ecommercenews.pl - Sukces na Marketplace | E-commerce | Amazon | eBay | Allegro https://ecommercenews.pl/ Aktualne wiadomości dla sprzedawców na Amazon, eBay, Cdiscount, Kaufland.de, Rakuten, Ricardo.ch, Allegro.pl oraz innych europejskich marketplace’ach w Niemczech i Europie. Dużo informacji o obowiązkach prawnych w Niemczech, upomnieniach (Abmahnung) oraz innych zagrożeniach dla sprzedawców w e-commerce | ehandel | eCommerce | eBay | Amazon | Real.de | Cdiscount Wed, 30 Nov 2022 10:04:20 +0000 pl hourly 1 Blubrry PowerPress/9.7.3 Pierwsze polskojęzyczne źródło codziennych informacji o e-handlu w Niemczech i Europie by Setup.pl & Händlerbund Setup.pl & Händlerbund clean episodic Setup.pl & Händlerbund info@setup.pl info@setup.pl (Setup.pl & Händlerbund) Setup.pl Handel Online w Europie | Amazon | eBay | Niemcy | Prawo | Marketing ecommercenews.pl - Sukces na Marketplace | E-commerce | Amazon | eBay | Allegro https://ecommercenews.pl/wp-content/uploads/powerpress/2ecommercenewshb.png https://ecommercenews.pl Wrocław Wrocław Sprzedajesz na Amazon? Poznaj nowe obowiązki w 2022 r. związane z odpowiedzialnością za produkt! https://ecommercenews.pl/sprzedajesz-na-amazon-poznaj-nowe-obowiazki-w-2022-r-zwiazane-z-odpowiedzialnoscia-za-produkt/ Wed, 22 Dec 2021 07:06:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6392 Począwszy od 2022 roku, jeśli sprzedajesz we Francji lub Niemczech, Amazon będzie zobowiązany do potwierdzenia, że Twoje działania są zgodne z przepisami Extended Producer Responsibility (EPR) w kraju, w którym prowadzisz sprzedaż. W związku z tym Amazon będzie gromadzić i potwierdzać numery rejestracyjne EPR. Przeczytaj poniższy artykuł, aby uniknąć blokady listingów! 22.12.2021

Począwszy od 2022 roku, jeśli sprzedajesz we Francji lub Niemczech, Amazon będzie zobowiązany do potwierdzenia, że Twoje działania są zgodne z przepisami Extended Producer Responsibility (EPR) w kraju, w którym prowadzisz sprzedaż. W związku z tym Amazon będzie gromadzić i potwierdzać numery rejestracyjne EPR. Przeczytaj poniższy artykuł, aby uniknąć blokady listingów!

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

]]>
Począwszy od 2022 roku, jeśli sprzedajesz we Francji lub Niemczech, Amazon będzie zobowiązany do potwierdzenia, że Twoje działania są zgodne z przepisami Extended Producer Responsibility (EPR) w kraju, w którym prowadzisz sprzedaż. 22.12.2021Począwszy od 2022 roku, jeśli sprzedajesz we Francji lub Niemczech, Amazon będzie zobowiązany do potwierdzenia, że Twoje działania są zgodne z przepisami Extended Producer Responsibility (EPR) w kraju, w którym prowadzisz sprzedaż. W związku z tym Amazon będzie gromadzić i potwierdzać numery rejestracyjne EPR. Przeczytaj poniższy artykuł, aby uniknąć blokady listingów!Cały artykuł znajdziesz tutaj.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 2:52
Niemcy: Od stycznia przeniesienie ciężaru dowodu na kupującego dopiero po upływie roku od doręczenia! (Podcast) https://ecommercenews.pl/niemcy-od-stycznia-przeniesienie-ciezaru-dowodu-na-kupujacego-dopiero-po-uplywie-roku-od-doreczenia-podcast/ Fri, 10 Dec 2021 17:37:02 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6371 Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. 

]]>
Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementa... Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. 
]]>
Setup.pl & Händlerbund 2:31
Błędy, których firmy powinny unikać podczas poszukiwania pracowników (Podcast) https://ecommercenews.pl/bledy-ktorych-firmy-powinny-unikac-podczas-poszukiwania-pracownikow-podcast/ Thu, 11 Nov 2021 13:45:46 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6332 Dobrze działający dział zasobów ludzkich jest niezbędny na wielu różnych poziomach: jest podstawą dobrze zorganizowanych, funkcjonujących zespołów, zapewnia firmom dostęp do wykwalifikowanych talentów, pomaga zatrzymać wartościowych pracowników oraz tworzy w firmie dobrą kulturę i atmosferę. Jeśli działa naprawdę prężnie, również na wizerunek firm może wpłynąć pozytywnie. Dobrze działający dział zasobów ludzkich jest niezbędny na wielu różnych poziomach: jest podstawą dobrze zorganizowanych, funkcjonujących zespołów, zapewnia firmom dostęp do wykwalifikowanych talentów, pomaga zatrzymać wartościowych pracowników oraz tworzy w firmie dobrą kulturę i atmosferę. Jeśli działa naprawdę prężnie, również na wizerunek firm może wpłynąć pozytywnie.

Jednak praca w dziale personalnym, a zwłaszcza w dziedzinie rekrutacji i pozyskiwania personelu, napotyka także na wiele przeszkód przeróżnych rozmiarów i rodzajów: niektóre z nich mogą pociągać za sobą nawet konsekwencje prawne i – jeśli strony pójdą na noże – prowadzić nawet do sporów sądowych. Aby takich sytuacji uniknąć, w poniższym artykule stworzyliśmy zestawienie: czego nie należy robić w ramach rekrutacji pracowników.

https://ecommercenews.pl/bledy-ktorych-firmy-powinny-unikac-podczas-poszukiwania-pracownikow/
]]>
Dobrze działający dział zasobów ludzkich jest niezbędny na wielu różnych poziomach: jest podstawą dobrze zorganizowanych, funkcjonujących zespołów, zapewnia firmom dostęp do wykwalifikowanych talentów, pomaga zatrzymać wartościowych pracowników oraz tw... Dobrze działający dział zasobów ludzkich jest niezbędny na wielu różnych poziomach: jest podstawą dobrze zorganizowanych, funkcjonujących zespołów, zapewnia firmom dostęp do wykwalifikowanych talentów, pomaga zatrzymać wartościowych pracowników oraz tworzy w firmie dobrą kulturę i atmosferę. Jeśli działa naprawdę prężnie, również na wizerunek firm może wpłynąć pozytywnie.Jednak praca w dziale personalnym, a zwłaszcza w dziedzinie rekrutacji i pozyskiwania personelu, napotyka także na wiele przeszkód przeróżnych rozmiarów i rodzajów: niektóre z nich mogą pociągać za sobą nawet konsekwencje prawne i – jeśli strony pójdą na noże – prowadzić nawet do sporów sądowych. Aby takich sytuacji uniknąć, w poniższym artykule stworzyliśmy zestawienie: czego nie należy robić w ramach rekrutacji pracowników.
https://ecommercenews.pl/bledy-ktorych-firmy-powinny-unikac-podczas-poszukiwania-pracownikow/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 12:32
Zmiany w Niemczech od 1 stycznia 2022: nowe obowiązki dla sprzedawców i nowe prawa konsumentów (Podcast) https://ecommercenews.pl/zmiany-w-niemczech-od-1-stycznia-2022-nowe-obowiazki-dla-sprzedawcow-i-nowe-prawa-konsumentow-podcast/ Fri, 29 Oct 2021 10:28:48 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6328 Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. Pociągnie ona za sobą dostosowania w obszarach związanych ze sprzedażą towarów. Szczególnie istotna zmiana dotyczy uznania przedmiotu sprzedaży za wadliwy, ponieważ po wejściu ustawy w życie będą obowiązywać inne zasady niż dotychczas. Zmianie ulegną jednak również inne punkty istotne dla sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Co nas czeka? Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. Pociągnie ona za sobą dostosowania w obszarach związanych ze sprzedażą towarów. Szczególnie istotna zmiana dotyczy uznania przedmiotu sprzedaży za wadliwy, ponieważ po wejściu ustawy w życie będą obowiązywać inne zasady niż dotychczas. Zmianie ulegną jednak również inne punkty istotne dla sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Co nas czeka?

Więcej o zmianach przeczytasz tutaj:

https://ecommercenews.pl/koszty-wysylki-w-przypadku-roszczen-z-tytulu-rekojmi-kto-zaplaci/
https://ecommercenews.pl/zmiany-w-niemczech-od-1-stycznia-2022-nowe-obowiazki-dla-sprzedawcow-i-nowe-prawa-konsumentow/
]]>
Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementa... Z dniem 1 stycznia 2022 r. wejdą w życie daleko idące zmiany w obrębie prawa umów. Wraz z ustawą „Gesetz zur Regelung des Verkaufs von Sachen mit digitalen Elementen und andererer Aspekte des Kaufvertrags” (Ustawa regulująca sprzedaż towarów z elementami cyfrowymi i inne aspekty umowy sprzedaży) Niemcy realizują wymagania europejskiej dyrektywy w sprawie niektórych aspektów umów sprzedaży towarów. Pociągnie ona za sobą dostosowania w obszarach związanych ze sprzedażą towarów. Szczególnie istotna zmiana dotyczy uznania przedmiotu sprzedaży za wadliwy, ponieważ po wejściu ustawy w życie będą obowiązywać inne zasady niż dotychczas. Zmianie ulegną jednak również inne punkty istotne dla sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Co nas czeka?Więcej o zmianach przeczytasz tutaj:
https://ecommercenews.pl/koszty-wysylki-w-przypadku-roszczen-z-tytulu-rekojmi-kto-zaplaci/

https://ecommercenews.pl/zmiany-w-niemczech-od-1-stycznia-2022-nowe-obowiazki-dla-sprzedawcow-i-nowe-prawa-konsumentow/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 7:13
Dlaczego nikt nie kupuje mojej marki? Co zrobić, aby przeciętny konsument znał Twoją markę? (Podcast) https://ecommercenews.pl/dlaczego-nikt-nie-kupuje-mojej-marki-co-zrobic-aby-przecietny-konsument-znal-twoja-marke/ Thu, 14 Oct 2021 16:38:51 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6219 Stworzenie dobrze sprzedającej się marki produktów to droga z wieloma  zakrętami, na których łatwo się wykoleić. W większości przypadków odcinek, który jest najbardziej stromy i kręty, to sam początek, kiedy to o istnieniu firmy wie głównie brand manager. Jak trudno jest odnieść sukces może świadczyć fakt, że przeciętny konsument potrafi wymienić z nazwy jedynie kilkanaście marek. Pytanie zatem brzmi – co zrobić, aby się w tym gronie znaleźć? Stworzenie dobrze sprzedającej się marki produktów to droga z wieloma  zakrętami, na których łatwo się wykoleić. W większości przypadków odcinek, który jest najbardziej stromy i kręty, to sam początek, kiedy to o istnieniu firmy wie głównie brand manager. Jak trudno jest odnieść sukces może świadczyć fakt, że przeciętny konsument potrafi wymienić z nazwy jedynie kilkanaście marek. 

Pytanie zatem brzmi – co zrobić, aby się w tym gronie znaleźć?

Cały artykuł oraz wiele innych, znajdziesz na ecommercenews.pl

]]>
Stworzenie dobrze sprzedającej się marki produktów to droga z wieloma  zakrętami, na których łatwo się wykoleić. W większości przypadków odcinek, który jest najbardziej stromy i kręty, to sam początek, kiedy to o istnieniu firmy wie głównie brand manag... Stworzenie dobrze sprzedającej się marki produktów to droga z wieloma  zakrętami, na których łatwo się wykoleić. W większości przypadków odcinek, który jest najbardziej stromy i kręty, to sam początek, kiedy to o istnieniu firmy wie głównie brand manager. Jak trudno jest odnieść sukces może świadczyć fakt, że przeciętny konsument potrafi wymienić z nazwy jedynie kilkanaście marek. Pytanie zatem brzmi – co zrobić, aby się w tym gronie znaleźć?Cały artykuł oraz wiele innych, znajdziesz na ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:10
Odstąpienie od umowy oraz zwrot towaru wg prawa niemieckiego. Najczęściej zadawane pytania przez polskich sprzedawców transgranicznych – prawo niemieckie w praktyce. (Podcast) https://ecommercenews.pl/odstapienie-od-umowy-oraz-zwrot-towaru-wg-prawa-niemieckiego-najczesciej-zadawane-pytania-przez-polskich-sprzedawcow-transgranicznych-prawo-niemieckie-w-praktyce-podcast/ Fri, 10 Sep 2021 11:35:39 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6156 Wraz z nadejściem pandemii coraz więcej osób poczuło się zmuszonych do robienia zakupów w sieci. W końcu przez wiele miesięcy podwoje licznych sklepów były dla klientów zamknięte. Wraz ze wzrostem liczby zamówień wzrosła jednak również liczba zwrotów – ku niezadowoleniu niektórych sprzedawców internetowych. Czy wszystkie te zwroty rzeczywiście są uzasadnione i jakie prawa przysługują w tym przypadku sprzedawcom? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania prawne dotyczące odstąpienia od umowy i zwrotów.  Wraz z nadejściem pandemii coraz więcej osób poczuło się zmuszonych do robienia zakupów w sieci. W końcu przez wiele miesięcy podwoje licznych sklepów były dla klientów zamknięte. Wraz ze wzrostem liczby zamówień wzrosła jednak również liczba zwrotów – ku niezadowoleniu niektórych sprzedawców internetowych. Czy wszystkie te zwroty rzeczywiście są uzasadnione i jakie prawa przysługują w tym przypadku sprzedawcom? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania prawne dotyczące odstąpienia od umowy i zwrotów. 

