Nowe ceny za wysyłkę FBA od 1. kwietnia 2020!

Podobnie, jak opłaty magazynowania FBA, Amazon w tym roku również podniesie opłaty za wysyłkę produktów z magazynu FBA do kupujących. Przypominamy, że sprzedawca FBA pokrywa miesięczne koszty magazynowania według objętości produktów, jakie magazynuje w magazynie Amazona oraz w chwili wysyłki (sprzedaż/zlecenie realizacji zamówienia z innego kanału) – koszty wysłania produktów. Zmiany w cenniku kosztów wysyłki mają wejść w życie 1.04. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie kategorie wagowe paczek zostaną dotknięte podwyżką. Najwyższą podwyżką objęte będą produkty ponadgabarytowe (nawet 74 %).
Amazon dostosowuje opłaty za wysyłkę produktów sprzedawanych za pośrednictwem Amazon marketplace i wysyłanych z lokalnego centrum logistycznego z magazynowaniem np. w Niemczech, Polsce lub Czechach.

Przykłady zmian w cenie za wysyłkę z niemieckich magazynów FBA za produkt (revoic.com)

Silny wzrost kosztów wysyłki w przypadku standardowych rozmiarów z magazynów FR, UK oraz IT: do 20 %

Zmianom ulegają opłaty za wysyłkę lokalną z magazynów w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii, co oznacza wzrost do 20 % w przypadku paczek powyżej 6 kg.

Drastyczny wzrost cen za wysyłkę z magazynów w UK (po lewej) oraz FR (po prawej), wzrost w procentach (revoic.com)

45 % wzrost kosztów wysyłki ponadgabarytowych produktów z magazynów poza granicami Niemiec

W grudniu 2018 roku Amazon obniżył opłaty za przechowywanie produktów ponadgabarytowych średnio o 30 %, ale za to koszty wysyłki będą teraz droższe. Dopłata za ponadgabarytowe produkty, która jest doliczana do zwykłych kosztów wysyłki wzrośnie w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Nie dotyczy to wysyłki z niemieckich magazynów. Amazon uzasadnia ten wzrost wyższymi kosztami wysyłki tych produktów do klientów w całej Europie. Wraz ze zmianami opłat za narodową wysyłkę ponadgabarytową, szczególnie we Francji, Włoszech i Hiszpanii, dochodzi do wzrostów we wszystkich kategoriach wagowych. Przy dużym produkcie ponadgabarytowym koszty wzrosną o ponad 32 %. We Francji i Włoszech nawet o ponad 43 %.

Dodatkowe opłaty za wysyłkę towarów ponadgabrytowych w UK oraz FR (revoic.com)
Nowy cennik znajdziecie tutaj.
Zmianom również uległy koszty wysyłki multi-channel, czyli wysyłka produktów z magazynu Amazona na dowolny adres klienta np. ze sprzedaży w sklepie internetowym lub eBay.