach powyżej 40 cm x 40 cm x 40 cm oraz przesyłki wielkogabarytowe będą zwracane do Nadawcy.

Wyjątkiem są niektóre usługi przesyłek ekspresowych, więcej informacji znajdziesz u usługodawców.


Wynik ankiety wśród sprzedawców w okresie przedświątecznym

Według badania przeprowadzonego przez Händlerbund, większość z około 200 ankietowanych sprzedawców jest zadowolonych sprzedażą w okresie przedświątecznym. 63% z nich spodziewa się wzrostu sprzedaży w porównaniu z poprzednimi jedenastoma miesiącami, 13% oczekuje słabszych wyników, w ubiegłym roku było to 7%. W przygotowaniach do cyfrowej sprzedaży świątecznej największą rolę odgrywały wypełnione towarami magazyny (62%), projektowanie świąteczne (31%) i reklama/kampanie marketingowe (31%). Posiadanie własnego i niezależnego kanału sprzedaży w postaci sklepu internetowego staje się coraz ważniejsze, dla 60% ankietowanych był on najważniejszą drogą dotarcia do klienta. Dla kontrastu, znaczenie Amazona spadło, zaledwie 30% sprzedawców postrzega sprzedaż na największej platformie sprzedaży, jako największą. Oprócz produktów dla domu, ogrodu i wypoczynku, które były popularne również w poprzednich latach, w tym roku kupujący najwidoczniej również nadrabiali zakupy w zakresie akcesoriów do domowego biura i ekspresów do kawy.


Amazon prosi o priorytet dla swoich pracowników w szczepieniach przeciwko koronawirusowi

Amazon prosi rząd Stanów Zjednoczonych o przyznanie swoim pracownikom priorytetu w zakresie szczepień przeciwko koronawirusowi. Podobnie jak w Europie, również w USA w wielu centrach dystrybucyjnych Amazona dochodziło do infekcji koronawirusem. Po zatwierdzeniu w trybie pilnym Stany Zjednoczone rozpoczęły w poniedziałek dużą kampanię szczepień. Według Amazona pracownicy w magazynach powinni zostać zaszczepieni, jako jedni z pierwszych. Uzasadnieniem ma być brak możliwości pracy z domu oraz znaczenie dla handlu. Amazon zatrudnia w USA 800 tys. pracowników.