  • Ustawowe prawo do odstąpienia od umowy
  • Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy
  • Ile czasu na zwrot mają klienci?
  • Nieskuteczne odstąpienie od umowy: prawa przysługujące sprzedawcom
  • Jakie zasady obowiązują w przypadku zwrotu towaru używanego?
  • Jak wygląda sytuacja prawna w przypadku braku oryginalnego opakowania?
  • Kto ponosi koszty zwrotu?
  • Czy bezpłatna etykieta zwrotna jest obowiązkowa?
  • Kto ponosi odpowiedzialność w przypadku zagubienia paczki podczas zwrotu?

Artykuł opublikowano 9.09.2021 na ecommercenews.pl. Kliknij tutaj aby go przeczytać.

]]>
Wraz z nadejściem pandemii coraz więcej osób poczuło się zmuszonych do robienia zakupów w sieci. W końcu przez wiele miesięcy podwoje licznych sklepów były dla klientów zamknięte. Wraz ze wzrostem liczby zamówień wzrosła jednak również liczba zwrotów –... Wraz z nadejściem pandemii coraz więcej osób poczuło się zmuszonych do robienia zakupów w sieci. W końcu przez wiele miesięcy podwoje licznych sklepów były dla klientów zamknięte. Wraz ze wzrostem liczby zamówień wzrosła jednak również liczba zwrotów – ku niezadowoleniu niektórych sprzedawców internetowych. Czy wszystkie te zwroty rzeczywiście są uzasadnione i jakie prawa przysługują w tym przypadku sprzedawcom? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania prawne dotyczące odstąpienia od umowy i zwrotów. * Ustawowe prawo do odstąpienia od umowy* Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy* Ile czasu na zwrot mają klienci?* Nieskuteczne odstąpienie od umowy: prawa przysługujące sprzedawcom* Jakie zasady obowiązują w przypadku zwrotu towaru używanego?* Jak wygląda sytuacja prawna w przypadku braku oryginalnego opakowania?* Kto ponosi koszty zwrotu?* Czy bezpłatna etykieta zwrotna jest obowiązkowa?* Kto ponosi odpowiedzialność w przypadku zagubienia paczki podczas zwrotu?Artykuł opublikowano 9.09.2021 na ecommercenews.pl. Kliknij tutaj aby go przeczytać.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 6:34
65 500 euro grzywny dla sklepu internetowego z powodu przestarzałej technologii (Niemcy) https://ecommercenews.pl/65-500-euro-grzywny-dla-sklepu-internetowego-z-powodu-przestarzalej-technologii-niemcy-2/ Fri, 27 Aug 2021 11:26:25 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6125 Inspektor ochrony danych osobowych Dolnej Saksonii nałożył na operatora sklepu internetowego karę w wysokości 65 000 euro. Jak wykazało sporządzone przez organ sprawozdanie z działalności za rok 2020, przyczyną był przestarzały system sklepowy, który nie spełniał już najnowszych standardów technologicznych i zawierał istotne luki w zabezpieczeniach. Przy stosunkowo niewielkim wysiłku nieupoważnione osoby mogłyby wejść w posiadanie danych dostępowych wszystkich osób zarejestrowanych w oprogramowaniu.  Tutaj przeczytasz cały artykuł oraz więcej wiadomości o e-commerce w Niemczech Inspektor ochrony danych osobowych Dolnej Saksonii nałożył na operatora sklepu internetowego karę w wysokości 65 000 euro. Jak wykazało sporządzone przez organ sprawozdanie z działalności za rok 2020, przyczyną był przestarzały system sklepowy, który nie spełniał już najnowszych standardów technologicznych i zawierał istotne luki w zabezpieczeniach. Przy stosunkowo niewielkim wysiłku nieupoważnione osoby mogłyby wejść w posiadanie danych dostępowych wszystkich osób zarejestrowanych w oprogramowaniu. 

Tutaj przeczytasz cały artykuł oraz więcej wiadomości o e-commerce w Niemczech

]]>
Inspektor ochrony danych osobowych Dolnej Saksonii nałożył na operatora sklepu internetowego karę w wysokości 65 000 euro. Jak wykazało sporządzone przez organ sprawozdanie z działalności za rok 2020, przyczyną był przestarzały system sklepowy, Inspektor ochrony danych osobowych Dolnej Saksonii nałożył na operatora sklepu internetowego karę w wysokości 65 000 euro. Jak wykazało sporządzone przez organ sprawozdanie z działalności za rok 2020, przyczyną był przestarzały system sklepowy, który nie spełniał już najnowszych standardów technologicznych i zawierał istotne luki w zabezpieczeniach. Przy stosunkowo niewielkim wysiłku nieupoważnione osoby mogłyby wejść w posiadanie danych dostępowych wszystkich osób zarejestrowanych w oprogramowaniu. Tutaj przeczytasz cały artykuł oraz więcej wiadomości o e-commerce w Niemczech
]]>
Setup.pl & Händlerbund 4:20
VAT w Niemczech – Portale elektroniczne (zwłaszcza marketplace´y), jako dłużnicy podatkowi (Podcast) https://ecommercenews.pl/vat-w-niemczech-portale-elektroniczne-zwlaszcza-marketplacey-jako-dluznicy-podatkowi-2/ Sun, 13 Jun 2021 19:40:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=6049 W związku z roczną ustawą podatkową 2020, przepisy te zostaną zaostrzone od 01.07.2021. Wprawdzie nie będzie już wtedy obowiązywał istniejący obowiązek posiadania certyfikatu, ale operator platformy handlu elektronicznego uniknie odpowiedzialności, jeżeli w momencie dostawy przedsiębiorca dokonujący dostawy będzie posiadał ważny numer identyfikacyjny VAT (USt-IdNr.) nadany mu przez Federalny Centralny Urząd Skarbowy (BZSt). Operator platformy ma obowiązek odnotować to w przypadku dostaw dokonywanych przez przedsiębiorcę, gdy transport rozpoczyna się lub kończy w Niemczech. W tym celu przedsiębiorca jest zobowiązany do przeprowadzenia kwalifikowanej kontroli dostarczonego mu numeru rejestracyjnego VAT. Autor: Amavat – partner serwisu ecommercenews.pl

W związku z roczną ustawą podatkową 2020, przepisy te zostaną zaostrzone od 01.07.2021. Wprawdzie nie będzie już wtedy obowiązywał istniejący obowiązek posiadania certyfikatu, ale operator platformy handlu elektronicznego uniknie odpowiedzialności, jeżeli w momencie dostawy przedsiębiorca dokonujący dostawy będzie posiadał ważny numer identyfikacyjny VAT (USt-IdNr.) nadany mu przez Federalny Centralny Urząd Skarbowy (BZSt). Operator platformy ma obowiązek odnotować to w przypadku dostaw dokonywanych przez przedsiębiorcę, gdy transport rozpoczyna się lub kończy w Niemczech. W tym celu przedsiębiorca jest zobowiązany do przeprowadzenia kwalifikowanej kontroli dostarczonego mu numeru rejestracyjnego VAT.

https://ecommercenews.pl/vat-w-niemczech-portale-elektroniczne-zwlaszcza-marketplacey-jako-dluznicy-podatkowi/
]]>
W związku z roczną ustawą podatkową 2020, przepisy te zostaną zaostrzone od 01.07.2021. Wprawdzie nie będzie już wtedy obowiązywał istniejący obowiązek posiadania certyfikatu, ale operator platformy handlu elektronicznego uniknie odpowiedzialności, Autor: Amavat – partner serwisu ecommercenews.plW związku z roczną ustawą podatkową 2020, przepisy te zostaną zaostrzone od 01.07.2021. Wprawdzie nie będzie już wtedy obowiązywał istniejący obowiązek posiadania certyfikatu, ale operator platformy handlu elektronicznego uniknie odpowiedzialności, jeżeli w momencie dostawy przedsiębiorca dokonujący dostawy będzie posiadał ważny numer identyfikacyjny VAT (USt-IdNr.) nadany mu przez Federalny Centralny Urząd Skarbowy (BZSt). Operator platformy ma obowiązek odnotować to w przypadku dostaw dokonywanych przez przedsiębiorcę, gdy transport rozpoczyna się lub kończy w Niemczech. W tym celu przedsiębiorca jest zobowiązany do przeprowadzenia kwalifikowanej kontroli dostarczonego mu numeru rejestracyjnego VAT.
https://ecommercenews.pl/vat-w-niemczech-portale-elektroniczne-zwlaszcza-marketplacey-jako-dluznicy-podatkowi/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:10
Amazon najinteligentniejszą firmą świata? Bezonomika, czyli Amazon bez granic. Podcast ecommercenews.pl. https://ecommercenews.pl/amazon-najinteligentniejsza-firma-swiata-bezonomika-czyli-amazon-bez-granic-podcast-ecommercenews-pl/ Wed, 02 Jun 2021 12:32:57 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5980 Amazon to samonapędzające się, oparte na sztucznej inteligencji koło zamachowe, które konkurentom bardzo trudno jest zatrzymać, bo ambicją Amazona jest zostanie najinteligentniejszą firmą świata. Jeff Bezos może być uznany za spełnienie amerykańskiego snu. Dziecko nastoletnich rodziców, porzucone szybko przez ojca, wychowane w dużej mierze na rancho przez – będącego m.in. jednym z dyrektorów DARPA – agencji badawczo-rozwojowej Pentagonu – dziadka, który nauczył go samodzielności i wytrwałości, staje się najbogatszym i jednym z najpotężniejszych ludzi świata. Bezos stworzył w 1994 r. unikatowe przedsiębiorstwo, opierając się na bazach danych i sztucznej inteligencji, którymi w coraz większym stopniu zarządzają algorytmy. Zaprojektował samonapędzające się koło zamachowe (to określenie jest kultowe w firmie), które działa coraz szybciej, zataczając coraz szersze kręgi.

Amazon to samonapędzające się, oparte na sztucznej inteligencji koło zamachowe, które konkurentom bardzo trudno jest zatrzymać, bo ambicją Amazona jest zostanie najinteligentniejszą firmą świata. W zeszłym roku przychody ze sprzedaży online były rekordowe – prawie 200 mld dolarów, rosły w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku średnio kwartalnie o 38%.

