Amazon.de & eBay.de blokują chińskie konta bez zaświadczenia 22f UstG. W październiku zablokują również Twoje konto!

Od kilku dni Amazon podejmuje masowe działania przeciwko handlowcom z krajów trzecich, którzy nie udostępnili jeszcze swojego certyfikatu VAT platformie. Najbardziej dotknięte są chińskie konta sprzedawców, którzy prawdopodobnie chcą uniknąć płacenia niemieckiego podatku VAT. Współpracujące z nami kancelarie, które również obsługują dalekowschodnich sprzedawców informują, że Amazon zawiesza sprzedaż i blokuje stany magazynowe FBA sporej liczbie sprzedawców z Chin.Dotknięci blokadą sprzedawcy pochodzą z krajów trzecich, czyli spoza Unii Europejskiej. 1.03.2019 minął dla sprzedawców tych krajów termin złożenia zaświadczenia o rejestracji podatkowej w Niemczech. 01.01.2019 weszła w życie ustawa przenosząca odpowiedzialność za niezapłacony przez sprzedawców podatek VAT na platformy typu Amazon czy eBay. Platformy wymagają zaświadczenia, aby uniknąć tej odpowiedzialności, a sprzedawca, który go nie złoży zostaje zablokowany. 1.10.2019 ta sama sytuacja będzie dotyczyła sprzedawców z Unii Europejskiej, w tym polskich sprzedawców na eBay.de lub Amazon.de. Niezależnie od statusu VATowca czy nie, zaświadczenie o rejestracji podatkowej należy złożyć w koncie sprzedażowym.

Setup.pl

Jesteśmy polsko-niemiecką firmą doradczą, która składa się z praktyków sprzedających na Amazon, eBay i wielu innych marketplace'ach oraz prawników. Zespół jest międzynarodowy, składa się m.in. również z niemieckich native-speakerów.

Setup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formularz ten zbiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i treść, abyśmy mogli śledzić komentarze zamieszczone na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą politykę prywatności, w której uzyskasz więcej informacji na temat tego, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.