Polski Internet: jakie strony najczęściej zostały odwiedzone w grudniu?

6.01.2021

5 stycznia 2021 firma badawczo-technologiczna Gemius przedstawiła szczegółowe dane pochodzące z badania polskiego Internetu przeprowadzonego w grudniu 2020:


Grudzień kolejnym rekordowym miesiącem dla Ceneo.pl

W grudniu 2020 większość czołowych wydawców i serwisów internetowych zanotowała niższe zasięgi niż w listopadzie. Nie dotyczy to jednak Ceneo.pl. Drugi co do wielkości serwis e-commerce w Polsce, zanotował bowiem kolejny wzrost – w grudniu odwiedziło go 13 889 880 użytkowników, co stanowi prawie połowę polskich internautów. Ceneo.pl zajęło najwyższe w historii zestawienia – ósme miejsce. Ceneo.pl już w listopadzie zdobyło 47%-wy zasięg i awansował o jedno miejsce w zestawieniu (z 10 na 9). W okresie listopad – grudzień przeglądarka zbliżyła się też do lidera e-handlu – Allegro. Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich 5 lat, grupa Ceneo podwoiła wolumen ruchu. W ramach grudniowego Mediapanelu łączną liczbę internautów w Polsce oszacowano na 29 mln. Codziennie z sieci korzystało średnio 25,3 mln użytkowników, miesiąc wcześniej ta liczba wynosiła 25,5 mln. Badanie Mediapanel jest realizowane od października 2020, dlatego nie można porównywać jego wyników rok do roku.

Adblockery mogą zakłócać korzystanie z ecommercenews.pl. Prosimy wyłączyć adblocker lub dodać tę stronę do białej listy.