Artykuł możesz przeczytać w całości tutaj:

https://ecommercenews.pl/bezonomika-czyli-amazon-bez-granic/
]]>
Amazon to samonapędzające się, oparte na sztucznej inteligencji koło zamachowe, które konkurentom bardzo trudno jest zatrzymać, bo ambicją Amazona jest zostanie najinteligentniejszą firmą świata. Jeff Bezos może być uznany za spełnienie amerykańskiego snu. Dziecko nastoletnich rodziców, porzucone szybko przez ojca, wychowane w dużej mierze na rancho przez – będącego m.in. jednym z dyrektorów DARPA – agencji badawczo-rozwojowej Pentagonu – dziadka, który nauczył go samodzielności i wytrwałości, staje się najbogatszym i jednym z najpotężniejszych ludzi świata. Bezos stworzył w 1994 r. unikatowe przedsiębiorstwo, opierając się na bazach danych i sztucznej inteligencji, którymi w coraz większym stopniu zarządzają algorytmy. Zaprojektował samonapędzające się koło zamachowe (to określenie jest kultowe w firmie), które działa coraz szybciej, zataczając coraz szersze kręgi.Amazon to samonapędzające się, oparte na sztucznej inteligencji koło zamachowe, które konkurentom bardzo trudno jest zatrzymać, bo ambicją Amazona jest zostanie najinteligentniejszą firmą świata. W zeszłym roku przychody ze sprzedaży online były rekordowe – prawie 200 mld dolarów, rosły w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku średnio kwartalnie o 38%.Artykuł możesz przeczytać w całości tutaj:
https://ecommercenews.pl/bezonomika-czyli-amazon-bez-granic/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 8:48
Zmiany VAT i w imporcie do UE od 1.07.2021 – One Stop Shop. Nowe obowiązki informacyjne na Amazon. Kryptowaluty na Ebay? (Podcast) https://ecommercenews.pl/zmiany-vat-i-imporcie-do-ue-od-1-07-2021-one-stop-shop-nowe-obowiazki-informacyjne-na-amazon-kryptowaluty-na-ebay/ Tue, 18 May 2021 07:17:02 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5956 W tym odcinku dowiesz się, jakie zmiany mają miejsce od 1. lipca 2021 r. w związku z wprowadzeniem One Stop Shop. Zmiany również w imporcie produktów do UE. Powiemy też o zmianach na Amazon i nowych obowiązkach informacyjnych. Na Ebay sprzedawcy mają do dyspozycji nowe funkcje marketingowe. W tym odcinku dowiesz się, jakie zmiany mają miejsce od 1. lipca 2021 r. w związku z wprowadzeniem One Stop Shop. Zmiany również w imporcie produktów do UE. Powiemy też o zmianach na Amazon i nowych obowiązkach informacyjnych. Na Ebay sprzedawcy mają do dyspozycji nowe funkcje marketingowe.

Więcej branżowych artykułów znajdziesz na ecommercenews.pl

]]>
W tym odcinku dowiesz się, jakie zmiany mają miejsce od 1. lipca 2021 r. w związku z wprowadzeniem One Stop Shop. Zmiany również w imporcie produktów do UE. Powiemy też o zmianach na Amazon i nowych obowiązkach informacyjnych. W tym odcinku dowiesz się, jakie zmiany mają miejsce od 1. lipca 2021 r. w związku z wprowadzeniem One Stop Shop. Zmiany również w imporcie produktów do UE. Powiemy też o zmianach na Amazon i nowych obowiązkach informacyjnych. Na Ebay sprzedawcy mają do dyspozycji nowe funkcje marketingowe.Więcej branżowych artykułów znajdziesz na ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:46
Prawne obowiązki sprzedawcy w Niemczech. Regulaminy na Amazon.de, eBay.de, Kaufland.de (Real.de) oraz innych platformach niemieckich. (Podcast) https://ecommercenews.pl/prawne-obowiazki-sprzedawcy-w-niemczech-regulaminy-na-amazon-de-ebay-de-kaufland-de-real-de-oraz-innych-platformach-niemieckich/ Mon, 10 May 2021 11:29:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5928 Wielu właścicieli sklepów internetowych używa Amazona, jako drugiego filaru lub nawet sprzedaje wyłącznie za jego pośrednictwem. Niestety, liczne upomnienia sprzedawców są na Amazonie na porządku dziennym. W tym artykule informujemy o tym, jak “ prawnie bezpiecznie” działać na Amazonie (powiemy o warunkach odstąpienia od umowy, ogólnych warunkach i tekstach umów). Wielu właścicieli sklepów internetowych używa Amazona, jako drugiego filaru lub nawet sprzedaje wyłącznie za jego pośrednictwem. Niestety, liczne upomnienia sprzedawców są na Amazonie na porządku dziennym. W tym artykule informujemy o tym, Wielu właścicieli sklepów internetowych używa Amazona, jako drugiego filaru lub nawet sprzedaje wyłącznie za jego pośrednictwem. Niestety, liczne upomnienia sprzedawców są na Amazonie na porządku dziennym. W tym artykule informujemy o tym, jak “ prawnie bezpiecznie” działać na Amazonie (powiemy o warunkach odstąpienia od umowy, ogólnych warunkach i tekstach umów).Sprzedawcy handlujący poprzez Amazona są narażeni na ryzyko otrzymania upomnienia (Abmahnung). Wynika to z faktu, że muszą oni przestrzegać niezliczonych wymogów prawnych dotyczących: składania zamówień, odstąpienia od umowy, sprzedaży na odległość, poprawnego podawania cen, znakowania produktów lub ogólnych warunków handlowych.Artykuł możesz przeczytać na ecommercenews.pl:
https://ecommercenews.pl/amazon-ebay-regulaminy-agb/?fbclid=IwAR28ek52k18vJwPYBp1fJPOXj0MRQ4GgpLrZz_0u7A7JS42pXlSUIkOm0X4

