Amazon.pl – informacje i wiadomości – aktualizowane na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021

W tym artykule będziemy regularnie informować o rozwoju polskiej wersji krajowej Amazona – Amazon.pl. Sprawdzone informacje z życia codziennego sprzedawców, potwierdzone zmiany i informacje bezpośrednio ze świata logistyki oraz wiadomości udostępnione przez biuro prasowe Amazona. Amazon.pl coraz częściej jest widoczny w różnych zakątkach Seller Central, ale również w innych miejscach, gdzie dostęp mają sprzedawcy już aktywni na innych rynkach. Oficjalnej daty uruchomienia oraz dokładnego wymiaru usług, jakie będą dostępne w polskiej wersji na początku, jeszcze nie ma.

Do tej pory kupujący z Polski mieli do dyspozycji przetłumaczoną maszynowo niemiecką wersję Amazona – Amazon.de, od 2016 roku nawet z bezpłatną wysyłką w przypadku zamówień ponad 39 €. Taka forma nie była jednak w żaden sposób konkurencyjna i Allegro nie straciło przez to wielu kupujących. Prawdziwa polska odsłona Amazona wraz z abonamentem Prime i tym samym bezpłatną wysyłką tego samego lub następnego dnia mogłaby tę sytuację zmienić. Polscy użytkownicy dokonujący zakupów na Amazon.de mogli już w listopadzie 2020 wybrać, aby ich zamówienia były dostarczane za pośrednictwem InPost, częściowo nawet testowana była funkcja dostarczenia do Paczkomatów. Po doświadczeniach w Niderlandach (Amazon.nl), Turcji (Amazon.tr) oraz niedawno Szwecji (Amazon.se), uruchomienie polskiej wersji może się odbyć za kilka dni, tygodni lub miesięcy. Nawet jeżeli uruchomiona zostanie polska strona, to niestety jest prawdopodobieństwo, że podobnie jak w Turcji będzie jeszcze trzeba poczekać nawet lata, aż w pełni można będzie skorzystać z wszystkich usług Amazona, tak jak np. w UK czy Niemczech.

27.01.2021

Amazon Seller Central już jest po polsku!


20.01.2021

Kolejne ślady Amazon.pl pojawiają się również w opcjach wypłacania salda ze sprzedaży. W branży krążą niepotwierdzone plotki o rzekomym starcie w drugiej połowie marca 2021 roku!22.12.2020
Amazon.pl – jeszcze nie wystartował, a już pojawił się tryb wakacyjny

Coraz więcej wskazuje na to, że start polskiej wersji krajowej Amazona jest coraz bliższy. Sprzedawcom w ustawieniach urlopowych już wyświetlana jest opcja dezaktywacji oferty na czas urlopu. 

Adblockery mogą zakłócać korzystanie z ecommercenews.pl. Prosimy wyłączyć adblocker lub dodać tę stronę do białej listy.