Jeff Bezos: Amazon upadnie! DHL zwiększa zasoby przed świętami

Amazon planuje kolejne magazyny

Powierzchnię 30.000 metrów kwadratowych będzie miał najnowszy magazyn Amazona, który ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Ma stanąć pod Monachium w Niemczech. Istnieją plany na budowę jeszcze jednego magazynu, prawdopodobnie koło miejscowości Breuna w północnej Hesji.

Amazon będzie sortował dane pacjentów

Amazon zamierza wesprzeć szpitale w sortowaniu i analizie danych swoich pacjentów. Dzięki usłudze Machine Learning oferowanej przez Amazon, szpitale mają zaoszczędzić, a badania będą przeprowadzane zdecydowanie szybciej. Niedawno Amazon kupił popularną w USA aptekę online PillPack i zapewne chce dzięki tej współpracy ze szpitalami rozwinąć również handel B2B lekami i innymi produktami medycznymi.

Bezos ostrzega przed upadkiem Amazona!

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, ostrzega wszystkich pracowników przed upadkiem Amazona, którego nie da się uniknąć. Jest na niego skazany podobnie, jak inne giganty, ponieważ historia pokazuje, że ich typowa żywotność to niewiele ponad 30 lat. Zadaniem pracowników Amazona jest więc opóźnianie wizji upadku. Bezos z dużym prawdopodobieństwem chce pobudzić swoich pracowników, aby nie cieszyli się obecnym olbrzymim sukcesem, ale dalej starali się rozwinąć Amazona. Mają pracować jeszcze bardziej pro-kliencko (zarówno wobec klientów kupujących, jak i sprzedawców).

DHL zwiększa zasoby przed świętami

DHL zapowiada zatrudnienie 10.000 dodatkowych kurierów, ponieważ spodziewa się 11 milionów paczek w dniach przed Wigilią.