]]>
Setup.pl & Händlerbund 6:00
Zakaz używania HTML na Amazon. Automatyzacja kampanii i filmy produktowe na eBay. (Podcast) https://ecommercenews.pl/zakaz-uzywania-html-na-amazon-automatyzacja-kampanii-na-ebay/ Sun, 02 May 2021 09:54:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5898 Amazon: Co się zmieni od czerwca dla profesjonalnych sprzedawców, którzy korzystają z dotychczasowych możliwości opisów produktów zawierający HTML? Od 19. kwietnia 2021r. obowiązują nowe zasady przy potwierdzaniu wysyłki na Amazon - jeżeli nie wiesz o co chodzi, to posłuchaj koniecznie tego odcinka! Już 200 mln subskrybentów abonamentu PRIME! eBay: Nowa funkcja automatyzacji kampanii promowanych produktów. Filmy produktowe w galerii zdjęć na stronach produktowych eBay. Amazon: Co się zmieni od czerwca dla profesjonalnych sprzedawców, którzy korzystają z dotychczasowych możliwości opisów produktów zawierający HTML? Od 19. kwietnia 2021r. obowiązują nowe zasady przy potwierdzaniu wysyłki na Amazon - jeżeli nie wiesz o... Amazon:Co się zmieni od czerwca dla profesjonalnych sprzedawców, którzy korzystają z dotychczasowych możliwości opisów produktów zawierający HTML? Od 19. kwietnia 2021r. obowiązują nowe zasady przy potwierdzaniu wysyłki na Amazon - jeżeli nie wiesz o co chodzi, to posłuchaj koniecznie tego odcinka!Już 200 mln subskrybentów abonamentu PRIME!eBay:Nowa funkcja automatyzacji kampanii promowanych produktów.Filmy produktowe w galerii zdjęć na stronach produktowych eBayWięcej aktualnych informacji znajdziesz na ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:57
Chińska rewolucja e-commerce – ecommercenews.pl Podcast https://ecommercenews.pl/chinska-rewolucja-e-commerce-2/ Thu, 29 Apr 2021 10:34:57 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5879 W bieżącym roku udział sprzedaży internetowej w całkowitych przychodach na chińskim rynku detalicznym ma przekroczyć 50%. To światowy fenomen będący implikacją historii, specyfiki chińskich konsumentów oraz strategii władz centralnych Państwa Środka. W tym odcinku naszego podcastu dowiesz się, jak Chiny i chiński e-commerce radzi sobie z pandemią. Przedstawiamy również najpopularniejsze platformy sprzedaży oraz w jaki sposób Chińczycy najchętniej kupują online. W bieżącym roku udział sprzedaży internetowej w całkowitych przychodach na chińskim rynku detalicznym ma przekroczyć 50%. To światowy fenomen będący implikacją historii, specyfiki chińskich konsumentów oraz strategii władz centralnych Państwa Środka. W bieżącym roku udział sprzedaży internetowej w całkowitych przychodach na chińskim rynku detalicznym ma przekroczyć 50%. To światowy fenomen będący implikacją historii, specyfiki chińskich konsumentów oraz strategii władz centralnych Państwa Środka.  W tym odcinku naszego podcastu dowiesz się, jak Chiny i chiński e-commerce radzi sobie z pandemią. Przedstawiamy również najpopularniejsze platformy sprzedaży oraz w jaki sposób Chińczycy najchętniej kupują online.Cały artykuł możesz przeczytać na ecommercenews.pl klikając tutaj:
https://ecommercenews.pl/chinska-rewolucja-e-commerce/
Odcinek oparty o materiały dostarczone przez obserwatorfinansowy.pl.Autor: Mirosław Ciesielski, wykładowca akademicki; specjalizuje się w rynkach finansowych, opisuje zmiany na rynku fintechów i startupów.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 8:27
Amazon: nowe funkcje w Brand Store, obowiązkowa cena jednostkowa, 6 milionów aktywnych sprzedawców! https://ecommercenews.pl/amazon-nowe-funkcje-w-brand-store-obowiazkowa-cena-jednostkowa-6-milionow-aktywnych-sprzedawcow/ Mon, 29 Mar 2021 10:58:30 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5441 Odcinek poświęcony news'om i zmianą na platformie Amazon. Między innymi: dd 31 marca 2021 wszystkie oferty produktów konsumenckich w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii będą dezaktywowane, jeśli nie zostaną spełnione nowe wymagania dotyczące podawania ceny jednostkowej. Odcinek poświęcony news'om i zmianą na platformie Amazon. Między innymi: dd 31 marca 2021 wszystkie oferty produktów konsumenckich w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii będą dezaktywowane, Cena jednostkowa na Amazonie obowiązkowa od 31 marca 2021 rokuOd 31 marca 2021 wszystkie oferty produktów konsumenckich w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii będą dezaktywowane, jeśli nie zostaną spełnione nowe wymagania dotyczące podawania ceny jednostkowej. Po dezaktywacji ofert, które nie spełniają nowych wymagań dotyczących ceny jednostkowej, będzie można je znaleźć w zakładce “Performance”.Ponad 6 milionów sprzedawców na AmazonieLiczba sprzedawców na Amazonie przekroczyła na całym świecie 6 milionów. Ponad połowa z nich sprzedaje na Amazonie w Ameryce Północnej. Według badań Marketplace Pulse, istnieje prawie 10 mln kont na dziewiętnastu wersjach krajowych Amazona. Wiele z tych firm sprzedaje natomiast równocześnie na kilku rynkach, zwłaszcza w Europie, dlatego liczba unikalnych sprzedawców jest znacznie niższa. Amazon co roku dodaje od 7 do 800 tys. nowych sprzedawców, biorąc pod uwagę zduplikowane konta sprzedawców. Liczba ta nie wzrosła od 2017 roku, pomimo pandemii, ale na wszystkich wersjach Amazona wciąż dochodzi ponad 2 tys. nowych sprzedawców dziennie.Nowe funkcje w Amazon Brand StoreWłaściciele marek Amazon mogą teraz przesyłać dokumenty dotyczące produktów, takie jak: instrukcje instalacji, przewodniki zgodności i przewodniki rozwiązywania problemów, aby były one dostępne dla klientów na stronach szczegółowych produktów. Klienci będą korzystać z tych treści przed zakupem w celu podjęcia decyzji zakupowych i po zakupie, aby jak najlepiej wykorzystać produkty, które kupują.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:36
Sprzedaż na Amazon.de i eBay.de – jakie obowiązki informacyjne dotyczące wysyłki mają sprzedawcy? Poradnik ekspercki do posłuchania (Podcast) https://ecommercenews.pl/sprzedaz-na-amazon-de-i-ebay-de-jakie-obowiazki-informacyjne-dotyczace-wysylki-maja-sprzedawcy-poradnik-ekspercki-do-posluchania-podcast/ Wed, 24 Mar 2021 19:36:26 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5368 Jakie informacje dotyczące warunków wysyłki są wymagane prawnie i gdzie należy je umieszczać na platformach? Co należy uwzględnić przy określaniu obszaru dostawy i czasu dostawy? O czym należy pamiętać przy podawaniu kosztów wysyłki? W tym poradniku dowiesz się wszystkiego! Jakie informacje dotyczące warunków wysyłki są wymagane prawnie i gdzie należy je umieszczać na platformach? Co należy uwzględnić przy określaniu obszaru dostawy i czasu dostawy? O czym należy pamiętać przy podawaniu kosztów wysyłki? Jakie informacje dotyczące warunków wysyłki są wymagane prawnie i gdzie należy je umieszczać na platformach? Co należy uwzględnić przy określaniu obszaru dostawy i czasu dostawy? O czym należy pamiętać przy podawaniu kosztów wysyłki? W tym poradniku dowiesz się wszystkiego!Jakie informacje dotyczące warunków wysyłki są wymagane prawnie i gdzie należy je umieszczać na platformach? Co należy uwzględnić przy określaniu obszaru dostawy i czasu dostawy? Odpowiedzi znajdziesz słuchając ten odcinek podcast'u lub przeczytasz tutaj:
https://ecommercenews.pl/sprzedaz-na-amazon-de-ebay-de-obowiazki-informacyjne-dot-wysylki/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 8:21
Jak legalnie sprzedawać alkohol w Niemczech online? Posłuchaj poradnik ekspercki. (Podcast) https://ecommercenews.pl/jak-legalnie-sprzedawac-alkohol-w-niemczech-online-posluchaj-poradnik-ekspercki-podcast/ Sat, 20 Mar 2021 19:07:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5361 Sprzedawcy internetowi oferujący napoje alkoholowe muszą zapewnić w drodze odpowiednich i efektywnych procedur weryfikacji wieku, że napoje alkoholowe sprzedawane będą wyłącznie osobom, które osiągnęły minimalny wiek wymagany. Wyjaśnimy to oraz pozostałe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy sprzedaży alkoholu online. Sprzedawcy internetowi oferujący napoje alkoholowe muszą zapewnić w drodze odpowiednich i efektywnych procedur weryfikacji wieku, że napoje alkoholowe sprzedawane będą wyłącznie osobom, które osiągnęły minimalny wiek wymagany. Sprzedawcy internetowi oferujący napoje alkoholowe muszą zapewnić w drodze odpowiednich i efektywnych procedur weryfikacji wieku, że napoje alkoholowe sprzedawane będą wyłącznie osobom, które osiągnęły minimalny wiek wymagany. Wyjaśnimy to oraz pozostałe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy sprzedaży alkoholu online.Cały artykuł znajdziesz tutaj:
https://ecommercenews.pl/internetowa-sprzedaz-alkoholu-w-niemczech/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 10:14
One-stop-shop wchodzi w życie 1. lipca 2021r. Prawo unijne na AliExpress? Allegro idzie w ślady Amazona i uruchamia Allegro Biznes – na czym polega? Sprzedawaj z Fruugo w 40 krajach! https://ecommercenews.pl/one-stop-shop-wchodzi-w-zycie-1-lipca-prawo-unijne-na-aliexpress-allegro-idzie-w-slady-amazona-i-uruchamia-allegro-biznes-na-czym-polega-sprzedawaj-z-fruugo-w-40-krajach/ Mon, 01 Mar 2021 19:37:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5371 One-stop-shop wchodzi w życie 1 lipca W dniu 1 lipca 2021 roku wejdzie w życie unijny pakiet VAT dotyczący handlu elektronicznego, umożliwiając korzystanie z ogólnounijnego punktu kompleksowej obsługi (One Stop Shop/OSS) w zakresie deklaracji VAT dla sprzedaży na odległość. W przyszłości przedsiębiorcy będą przekazywać ten podatek organom krajowym, które następnie przekażą go do innych krajów. Prawo unijne na AliExpress? Chiński marketplace AliExpress zobowiązał się wobec Komisji Europejskiej do dostosowania swoich warunków i praktyk w zakresie praw konsumentów, do zasad obowiązujących w UE.  Allegro idzie w ślady Amazona i uruchamia Allegro Biznes Platforma łączy szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami usprawniającymi zakupy firmowe. Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie doskonale znanej Polakom platformy konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają. One-stop-shop wchodzi w życie 1 lipca W dniu 1 lipca 2021 roku wejdzie w życie unijny pakiet VAT dotyczący handlu elektronicznego, umożliwiając korzystanie z ogólnounijnego punktu kompleksowej obsługi (One Stop Shop/OSS) w zakresie deklaracji VAT dl... One-stop-shop wchodzi w życie 1 lipcaW dniu 1 lipca 2021 roku wejdzie w życie unijny pakiet VAT dotyczący handlu elektronicznego, umożliwiając korzystanie z ogólnounijnego punktu kompleksowej obsługi (One Stop Shop/OSS) w zakresie deklaracji VAT dla sprzedaży na odległość. W przyszłości przedsiębiorcy będą przekazywać ten podatek organom krajowym, które następnie przekażą go do innych krajów.Prawo unijne na AliExpress?Chiński marketplace AliExpress zobowiązał się wobec Komisji Europejskiej do dostosowania swoich warunków i praktyk w zakresie praw konsumentów, do zasad obowiązujących w UE. Allegro idzie w ślady Amazona i uruchamia Allegro BiznesPlatforma łączy szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami usprawniającymi zakupy firmowe. Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie doskonale znanej Polakom platformy konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:12
