„plentySHOP” zajmuje 5. miejsce wśród najczęściej używanych silników sklepowych w Niemczech. Lider wśród sklepowych SaaS w chmurze.

27.08.2020, Setup.pl/Plentymarkets

Jochen G. Fuchs, znany ekspert w niemieckim środowisku branży e-commerce, obejmuje funkcję Product Owner’a „plentySHOP” i tym samym będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój tej aplikacji SaaS, będącej częścią systemu Plentymarkets. Jego celem jest dalsze ulepszanie systemu sklepowego, który już teraz zajmuje piąte miejsce w rankingu systemów sklepowych w Niemczech. Najbliższy cel: zająć conajmniej 3. miejsce!


„plentySHOP” prowadzi już teraz wśród cloud’owych, sklepowych SaaS.

Aktualne badanie rynku wykonane przez Ecommercedb pokazuje, że niemiecki rynek systemów i silników sklepowych jest bardzo rozdrobniony. Pierwsze miejsca zajmują systemy, które muszą być zainstalowane na wydzielonym serwerze. Opieka, utrzymanie i zapewnienie infrastruktury dla takich systemów bywa bardzo kosztowne. Wśród rozwiązań czysto chmurowych „plentySHOP” jest już liderem na rynku wśród sklepowych SaaS’ów.

W rankingu ogólnym wszystkich systemów „plentySHOP” zajmuje piąte miejsce, co odpowiada około 5% wszystkich niemieckich sklepów internetowych. W porównywalnym badaniu obejmującym skalę światową, silnik sklepowy Plentymarkets obejmuje 35 miejsce (badanie to zostało przeprowadzone przez firmę analityczną Hivemind). Wspólnie z Plentymarkets Jochen G. Fuchs zamierza początkowo rozszerzyć pozycję na rynku niemieckim i tym samym zwiększyć przewagę nad konkurencją. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie SaaS, „plentySHOP” już dziś oferuje optymalną platformę dla wszelkiego rodzaju zastosowań w e-commerce.

Jochen G. Fuchs nowy Product Owner „plentySHOP” w Plentymarkets

Jochen G. Fuchs przez ostatnie siedem lat był odpowiedzialny za dział e-handlu największego niemieckiego magazynu o handlu cyfrowym – t3n.de, notującego ponad 6,5 mln wyświetleń miesięcznie.

Lider rynku światowego, Shopify, jest nadal w trakcie budowy swojej pozycji w Niemczech. Lider niemieckiego rynku, Shopware (system opisany tutaj posiadający również pełną integrację z Plentymarkets), wprowadził dopiero niedawno na rynek swoje pierwsze rozwiązanie cloud’owe.

Jochen G. Fuchs jest przekonany o potencjale, jaki jeszcze jest do wykorzystania: „Wykorzystamy nasze doświadczenie, aby w krótkim czasie stać się trzecim najczęściej używanym systemem sklepowym w Niemczech. Oferujemy zarówno łatwe i nieskomplikowane uruchomienie sklepu dla młodych firm e-commerce, jak i rozwiązania dla skomplikowanych przypadków w szybko rozwijających się firmach”. Dalsze informacje na temat „plentySHOP” dostępne są tutaj.


Dowiedz się więcej o Plentymarkets w webinarze Setup.pl!


Jak stworzyć „plentySHOP” i jakie funkcje zostały zaprezentowane w najnowszej wersji? Obejrzyj plentyLIVE i poznaj lidera wśród sklepowych SaaS w Niemczech!

(włącz napisy)