Jeff Bezos rezygnuje z funkcji szefa Amazon! Pandemiczny boom w logistyce, ale który jest najbardziej popularny w Niemczech? Fulfillment by Allegro – już niebawem. https://ecommercenews.pl/jeff-bezos-rezygnuje-z-funkcji-szefa-amazon-pandemiczny-boom-w-logistyce-ale-ktory-jest-najbardziej-popularny-w-niemczech-fulfillment-by-allegro-juz-niebawem/ Tue, 16 Feb 2021 20:10:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5382 Jeff Bezos rezygnuje z funkcji szefa Amazona – kto go zastąpi? Największy na świecie sprzedawca internetowy, marketplace oraz usługodawca cloud’owy wprowadza zmiany na szczycie swojej firmy. Założyciel Amazona, Jeff Bezos, przekaże przewodnictwo w zarządzie w trzecim kwartale 2021 roku Andy’emu Jassy, szefowi prężnie rozwijającego się biznesu chmurowego. Amazon ogłosił to we wtorek po zamknięciu amerykańskiej giełdy w Seattle. Jednocześnie spółka przedstawiła dane za czwarty kwartał i miniony rok, które znacznie przekroczyły oczekiwania rynku. Allegro buduje pod Warszawą nowe centrum logistyczne Obecnie na Allegro dostępne jest jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. W 2021 roku Allegro chce poprawić ten wynik, dlatego spółka planuje wdrożyć szereg inicjatyw, które przyspieszą realizację dostaw. Jedną z nich jest planowane uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez dedykowane nowoczesne centrum logistyczne. Jak stworzyć opisy kategorii w sklepie internetowym, które zwiększą konwersję? Jednym z czynników wpływających na sprzedaż w sklepie internetowym są treści. A contentem, o który szczególnie warto zadbać są opisy kategorii. Jak je tworzyć, aby robić to dobrze? Dlaczego opisy kategorii są takie ważne? Przede wszystkim to bardzo dobre, o ile nie najlepsze miejsce na umieszczenie fraz i słów kluczowych. Te, jak powszechnie wiadomo, korzystnie wpływają na lepszą widoczność e-sklepu w wyszukiwarce. A to z kolei może pozytywnie wpłynąć na liczbę klientów w sklepie. Opisy kategorii są bardzo pojemne, dlatego przez wielu są uważane za nawet cenniejszy i bardziej skuteczny content od bardziej popularnych opisów produktów.  Jeff Bezos rezygnuje z funkcji szefa Amazona – kto go zastąpi? Największy na świecie sprzedawca internetowy, marketplace oraz usługodawca cloud’owy wprowadza zmiany na szczycie swojej firmy. Założyciel Amazona, Jeff Bezos, Jeff Bezos rezygnuje z funkcji szefa Amazona – kto go zastąpi?Największy na świecie sprzedawca internetowy, marketplace oraz usługodawca cloud’owy wprowadza zmiany na szczycie swojej firmy. Założyciel Amazona, Jeff Bezos, przekaże przewodnictwo w zarządzie w trzecim kwartale 2021 roku Andy’emu Jassy, szefowi prężnie rozwijającego się biznesu chmurowego. Amazon ogłosił to we wtorek po zamknięciu amerykańskiej giełdy w Seattle. Jednocześnie spółka przedstawiła dane za czwarty kwartał i miniony rok, które znacznie przekroczyły oczekiwania rynku.Allegro buduje pod Warszawą nowe centrum logistyczneObecnie na Allegro dostępne jest jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. W 2021 roku Allegro chce poprawić ten wynik, dlatego spółka planuje wdrożyć szereg inicjatyw, które przyspieszą realizację dostaw. Jedną z nich jest planowane uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez dedykowane nowoczesne centrum logistyczne.Jak stworzyć opisy kategorii w sklepie internetowym, które zwiększą konwersję?Jednym z czynników wpływających na sprzedaż w sklepie internetowym są treści. A contentem, o który szczególnie warto zadbać są opisy kategorii. Jak je tworzyć, aby robić to dobrze? Dlaczego opisy kategorii są takie ważne? Przede wszystkim to bardzo dobre, o ile nie najlepsze miejsce na umieszczenie fraz i słów kluczowych. Te, jak powszechnie wiadomo, korzystnie wpływają na lepszą widoczność e-sklepu w wyszukiwarce. A to z kolei może pozytywnie wpłynąć na liczbę klientów w sklepie. Opisy kategorii są bardzo pojemne, dlatego przez wielu są uważane za nawet cenniejszy i bardziej skuteczny content od bardziej popularnych opisów produktów. 
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:03
Opakowania dla e-commerce, czyli kompromis pomiędzy ekologią a bezpieczeństwem produktu – próba znalezienia ideału. (Podcast) https://ecommercenews.pl/opakowania-dla-e-commerce-czyli-kompromis-pomiedzy-ekologia-a-bezpieczenstwem-produktu-proba-znalezienia-idealu-podcast/ Tue, 02 Feb 2021 19:49:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5375 W handlu internetowym wręcz nie można się bez niego obejść: opakowanie. Jego zadaniem jest ochrona towarów przemierzających często bardzo duże odległości oraz zagwarantowanie, że produkt zostanie dostarczony do klienta w stanie kompletnym i nienaruszonym. Opakowania są często wystawione na niesprzyjające warunki środowiska, długie transporty, a czasem nawet nie jeden przypadkowy „lot”. To właśnie dlatego sprzedawcy powinni zawsze pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma opakowanie. Jeśli towar dotrze do klienta zniszczony, przemoknięty, albo tylko w stanie połowicznym, z pewnością nie zamówi on ponownie w tym samym sklepie. W handlu internetowym wręcz nie można się bez niego obejść: opakowanie. Jego zadaniem jest ochrona towarów przemierzających często bardzo duże odległości oraz zagwarantowanie, że produkt zostanie dostarczony do klienta w stanie kompletnym i nienaruszon... W handlu internetowym wręcz nie można się bez niego obejść: opakowanie. Jego zadaniem jest ochrona towarów przemierzających często bardzo duże odległości oraz zagwarantowanie, że produkt zostanie dostarczony do klienta w stanie kompletnym i nienaruszonym. Opakowania są często wystawione na niesprzyjające warunki środowiska, długie transporty, a czasem nawet nie jeden przypadkowy „lot”. To właśnie dlatego sprzedawcy powinni zawsze pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma opakowanie. Jeśli towar dotrze do klienta zniszczony, przemoknięty, albo tylko w stanie połowicznym, z pewnością nie zamówi on ponownie w tym samym sklepie.Artykuł do przeczytania znajdziesz tutaj:
https://ecommercenews.pl/opakowania-dla-e-commerce-ekologia-i-bezpieczenstwo-produktu-proba-znalezienia-idealu/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 9:10
Amazon.pl coraz bliżej – InPost zawarł umowę z Amazon. Niemiecki e-handel detaliczny może przekroczyć próg 100 mld euro w 2021 r. https://ecommercenews.pl/amazon-pl-coraz-blizej-inpost-zawarl-umowe-z-amazon-niemiecki-e-handel-detaliczny-moze-przekroczyc-prog-100-mld-euro-w-2021-r/ Tue, 02 Feb 2021 05:57:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5157 Amazon ogłasza rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Od dziś przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku. Choć nie ma jeszcze oficjalnej daty, to w branży krążą plotki o uruchomieniu Amazon.pl dla kupujących w połowie marca 2021. Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce. W ciągu roku od otwarcia nowego obiektu w Świebodzinie powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy. InPost podpisał 5-letnią umowę na dostawę paczek m.in. do Paczkomatów w Polsce. Amazon ogłasza rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Od dziś przedsiębiorcy, Amazon.pl już oficjalnie!Amazon ogłasza rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce Amazon.pl. Serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie. Od dziś przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku. Choć nie ma jeszcze oficjalnej daty, to w branży krążą plotki o uruchomieniu Amazon.pl dla kupujących w połowie marca 2021. Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce. W ciągu roku od otwarcia nowego obiektu w Świebodzinie powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy. InPost podpisał 5-letnią umowę na dostawę paczek m.in. do Paczkomatów w Polsce.Według szacunków Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Elektronicznego i Sprzedaży na Odległość (bevh), handel internetowy w Niemczech przekroczy w tym roku po raz pierwszy granicę 100 mld euro ze sprzedaży towarów i usług. Szczególnie w handlu towarami, branża oczekuje wzrostu sprzedaży o 12,5 % w bieżącym roku po silnym wzroście w roku Corona 2020, powiedział we wtorek w Berlinie prezes bevh -Gero Furchheim.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:52
E-commerce we Francji i Hiszpanii w 2020 roku. Dlaczego kupujący na Cdiscount nie lubią paczek z magazynów Amazona? https://ecommercenews.pl/e-commerce-we-francji-i-hiszpanii-w-2020-roku-dlaczego-kupujacy-na-cdiscount-nie-lubia-paczek-z-magazynow-amazona/ Fri, 15 Jan 2021 06:00:45 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5019 Pierwsze podsumowanie ubiegłego roku we francuskim e-commerce oraz przyjrzymy się temu, jak sytuacja wyglądała w Hiszpanii. Czy w obu rynkach sprzedaż online wzrosła i o ile? Klienci kupujący na Cdiscount we Francji, podobnie jak kupujący na eBay w Niemczech, nie kupują na Amazon z konkretnych powodów. W tym odcinku dowiecie się dlaczego. Pierwsze podsumowanie ubiegłego roku we francuskim e-commerce oraz przyjrzymy się temu, jak sytuacja wyglądała w Hiszpanii. Czy w obu rynkach sprzedaż online wzrosła i o ile? Klienci kupujący na Cdiscount we Francji, Pierwsze podsumowanie ubiegłego roku we francuskim e-commerce oraz przyjrzymy się temu, jak sytuacja wyglądała w Hiszpanii. Czy w obu rynkach sprzedaż online wzrosła i o ile? Klienci kupujący na Cdiscount we Francji, podobnie jak kupujący na eBay w Niemczech, nie kupują na Amazon z konkretnych powodów. W tym odcinku dowiecie się dlaczego.Artykuł o rynku francuskim i hiszpańskim znajdziesz tutaj, a o robocie Panasonic, który rozwozić paczki dowiesz się w tym artykule.Po więcej branżowych wiadomości zapraszamy na ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 4:54
Rejestracja opakowań w Niemczech i innych krajach UE: Co to jest LUCID? Jakie są obowiązki dla sprzedawców w e-handlu? https://ecommercenews.pl/rejestracja-opakowan-w-niemczech-i-innych-krajach-ue-co-to-jest-lucid-jakie-sa-obowiazki-dla-sprzedawcow-w-e-handlu/ Tue, 12 Jan 2021 12:31:26 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4998 Każdy, kto w Niemczech po raz pierwszy wprowadza do obrotu opakowania podlegające obowiązkowi uczestnictwa w systemie, musi z jednej strony uzyskać licencję w systemie dualnym – tzn. przedsiębiorstwie zajmującym się utylizacją odpadów – a z drugiej strony zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Opakowań LUCID. W Niemczech ustawa o opakowaniach realizuje zatem europejską dyrektywę w sprawie opakowań. Jak wygląda sytuacja w innych krajach? Czy obowiązują tam te same przepisy, co w Niemczech? Każdy, kto w Niemczech po raz pierwszy wprowadza do obrotu opakowania podlegające obowiązkowi uczestnictwa w systemie, musi z jednej strony uzyskać licencję w systemie dualnym – tzn. przedsiębiorstwie zajmującym się utylizacją odpadów – a z drugiej str... Każdy, kto w Niemczech po raz pierwszy wprowadza do obrotu opakowania podlegające obowiązkowi uczestnictwa w systemie, musi z jednej strony uzyskać licencję w systemie dualnym – tzn. przedsiębiorstwie zajmującym się utylizacją odpadów – a z drugiej strony zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Opakowań LUCID. W Niemczech ustawa o opakowaniach realizuje zatem europejską dyrektywę w sprawie opakowań. Jak wygląda sytuacja w innych krajach? Czy obowiązują tam te same przepisy, co w Niemczech? Przeczytaj cały artykuł tutaj. Oraz zapoznaj się z naszym szczegółowym FAQ dot. rynku niemieckiego.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 12:08
Zmiana stawki VAT w Niemczech od 1.01.2021. Brexit: jest umowa z UE! Jakie zmiany w etykietowaniu produktów w UK od 2021 roku? Nowe obowiązki dla sprzedawców na Amazon. https://ecommercenews.pl/zmiana-stawki-vat-w-niemczech-od-1-01-2021-brexit-jest-umowa-z-ue-jakie-zmiany-w-etykietowaniu-produktow-w-uk-od-2021-roku-nowe-obowiazki-dla-sprzedawcow-na-amazon/ Thu, 31 Dec 2020 11:24:10 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4929 Obowiązki w związku z powrotem Niemiec do stawek VAT 19%/7%. W Zjednoczonym Królestwie nastąpią również zmiany w wymogach dotyczących etykietowania niektórych produktów. Od 1 stycznia 2021 r. zostanie wprowadzona nowy znak UKCA, który zastąpi oznakowanie CE. Zostanie wprowadzony okres przejściowy do końca 2021 r., ale już od 1 stycznia 2022 r. w UK akceptowane będzie tylko oznakowanie UKCA. Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie w sprawie umowy handlowej, która zacznie obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego po Brexicie. Obowiązki w związku z powrotem Niemiec do stawek VAT 19%/7%. W Zjednoczonym Królestwie nastąpią również zmiany w wymogach dotyczących etykietowania niektórych produktów. Od 1 stycznia 2021 r. zostanie wprowadzona nowy znak UKCA, W Zjednoczonym Królestwie nastąpią również zmiany w wymogach dotyczących etykietowania niektórych produktów. Od 1 stycznia 2021 r. zostanie wprowadzona nowy znak UKCA, który zastąpi oznakowanie CE. Zostanie wprowadzony okres przejściowy do końca 2021 r., ale już od 1 stycznia 2022 r. w UK akceptowane będzie tylko oznakowanie UKCA. Więcej informacji o nowym znaku i jakich produktów on dotyczy, znajdziesz tutaj.Więcej newsów:Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie w sprawie umowy handlowej, która zacznie obowiązywać po zakończeniu okresu przejściowego po Brexicie.Obowiązki w związku z powrotem Niemiec do stawek VAT 19%/7%. Obowiązki podatkowe w sprzedaży do UK.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:25
Jak skutecznie sprzedawać na Amazon? Krosno Glass na Amazon – polskie szkło na zagranicznych stołach! https://ecommercenews.pl/jak-skutecznie-sprzedawac-na-amazon-krosno-glass-na-amazon-polskie-szklo-na-zagranicznych-stolach/ Thu, 31 Dec 2020 07:49:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5002 Produkty Krosno Glass S.A. są na Amazon od 2018 r. i obecnie dostępne na 6 rynkach w Europie, wkrótce sprzedaż zostanie rozszerzona o kolejne kraje: Szwecję i USA. Pomimo trudnego czasu związanego z pandemią, Krosno Glass obserwuje dynamiczny wzrost sprzedaży produktów w całym kanale e-commerce, także za pośrednictwem Amazon. Poznaj sukces tej tradycyjnej polskiej firmy na największej platformie sprzedażowej typu marketplace. Produkty Krosno Glass S.A. są na Amazon od 2018 r. i obecnie dostępne na 6 rynkach w Europie, wkrótce sprzedaż zostanie rozszerzona o kolejne kraje: Szwecję i USA. Pomimo trudnego czasu związanego z pandemią, Produkty Krosno Glass S.A. są na Amazon od 2018 r. i obecnie dostępne na 6 rynkach w Europie, wkrótce sprzedaż zostanie rozszerzona o kolejne kraje: Szwecję i USA. Pomimo trudnego czasu związanego z pandemią, Krosno Glass obserwuje dynamiczny wzrost sprzedaży produktów w całym kanale e-commerce, także za pośrednictwem Amazon. Poznaj sukces tej tradycyjnej polskiej firmy na największej platformie sprzedażowej typu marketplace.W ubiegłym roku firma zrealizowała 45 412 zamówień dla klientów Amazon, natomiast w tym roku jest to już 67 624, uwzględniając wyniki do końca września. Porównując liczbę zamówień zrealizowanych w 2020 r. za pośrednictwem serwisu Amazon z analogicznym okresem w 2019 r., Krosno Glass odnotowało wzrost liczby zamówień aż o 230%.Posłuchaj artykuł poniżej lub na Spotify i Apple Podcasts, albo przeczytaj go tutaj.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 4:56
Rękojmia i gwarancja w Niemczech – to musisz wiedzieć jako sprzedawca na Amazon, eBay lub we własnym sklepie! https://ecommercenews.pl/rekojmia-i-gwarancja-w-niemczech-to-musisz-wiedziec-jako-sprzedawca-na-amazon-ebay-lub-we-wlasnym-sklepie/ Fri, 25 Dec 2020 06:58:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=5006 Sprzedawcy internetowi stale skarżą się na problemy z obsługą roszczeń dotyczących rękojmi, potocznie uogólnianej do pojęcia gwarancji. Często dzieje się tak dlatego, że zarówno klient, jak i sprzedawca nie znają tak naprawdę swoich praw i obowiązków. Nic dziwnego, bo dla laików tematy prawne rzadko są tak fascynujące, że chce się im poświęcać więcej uwagi. Dodatkowo w kwestie te mocno ingerują platformy i dostawcy usług płatniczych ze swoją ofertą licznych programów ochrony kupującego. Koniec końców nikt nie wie tak naprawdę, jak sytuacja prawna wygląda w rzeczywistości. Właśnie dlatego stworzyliśmy przewodnik, który prezentuje obecną sytuację prawną w zakresie rękojmi i dokładnie analizuje najczęstsze błędy popełniane w praktyce oraz istniejące problemy. Sprzedawcy internetowi stale skarżą się na problemy z obsługą roszczeń dotyczących rękojmi, potocznie uogólnianej do pojęcia gwarancji. Często dzieje się tak dlatego, że zarówno klient, jak i sprzedawca nie znają tak naprawdę swoich praw i obowiązków. Sprzedawcy internetowi stale skarżą się na problemy z obsługą roszczeń dotyczących rękojmi, potocznie uogólnianej do pojęcia gwarancji. Często dzieje się tak dlatego, że zarówno klient, jak i sprzedawca nie znają tak naprawdę swoich praw i obowiązków. Nic dziwnego, bo dla laików tematy prawne rzadko są tak fascynujące, że chce się im poświęcać więcej uwagi. Dodatkowo w kwestie te mocno ingerują platformy i dostawcy usług płatniczych ze swoją ofertą licznych programów ochrony kupującego. Koniec końców nikt nie wie tak naprawdę, jak sytuacja prawna wygląda w rzeczywistości. Właśnie dlatego stworzyliśmy przewodnik, który prezentuje obecną sytuację prawną w zakresie rękojmi i dokładnie analizuje najczęstsze błędy popełniane w praktyce oraz istniejące problemy.Ten artykuł oraz wiele innych znajdziecie na ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 16:53
Lockdown w Niemczech – co jest zamknięte, a co otwarte? Jakie produkty są najczęściej kupowane pod choinkę w Polsce? https://ecommercenews.pl/lockdown-w-niemczech-co-jest-zamkniete-a-co-otwarte-jakie-produkty-sa-najczesciej-kupowane-pod-choinke-w-polsce/ Fri, 18 Dec 2020 12:20:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4671 Lockdown w Niemczech - co jest zamknięte, a co otwarte? Co Polacy kupują sobie pod choinkę? Amazon pozbawia sprzedawców możliwości komentowania recenzji. Nowe obowiązki na Amazon dla sprzedawców. Lockdown w Niemczech - co jest zamknięte, a co otwarte? Co Polacy kupują sobie pod choinkę? Amazon pozbawia sprzedawców możliwości komentowania recenzji. Nowe obowiązki na Amazon dla sprzedawców. Lockdown w Niemczech - co jest zamknięte, a co otwarte? Cały artykuł znajdziesz tutaj.Co Polacy kupują sobie pod choinkę?Cały artykuł znajdziesz tutaj.Amazon pozbawia sprzedawców możliwości komentowania recenzji.Cały artykuł znajdziesz tutaj.Nowe obowiązki na Amazon dla sprzedawców.Cały artykuł znajdziesz tutaj.ecommercenews.pl to pierwszy polskojęzyczny serwis informacyjny o ehandlu w Niemczech i całej UE. Tworzony przez 20-osobową redakcję w DE i PL, do której należą: sprzedawcy-praktycy, prawnicy, logistycy i eksperci marketingu z całej Europy.
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:13
Sprzedaż w Niemczech: rejestracja opakowań, częściowy lockdown, powrót do 19%/7% VAT https://ecommercenews.pl/sprzedaz-w-niemczech-rejestracja-opakowan-czesciowy-lockdown-powrot-do-19-7-vat/ Mon, 07 Dec 2020 08:37:21 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4515 Częściowy lockdown w Niemczech przedłużony do 10.01.2021. Niemcy będą musiały żyć z częściowym lockdown’em do 10 stycznia 2021 roku. Opakowania: końcoworoczne obowiązki sprzedawców aktywnych w Niemczech. Niemcy wracają w styczniu 2021 do 19% / 7% VAT. Brexit, a sprzedaż na eBay. Obowiązki podatkowe w 2021 roku. Częściowy lockdown w Niemczech przedłużony do 10.01.2021. Niemcy będą musiały żyć z częściowym lockdown’em do 10 stycznia 2021 roku. Opakowania: końcoworoczne obowiązki sprzedawców aktywnych w Niemczech. Niemcy wracają w styczniu 2021 do 19% / 7% VAT. Opakowania: końcoworoczne obowiązki sprzedawców aktywnych w Niemczech. Teraz, na przełomie roku zachodzi kolejny obowiązek dla wielu przedsiębiorców: roczny raport ilościowy. Jeśli nie zadbasz o to lub nie zadbasz o to właściwie, może to być dla Ciebie kosztowne: jeżeli zgłoszenie danych nie zostanie złożone najpóźniej na początku nowego roku lub zostanie złożone nieprawidłowo, może zostać nałożona wysoka grzywna. Wszystkie informacje o rejestracji i licencjonowaniu opakowań w Niemczech, znajdziesz w naszym FAQ.Zgodnie z planem: Niemcy wracają w styczniu 2021 do 19% / 7% VAT. Według niemieckiego ministra finansów Olafa Scholza (SPD), obniżka  stawki podatku VAT do 16%/5%, o której zadecydowano z powodu kryzysu wywołanego pandemią, nie zostanie przedłużona i zakończy się zgodnie z planem wraz z 2020 rokiem.Częściowy lockdown w Niemczech przedłużony do 10.01.2021. Niemcy będą musiały żyć z częściowym lockdown’em do 10 stycznia 2021 roku. Rządy federalny i krajów związkowych uzgodniły na wspólnym posiedzeniu przedłużenie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się pandemii. “W zasadzie, sytuacja pozostanie taka jak obecnie”, mówi kanclerz Angela Merkel.Podatek cyfrowy we Francji dotknie Amazon, Facebook, Google itp.Brexit, a sprzedaż na eBay. Obowiązki podatkowe w 2021 roku
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:23
Jak Krosno Glass sprzedaje na Amazon? Black Friday w Niemczech. „Page experience” na Google. Zmiany w Ceneo.pl https://ecommercenews.pl/jak-krosno-glass-sprzedaje-na-amazon-black-friday-w-niemczech-page-experience-na-google-zmiany-w-ceneo-pl/ Wed, 25 Nov 2020 08:18:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4512 „Page experience” coraz ważniejszy dla pozycjonowania na Google Amazon pozywa sprzedawców oferujących podróbki. Black Friday w Niemczech. Tysiące nadużyć korona-pomocy w Niemczech. Ceneo.pl odświeża logo oraz layout „Page experience” coraz ważniejszy dla pozycjonowania na Google Amazon pozywa sprzedawców oferujących podróbki. Black Friday w Niemczech. Tysiące nadużyć korona-pomocy w Niemczech. Ceneo.pl odświeża logo oraz layout Krosno Glass jest wiodącym producentem szkła użytkowego w Polsce, z blisko 100-letnią tradycją. Szklane wyroby marki trafiają do klientów na niemal 60 globalnych rynkach. Przez wiele lat spółka Krosno Glass opierała się głównie na tradycyjnych kanałach sprzedaży. Jednak kilka lat temu marka postanowiła zainwestować w rozwój e-commerce i tym samym rozpocząć współpracę z Amazon.„Page experience” coraz ważniejszy dla pozycjonowania na GoogleAmazon pozywa sprzedawców oferujących podróbki.Black Friday w Niemczech.Tysiące nadużyć korona-pomocy w Niemczech.Ceneo.pl odświeża logo oraz layoutWszystkie artykuły z dzisiejszego odcinka przeczytasz na ecommercenews.pl: https://ecommercenews.pl/tag/briefing/
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:48
Amazon znów pod lupą Federalnego Urzędu Antymonopolowego. PayPal mocno korzysta na pandemii. https://ecommercenews.pl/amazon-znow-pod-lupa-federalnego-urzedu-antymonopolowego-paypal-mocno-korzysta-na-pandemii/ Fri, 06 Nov 2020 17:32:51 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4214 Dostawca płatności PayPal jest jednym ze zwycięzców pandemii koronawirusa. uruchomiono w Szwecji krajową wersję Amazona – z własną szwedzką stroną internetową. Do tej pory domena Amazon.se przekierowała na niemiecką wersję Amazona. Dostawca płatności PayPal jest jednym ze zwycięzców pandemii koronawirusa. uruchomiono w Szwecji krajową wersję Amazona – z własną szwedzką stroną internetową. Do tej pory domena Amazon.se przekierowała na niemiecką wersję Amazona. Wiadomości o e-commerce i handlu transgranicznym do posłuchania! Posłuchaj kolejnego odcinka podcastu “Sukces na Marketplace” na Spotify i Apple Podcasts!Po więcej wiadomości odwiedź ecommercenews.pl.Poznaj również nasz kanał na YouTube!
https://ecommercenews.pl/lockdown-w-niemczech-ebay-zapowiada-wsparcie-prawo-niemieckie-w-pazdzierniku-wazne-orzeczenia-dla-e-commerce-raty-12-mc-na-amazon/

https://ecommercenews.pl/najwiekszy-debiut-gieldowy-wszechczasow-odwolany-niemcy-marketplacey-maja-ujawnic-algorytmy-wyszukiwarek/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:10
Amazon zwiększa zatrudnienia w Polsce. Konsumenci mają dosyć Black Friday. Zalando pobiera wymiary klientów cyfrowo. https://ecommercenews.pl/amazon-zwieksza-zatrudnienia-w-polsce-konsumenci-maja-dosyc-black-friday-zalando-pobiera-wymiary-klientow-cyfrowo/ Tue, 20 Oct 2020 13:22:45 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=4103 Branża logistyczna spodziewa się znacznych wzrostów w okresie świątecznym. Zalando pobiera wymiary klientów cyfrowo. Amazon zwiększa zatrudnienia w Polsce. Konsumenci mają dosyć Black Friday. Branża logistyczna spodziewa się znacznych wzrostów w okresie świątecznym. Zalando pobiera wymiary klientów cyfrowo. Amazon zwiększa zatrudnienia w Polsce. Konsumenci mają dosyć Black Friday.

* Branża logistyczna spodziewa się znacznych wzrostów w okresie świątecznym* Zalando pobiera wymiary klientów cyfrowo* Amazon zwiększa zatrudnienia w Polsce* Konsumenci mają dosyć Black Friday
https://ecommercenews.pl/amazon-podsumowal-prime-day-2020-branza-logistyczna-spodziewa-sie-znacznych-wzrostow-w-tegorocznym-okresie-swiatecznym/

https://ecommercenews.pl/amazon-zwieksza-w-polsce-liczbe-stalych-miejsc-pracy-do-18-tys/

https://ecommercenews.pl/konsumenci-maja-dosyc-black-friday-relacja-z-ebay-open-2020/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:26
Real.de stanie się Kaufland w 2021 r. DHL DE podnosi ceny. Windykacja należności w Niemczech. https://ecommercenews.pl/real-de-stanie-sie-kaufland-w-2021-r-dhl-de-podnosi-ceny-windykacja-naleznosci-w-niemczech/ Wed, 07 Oct 2020 19:11:12 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=3990 Klient nie zapłacił – jakie mam opcje? Zarządzanie należnościami i windykacja w Niemczech. Od 1 stycznia 2021 r. DHL Niemcy podniesie ceny dla swoich klientów biznesowych.Real.de zmienia się w Kaufland – zmiana nazwy w przyszłym roku. Grupa Schwarz przejęła od SCP Group marketplace Real.de. Klienci i sprzedawcy detaliczni z trzeciej największej niemieckiej platformy nadal będą mieli dostęp do usług oferowanych przez Real.de. Klient nie zapłacił – jakie mam opcje? Zarządzanie należnościami i windykacja w Niemczech. Od 1 stycznia 2021 r. DHL Niemcy podniesie ceny dla swoich klientów biznesowych.Real.de zmienia się w Kaufland – zmiana nazwy w przyszłym roku. * Klient nie zapłacił – jakie mam opcje? Zarządzanie należnościami i windykacja w Niemczech. * Od 1 stycznia 2021 r. DHL Niemcy podniesie ceny dla swoich klientów biznesowych.* Real.de zmienia się w Kaufland – zmiana nazwy w przyszłym roku. Grupa Schwarz przejęła od SCP Group marketplace Real.de. Klienci i sprzedawcy detaliczni z trzeciej największej niemieckiej platformy nadal będą mieli dostęp do usług oferowanych przez Real.de.
https://ecommercenews.pl/real-de-stanie-sie-kaufland-w-przyszlym-roku-amazon-zatrudnia-w-niemczech-10-000-nowych-pracownikow-na-swieta/

https://ecommercenews.pl/ohk2020/

https://ecommercenews.pl/zarzadzanie-naleznosciami-i-windykacja-w-niemczech/

]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:52
SEO na Amazon: najczęściej popełniane błędy. Jesienna aktualizacja eBay. Badanie nastrojów konsumentów niemieckich. https://ecommercenews.pl/seo-na-amazon-najczesciej-popelniane-bledy-jesienna-aktualizacja-ebay-badanie-nastrojow-konsumentow-niemieckich/ Fri, 18 Sep 2020 05:31:00 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=3651 Top 7 błędów SEO na Amazon, które dają się we znaki sprzedaży. Jak zwiększyć sprzedaż na Amazon? Jesienne zmiany i nowości na eBay. Badanie: niemieckie zakupy przedświąteczne w obliczu pandemii Top 7 błędów SEO na Amazon, które dają się we znaki sprzedaży. Jak zwiększyć sprzedaż na Amazon? Jesienne zmiany i nowości na eBay. Badanie: niemieckie zakupy przedświąteczne w obliczu pandemii Top 7 błędów SEO na Amazon, które dają się we znaki sprzedaży. Jak zwiększyć sprzedaż na Amazon?Jesienne zmiany i nowości na eBay.Badanie: niemieckie zakupy przedświąteczne w obliczu pandemiiPo więcej wiadomości odwiedź ecommercenews.pl.Poznaj również nasz kanał na YouTube!
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:05
Cezary Kożon, CEO wiodącej agencji Magento o znaczeniu omnichannel w sprzedaży online | BEOMNI 2020 LIVE| Fast White Cat https://ecommercenews.pl/cezary-kozon-ceo-wiodacej-agencji-magento-o-znaczeniu-omnichannel-w-sprzedazy-online-beomni-2020-live-fast-white-cat/ Thu, 03 Sep 2020 15:34:31 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=3532 Doświadczenia z budowy sklepu dla 4F, Coccodrillo czy Tołpa. Dla kogo Magento 1, a dla kogo Magento 2 - a może sklep zbudowany na Presta? Doświadczenia z budowy sklepu dla 4F, Coccodrillo czy Tołpa. Dla kogo Magento 1, a dla kogo Magento 2 - a może sklep zbudowany na Presta? Doświadczenia z budowy sklepu dla 4F, Coccodrillo czy Tołpa. Dla kogo Magento 1, a dla kogo Magento 2 - a może sklep zbudowany na Presta? Setup.pl & Händlerbund 44:16 ecommercenews.pl LIVE + Legal Update z Yvonne Bachmann, Adwokat w Händlerbund | RODO/GDPR https://ecommercenews.pl/ecommercenews-pl-live-legal-update-with-yvonne-bachmann-lawyer-at-handlerbund-rodo-gdpr/ Tue, 01 Sep 2020 15:28:59 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=3482 Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, również dzisiaj zapraszamy na Legal Update w ramach serii webinarów ecommercenews.pl LIVE. - prawa sprzedawcy i konsumenta w Niemczech - czy można skontaktować się z byłym klientem? - na jakich zasadach sprzedawcy mogą informować o udzielanej gwaranc Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, również dzisiaj zapraszamy na Legal Update w ramach serii webinarów ecommercenews.pl LIVE. - prawa sprzedawcy i konsumenta w Niemczech - czy można skontaktować się z byłym klientem? ENGLISH EPISODE DESCRIPTION BELOW Jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca, również dzisiaj zapraszamy na Legal Update w ramach serii webinarów ecommercenews.pl LIVE.- prawa sprzedawcy i konsumenta w Niemczech - czy można skontaktować się z byłym klientem? - na jakich zasadach sprzedawcy mogą informować o udzielanej gwarancji?I wiele więcej ciekawych zagadnień prawnych, ważnych dla codziennej sprzedaży w sklepie internetowym lub na marketplace'ach jak eBay czy Amazon w Niemczech.Legal obligations e-commerce merchants have regarding the unit price: - What is the unit price requirement? - Which products are affected? - How do I know if my products need a unit price? - Does the obligation only apply in an online store, or also on marketplaces like eBay or Amazon? - what if there is no technical way to have them displayed? Who is responsible?Advertising statements that are not allowed: - Insured shipping - may I use it for advertising? What options do I have to advertise premium shipping? - Warranty - how can I legally refer to an existing manufacturer or buyer warranty? What information do I have to provide?Privacy protection in daily online business: - How can I get in touch with my customers to stimulate them to buy again? - Can I call a former customer? B2B & B2C - are there differences? - What if there is a problem with the order? - The customer gave an unjustified product review - for example before we were able to solve the problem with the order in the end. Can I call the customer if it can be assumed that the review is indeed unjustified?
https://youtu.be/65TVSNJVCV4

]]>
Setup.pl & Händlerbund 32:06
Amazon oszukany na kwotę 19 mln USD. “Super Cena” w wynikach wyszukiwania na eBay. Tysięcy nowych sklepów internetowych w Polsce. https://ecommercenews.pl/amazon-oszukany-na-kwote-19-mln-usd-super-cena-w-wynikach-wyszukiwania-na-ebay-tysiecy-nowych-sklepow-internetowych-w-polsce/ Fri, 28 Aug 2020 11:33:35 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=3385 Czterech braci aresztowanych za rzekome oszustwo na kwotę 19 milionów dolarów. Ich ofiarą był Amazon. Pandemia przyczyniła się do powstawania tysięcy nowych sklepów internetowych w Polsce. “Super Cena” w wynikach wyszukiwania na eBay. Czterech braci aresztowanych za rzekome oszustwo na kwotę 19 milionów dolarów. Ich ofiarą był Amazon. Pandemia przyczyniła się do powstawania tysięcy nowych sklepów internetowych w Polsce. “Super Cena” w wynikach wyszukiwania na eBay. Czterech braci aresztowanych za rzekome oszustwo na kwotę 19 milionów dolarów. Ich ofiarą był Amazon.  Pandemia przyczyniła się do powstawania tysięcy nowych sklepów internetowych w Polsce. “Super Cena” w wynikach wyszukiwania na eBay.Więcej wiadomości znajdziesz na www.ecommercenews.plKonferencja BEOMNI 2020: www.beomni.setup.plPlentymarkets – ERP, WMS, CRM i sklep internetowy w jednym: www.setup.pl/plentymarkets
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:11
Zwrot towaru w Niemczech: prawa sprzedawcy i konsumenta; Amazon kończy 25 lat. https://ecommercenews.pl/zwrot-towaru-w-niemczech-prawa-sprzedawcy-i-konsumenta-amazon-konczy-25-lat/ Fri, 24 Jul 2020 08:39:44 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=2760 Wielu sprzedawców internetowych nie chce się zgadzać na przyjmowanie zwrotów produktów, które wykazują ślady zużycia spowodowane przez montaż i wypróbowanie produktu przez kupującego. W dzisiejszym odcinku poznasz prawa sprzedawców i konsumentów w Niemczech! Wielu sprzedawców internetowych nie chce się zgadzać na przyjmowanie zwrotów produktów, które wykazują ślady zużycia spowodowane przez montaż i wypróbowanie produktu przez kupującego. W dzisiejszym odcinku poznasz prawa sprzedawców i konsumentów w Niem... Wielu sprzedawców internetowych nie chce się zgadzać na przyjmowanie zwrotów produktów, które wykazują ślady zużycia spowodowane przez montaż i wypróbowanie produktu przez kupującego. W dzisiejszym odcinku poznasz prawa sprzedawców i konsumentów w Niemczech!Więcej wiadomości znajdziesz na www.ecommercenews.plKonferencja BEOMNI 2020: www.beomni.setup.plPlentymarkets - ERP, WMS, CRM i sklep internetowy w jednym: www.setup.pl/plentymarkets
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:54
Ciasteczka i GDPR w Niemczech | Wsparcie dolnośląskich przedsiębiorców | ecommercenews.pl LIVE https://ecommercenews.pl/ciasteczka-i-gdpr-w-niemczech-wsparcie-dolnoslaskich-przedsiebiorcow-ecommercenews-pl-live/ Fri, 12 Jun 2020 19:46:07 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=2441 Yvonne Bachmann, adwokat w Händlerbund, była dzisiaj rozmówcą Nikolaja Schlickewitz z Setup.pl w dzisiejszym odcinku. Dowiesz się o ciasteczkach/cookies w kontekście RODO w Niemzcech; produktach rzekomo chroniących przez koronawirusem; możliwościach ścigania naruszenia GDPR w Niemczech. Yvonne Bachmann, adwokat w Händlerbund, była dzisiaj rozmówcą Nikolaja Schlickewitz z Setup.pl w dzisiejszym odcinku. Dowiesz się o ciasteczkach/cookies w kontekście RODO w Niemzcech; produktach rzekomo chroniących przez koronawirusem; możliwościach śc... Najnowszy odcinek ecommercenews.pl LIVE z gośćmi specjalnymi! Yvonne Bachmann, adwokat w Händlerbund, była dzisiaj rozmówcą Nikolaja Schlickewitz z Setup.pl w dzisiejszym odcinku. Dowiesz się o ciasteczkach/cookies w kontekście RODO w Niemzcech; produktach rzekomo chroniących przez koronawirusem; możliwościach ścigania naruszenia GDPR w Niemczech. Yvonne opisze dwa aktualne wyroki, które miały niemały wpływ na rozwój sytuacji prawnej w ostatnich tygodniach.Kolejnym gościem, tym razem w rozmowie z Jarosławem Kulą ze Świata Presyłek, byłą Agnieszka Mąka z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Pani Agnieszka, doradca biznesowy, koordynator projektów realizowanych przez DAWG, w tym projektów dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Śląska oraz projektów outplacementowych. Koordynator Funduszu Pożyczkowego DAWG.Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. instytucja otoczenia biznesu wyspecjalizowana w działaniach wspierających rozwój Dolnego Śląska. Realizuje projekty w następujących obszarach: - wsparcie finansowe sektora msp - wsparcie outplacementowe przedsiębiorstw przechodzących procesy restrukturyzacyjne i adaptacyjne - pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych - promocja inwestycyjna Dolnego Śląska https://ecommercenews.pl/liveYvonne Bachmann, Händlerbund Agnieszka Mąka, DAWG Jarosław Kula, Świat Przesyłek Nikolaj Schlickewitz, Setup.pl#DAWG #RODO #ecommercenews #morningbriefing #regulamin #widerrufsbelehrung #beomni #beomni2020 #beomni2020live #haendlerbund #händlerbund #setuppl #ecommercenewspl #ecommercenewspllive
]]>
Setup.pl & Händlerbund 46:29
Niemcy obniżają VAT do 16 procent. Amazon potwierdza “Big Style Sale” 22. czerwca – wsparcie dla sprzedawców mody. Wciąż więcej paczek w Niemczech. https://ecommercenews.pl/niemcy-obnizaja-vat-do-16-procent-amazon-potwierdza-big-style-sale-22-czerwca-wsparcie-dla-sprzedawcow-mody-wciaz-wiecej-paczek-w-niemczech/ Fri, 05 Jun 2020 11:37:26 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=2344 Angelika Wielgus-Lach przedstawia najważniejsze newsy w tym tygodniu. Przypominamy, że ruszyliśmy z codziennie aktualizowanym Morning Briefing na ecommercenews.pl: https://ecommercenews.pl/briefing/ Angelika Wielgus-Lach przedstawia najważniejsze newsy w tym tygodniu. Przypominamy, że ruszyliśmy z codziennie aktualizowanym Morning Briefing na ecommercenews.pl: https://ecommercenews.pl/briefing/ Angelika Wielgus-Lach przedstawia najważniejsze newsy w tym tygodniu. Przypominamy, że ruszyliśmy z codziennie aktualizowanym Morning Briefing na ecommercenews.pl: https://ecommercenews.pl/briefing/
]]>
Setup.pl & Händlerbund 4:19
Uzależnienie sprzedawców: Amazon vs. Omnichannel w czasach kryzysu koronawirusa. https://ecommercenews.pl/uzaleznienie-sprzedawcow-amazon-vs-omnichannel-w-czasach-kryzysu-koronawirusa/ Tue, 07 Apr 2020 21:05:29 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=2068 Poznaj historie dwóch sprzedawców. Mają bardzo podobne obroty w wysokości około 150.000€ miesięcznie, ale na tym kończą się elementy wspólne… Poznaj historie dwóch sprzedawców. Mają bardzo podobne obroty w wysokości około 150.000€ miesięcznie, ale na tym kończą się elementy wspólne… Podobnie ma się sytuacja z handlem internetowym. W chwilach obecnego kryzysu pojawiają się najróżniejsze szanse, ale i zagrożenia dla e-commercu. Niektórzy robią jednorazowe obroty, które często są moralnie i etycznie co najmniej wątpliwe, inni mają olbrzymie szczęście, że wybuch pandemii koronawirusa trafił akurat na początek wiosny. Home office u większości Europejczyków spowodował bowiem o wiele większe zainteresowanie ogrodnictwem czy majsterkowaniem przy swoich domach i mieszkaniach. Z kolei osoby działające w branży eventowej są dotknięte brakiem organizowanych wydarzeń. 
]]>
Setup.pl & Händlerbund 10:11
Ograniczenia w dostawach FBA do 5.04.; Darmowa wysyłka na Allegro; Wpływ koronawirusa na światowy e-commerce. https://ecommercenews.pl/ograniczenia-w-dostawach-fba-do-5-04-darmowa-wysylka-na-allegro-wplyw-koronawirusa-na-swiatowy-e-commerce/ Wed, 18 Mar 2020 15:19:09 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1783 Odcinek poświęcony koronawirusowi oraz jego wpływowi na europejski e-commerce. Ograniczenia wprowadzone przez Amazon, skutki w gospodarce, reacje marketplace'ów. Odcinek poświęcony koronawirusowi oraz jego wpływowi na europejski e-commerce. Ograniczenia wprowadzone przez Amazon, skutki w gospodarce, reacje marketplace'ów. Odcinek poświęcony koronawirusowi oraz jego wpływowi na europejski e-commerce. Ograniczenia wprowadzone przez Amazon, skutki w gospodarce, reacje marketplace'ów.Więcej na ecommercenews.plKonferencja BEOMNI 2020 beomni.setup.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:31
Koronawirus w e-Commerce: walka eBay, Amazon i Allegro z bezlitosnymi sprzedawcami; eBay.de na BEOMNI 2020!; Amazon.nl vs. Bol.com=Amazon.pl vs. Allegro.pl? https://ecommercenews.pl/koronawirus-w-e-commerce-walka-ebay-amazon-i-allegro-z-bezlitosnymi-sprzedawcami-ebay-de-na-beomni-2020-amazon-nl-vs-bol-comamazon-pl-vs-allegro-pl/ Fri, 06 Mar 2020 17:14:21 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1697 W tym odcinku dowiesz się, jak platformy walczą ze sprzedawcami, ktorzy bezlitośnie zarabiają na przedrożałych maseczkach i żelach dezynfekujących, o eBay.de który będzie na BEOMNI 2020 oraz uruchomieniu Amazon.nl. Czy Niderlandy i Amazon vs. Bol.com będą zwiastunem tego, co nas czeka w Polsce w 2021? BEOMNI 2020: www.beomni.setup.pl W tym odcinku dowiesz się, jak platformy walczą ze sprzedawcami, ktorzy bezlitośnie zarabiają na przedrożałych maseczkach i żelach dezynfekujących, o eBay.de który będzie na BEOMNI 2020 oraz uruchomieniu Amazon.nl. Czy Niderlandy i Amazon vs. Bol. W tym odcinku dowiesz się, jak platformy walczą ze sprzedawcami, ktorzy bezlitośnie zarabiają na przedrożałych maseczkach i żelach dezynfekujących, o eBay.de który będzie na BEOMNI 2020 oraz uruchomieniu Amazon.nl. Czy Niderlandy i Amazon vs. Bol.com będą zwiastunem tego, co nas czeka w Polsce w 2021?BEOMNI 2020: www.beomni.setup.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:34
Amazon.pl do końca 2020? Koronawirus a światowy e-commerce; Zachowania zakupowe Niemców i Polaków https://ecommercenews.pl/amazon-pl-do-konca-2020-koronawirus-a-swiatowy-e-commerce-zachowania-zakupowe-niemcow-i-polakow/ Thu, 20 Feb 2020 20:52:42 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1592 Amazon.pl w 2020, czy może dopiero w 2021 roku? Jak w obliczu Koronawirusa radzi sobie światowy e-commerce? Zakupy online Niemców i Polaków - najnowsze liczby! Amazon.pl w 2020, czy może dopiero w 2021 roku? Jak w obliczu Koronawirusa radzi sobie światowy e-commerce? Zakupy online Niemców i Polaków - najnowsze liczby! Amazon.pl w 2020, czy może dopiero w 2021 roku? Jak w obliczu Koronawirusa radzi sobie światowy e-commerce? Zakupy online Niemców i Polaków - najnowsze liczby!Więcej na ecommercenews.plKonferencja BEOMNI 2020 beomni.setup.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:11
Amazon +20% w 2019r.; Co to jest znak „CE”?; Allegro.pl w czołówce światowej; BEOMNI 2020; ≡edrone https://ecommercenews.pl/podcast-6/ Thu, 06 Feb 2020 19:11:39 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1575 W tym odcinku opowiemy o wynikach finansowych Amazon w 2019r., niebezpieczeństwie związanym ze znakiem "CE" i o znaczeniu Allegro.pl w światowym e-commerce. Więcej informacji o znaku "CE": https://ecommercenews.pl/zamieszanie-wokol-znaku-ce/ Partner odcinka: https://edrone.me W tym odcinku opowiemy o wynikach finansowych Amazon w 2019r., niebezpieczeństwie związanym ze znakiem "CE" i o znaczeniu Allegro.pl w światowym e-commerce. Więcej informacji o znaku "CE": https://ecommercenews.pl/zamieszanie-wokol-znaku-ce/ W tym odcinku opowiemy o wynikach finansowych Amazon w 2019r., niebezpieczeństwie związanym ze znakiem "CE" i o znaczeniu Allegro.pl w światowym e-commerce.Więcej informacji o znaku "CE": https://ecommercenews.pl/zamieszanie-wokol-znaku-ce/Partner odcinka: https://edrone.me
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:12
Ekologiczny E-Commerce; Geoblokowanie; Facebook i eBay przeciwko fake-recenzjom https://ecommercenews.pl/ekologiczny-e-commerce-geoblokowanie-facebook-i-ebay-przeciwko-fake-recenzjom/ Fri, 24 Jan 2020 06:17:31 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1527 Prezes Izby Gospodraki Elektronicznej o ekologii w e-commerce Zdaniem Patrycji Sass-Staniszewskiej, prezes Izby Gospodraki Elektronicznej w e-commerce nie jest łatwo być eko. - Sam fakt pakowania, zabezpieczania produktów, logistyki i transportu pojedynczych sztuk na często duże odległości powoduje duże zaangażowanie tworzyw sztucznych typu plastik. Geoblokowanie Europejskie Centrum Konsumenckie wcieliło się w rolę tajemniczego klienta i sprawdziło jak wygląda geoblokowanie w praktyce. Badacze wzięli pod lupę 200 sklepów. Celem badania było sprawdzenie, czy sprzedawcy pozwalają robić zakupy klientom z innego kraju UE. Walka z Fake-Recenzjami: Facebook usunął do tej pory 188 grup i zablokował dostęp 24 użytkownikom, a eBay odebrał dostęp do platformy 140 użytkownikom od lata 2019 roku - podało CMA. Działania te są jednym z elementów walki gigantów z niepokojącym zjawiskiem.  Prezes Izby Gospodraki Elektronicznej o ekologii w e-commerce Zdaniem Patrycji Sass-Staniszewskiej, prezes Izby Gospodraki Elektronicznej w e-commerce nie jest łatwo być eko. - Sam fakt pakowania, zabezpieczania produktów, Prezes Izby Gospodraki Elektronicznej o ekologii w e-commerceZdaniem Patrycji Sass-Staniszewskiej, prezes Izby Gospodraki Elektronicznej w e-commerce nie jest łatwo być eko. - Sam fakt pakowania, zabezpieczania produktów, logistyki i transportu pojedynczych sztuk na często duże odległości powoduje duże zaangażowanie tworzyw sztucznych typu plastik.GeoblokowanieEuropejskie Centrum Konsumenckie wcieliło się w rolę tajemniczego klienta i sprawdziło jak wygląda geoblokowanie w praktyce. Badacze wzięli pod lupę 200 sklepów. Celem badania było sprawdzenie, czy sprzedawcy pozwalają robić zakupy klientom z innego kraju UE.Walka z Fake-Recenzjami:Facebook usunął do tej pory 188 grup i zablokował dostęp 24 użytkownikom, a eBay odebrał dostęp do platformy 140 użytkownikom od lata 2019 roku - podało CMA. Działania te są jednym z elementów walki gigantów z niepokojącym zjawiskiem. 
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:30
Ekspansja CCC na Słowację; Noworoczna wpadka Amazon.de; Nowe przepisy chroniące konsumentów; https://ecommercenews.pl/ekspansja-ccc-na-slowacje-noworoczna-wpadka-amazon-de-nowe-przepisy-chroniace-konsumentow/ Sun, 12 Jan 2020 14:00:30 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1518 Polska na 13. miejscu wśród najszybciej rozwijających się rynków e-commerce! Nowa dyrektywa dotycząca ochrony konsumentów w Unii Europejskiej weszła w życie kilka dni temu. Potężna wpadka Amazon.de. Wtorkowy sprzedawców bez obrotów dla wielu sprzedawców! Mamy też dla was zaproszenie na kolejne bezpłatne wydarzenie dotyczące ehandlu! Konferencja BEOMNI 2020 we Wrocławiu: https://beomni.setup.pl Seria Meetupów w Berlinie: https://www.meetup.com/de-DE/Berlin-Business-Creativity-Rulebreaking-Meetup/events/266225652/ Partner odcinka: https://amavat.pl Polska na 13. miejscu wśród najszybciej rozwijających się rynków e-commerce! Nowa dyrektywa dotycząca ochrony konsumentów w Unii Europejskiej weszła w życie kilka dni temu. Potężna wpadka Amazon.de. Wtorkowy sprzedawców bez obrotów dla wielu sprz... Polska na 13. miejscu wśród najszybciej rozwijających się rynków e-commerce!Nowa dyrektywa dotycząca ochrony konsumentów w Unii Europejskiej weszła w życie kilka dni temu.Potężna wpadka Amazon.de. Wtorkowy sprzedawców bez obrotów dla wielu sprzedawców!Mamy też dla was zaproszenie na kolejne bezpłatne wydarzenie dotyczące ehandlu!Konferencja BEOMNI 2020 we Wrocławiu: https://beomni.setup.plSeria Meetupów w Berlinie: https://www.meetup.com/de-DE/Berlin-Business-Creativity-Rulebreaking-Meetup/events/266225652/Partner odcinka: https://amavat.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:55
UOKiK vs. Allegro.pl; Formy prawne firmy w Niemczech; Co kupują Polacy w Sieci?; Zmiany dla sprzedawców na Amazon.de https://ecommercenews.pl/uokik-vs-allegro-formy-prawne-firmy-w-niemczech-co-kupuja-polacy-w-sieci-zmiany-dla-sprzedawcow-na-amazon-de/ Tue, 24 Dec 2019 10:03:53 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1486 Czy Allegro.pl faworyzuje własną sprzedaż na platformie? Sprawą zamuje się UOKiK. Pokażemy również, jak podobna sprawa zakończyła się w Niemczech dla Amazon.de po interwencji niemieckiego Urzędu Antymonopolowego. Przewodnik po formach prawnych przedsiębiorstwa w Niemczech: wybór najpopularniejszych opcji ekspansji do Niemiec z oddzielnym podmiotem w Niemczech. Polacy coraz chętniej kupują w Internecie chemię i żywność - poznaj trendy w polskim e-commerce! www.ecommercenews.pl Czy Allegro.pl faworyzuje własną sprzedaż na platformie? Sprawą zamuje się UOKiK. Pokażemy również, jak podobna sprawa zakończyła się w Niemczech dla Amazon.de po interwencji niemieckiego Urzędu Antymonopolowego. Czy Allegro.pl faworyzuje własną sprzedaż na platformie? Sprawą zamuje się UOKiK. Pokażemy również, jak podobna sprawa zakończyła się w Niemczech dla Amazon.de po interwencji niemieckiego Urzędu Antymonopolowego.Przewodnik po formach prawnych przedsiębiorstwa w Niemczech: wybór najpopularniejszych opcji ekspansji do Niemiec z oddzielnym podmiotem w Niemczech.Polacy coraz chętniej kupują w Internecie chemię i żywność - poznaj trendy w polskim e-commerce!www.ecommercenews.pl
]]>
Setup.pl & Händlerbund 5:22
Niemcy: Co to jest Abmahnung; Platforma ODR; Bezpieczna wysyłka Newsletterów; Porzucone koszyki w sklepie internetowym; Gdzie umieszczać informacje o kosztach wysyłki? https://ecommercenews.pl/niemcy-co-to-jest-abmahnung-platforma-odr-bezpieczna-wysylka-newsletterow-porzucone-koszyki-w-sklepie-internetowym-gdzie-umieszczac-informacje-o-kosztach-wysylki/ Thu, 12 Dec 2019 13:20:17 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1455 Linki do artykułów: Porzucone koszyki + Newslettery: https://ecommercenews.pl/jak-legalnie-wysylac-maile-przypominajace-o-porzuconym-koszyku-i-w-ktorym-miejscu-trzeba-informowac-o-kosztach-wysylki/ Obowiązki związane z platformą ODR Komisji Europejskiej https://ecommercenews.pl/uwaga-na-upomnienia-za-brak-aktywnego-linku-do-platformy-odr/ Co to jest Abmahnung? https://ecommercenews.pl/co-to-jest-abmahnung-niemcy-prawo/ ecommercenews.pl Konferencja BEOMNI 2020 we Wrocławiu: https://beomni.setup.pl Seria Meetupów w Berlinie: https://www.meetup.com/de-DE/Berlin-Business-Creativity-Rulebreaking-Meetup/events/266225652/ Partner odcinka: http://3lp.eu Linki do artykułów: Porzucone koszyki + Newslettery: https://ecommercenews.pl/jak-legalnie-wysylac-maile-przypominajace-o-porzuconym-koszyku-i-w-ktorym-miejscu-trzeba-informowac-o-kosztach-wysylki/ Obowiązki związane z platformą ODR Komisji Europ... Linki do artykułów:Porzucone koszyki + Newslettery: https://ecommercenews.pl/jak-legalnie-wysylac-maile-przypominajace-o-porzuconym-koszyku-i-w-ktorym-miejscu-trzeba-informowac-o-kosztach-wysylki/Obowiązki związane z platformą ODR Komisji Europejskiej https://ecommercenews.pl/uwaga-na-upomnienia-za-brak-aktywnego-linku-do-platformy-odr/Co to jest Abmahnung? https://ecommercenews.pl/co-to-jest-abmahnung-niemcy-prawo/ecommercenews.plKonferencja BEOMNI 2020 we Wrocławiu: https://beomni.setup.plSeria Meetupów w Berlinie: https://www.meetup.com/de-DE/Berlin-Business-Creativity-Rulebreaking-Meetup/events/266225652/Partner odcinka: http://3lp.eu
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:43
Najczęściej popełniane błędy przez sprzedawców na Amazon, Meetup Setup.pl w Berlinie https://ecommercenews.pl/podcast-1/ Mon, 02 Dec 2019 10:02:19 +0000 https://ecommercenews.pl/?p=1409 Pierwszy polskojęzyczny Podcast z codziennymi informacjami o E-Commerce w Niemczech i Europie by Setup.pl & Händlerbund Pierwszy polskojęzyczny Podcast z codziennymi informacjami o E-Commerce w Niemczech i Europie by Setup.pl & Händlerbund Bill Gates vs. Jeff Bezos, Amazon Vine dla wszystkich, 6 błędów, które jako sprzedawca na Amazon należy uniknąć, Meetup Setup.pl w Berlinie
]]>
Setup.pl & Händlerbund 3:15