E-commerce bez granic: Polskie sklepy internetowe na podbój rynków zagranicznych. Roadshow E-wolucja 2024 pojawi się aż w 6 miastach!


21.02.2024 | Patronat medialny ecommercenews.pl

W dobie globalizacji i rosnącej cyfryzacji, granice pomiędzy krajami stają się coraz mniej widoczne, a przepływ towarów i usług przez granice państw staje się normą. Polskie sklepy internetowe nie pozostają w tyle, coraz częściej rozszerzając swoją działalność poza granice kraju. Jak wynika z najnowszych badań, 39% sklepów internetowych w Polsce już prowadzi sprzedaż zagraniczną, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Ten trend, znany jako cross-border e-commerce, zyskuje na znaczeniu i otwiera polskim przedsiębiorcom drzwi do nowych możliwości.


Cross-border e-commerce: Nowa era polskiego handlu elektronicznego

Sprzedaż za granicą to nie tylko szansa na zwiększenie przychodów, ale również na dywersyfikację rynku i zmniejszenie ryzyka związanego z koncentracją sprzedaży tylko w jednym kraju. Dla wielu polskich e-sklepów, cross-border e-commerce jest naturalnym krokiem w rozwoju, który pozwala na skorzystanie z rosnącego zapotrzebowania na unikalne, wysokiej jakości produkty z Polski. Jednakże, ekspansja zagraniczna niesie ze sobą również wyzwania, takie jak dostosowanie oferty do wymagań i preferencji lokalnych rynków, logistyka międzynarodowa, czy kwestie prawne i podatkowe.


E-wolucja 2024: Spotkanie liderów e-commerce pod patronatem medialnym ecommercenews.pl

W odpowiedzi na te potrzeby i jako wsparcie dla polskich przedsiębiorców, E-wolucja, dotychczas stacjonarna konferencja w Polsce poświęcona sprzedaży zagranicznej w e-commerce, już po raz siódmy otwiera swoje drzwi dla uczestników. W 2024 roku, E-wolucja ewoluuje w roadshow, które pojawi się aż w sześciu miastach Polski, zaczynając od Krakowa 8 marca. To wyjątkowa okazja dla właścicieli e-sklepów, marketerów, logistyków, oraz wszystkich zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne, aby zgłębić wiedzę, podzielić się doświadczeniami i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

W tym roku jako Roadshow E-wolucja 2024 pojawi się aż w 6 miastach Polski, zatem to Ty decydujesz, w którym chcesz się pojawić:

  • 08.03.2024, Kraków
  • 22.03.2024, Łódź
  • 26.04.2024, Lublin
  • 13.09.2024, Gdańsk
  • 27.09.2024, Rzeszów
  • 11.10.2024, Białystok


Co czeka na uczestników?

Program konferencji E-wolucja 2024 obfituje w atrakcje. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać sześciu prelekcji prowadzonych przez ekspertów i przedstawicieli sklepów internetowych, dla których sprzedaż zagraniczna i skalowanie biznesu to codzienność. Tematyka spotkań obejmie między innymi wsparcie sprzedaży na marketplace’ach, strategie reklamowe za granicą (SEO i SEM), logistykę międzynarodową, integracje systemów oraz zarządzanie opiniami klientów, wszystko podparte konkretnymi case studies.

Oprócz prelekcji, nie zabraknie również okazji do networkingu z innymi firmami, prelegentami i uczestnikami konferencji, co umożliwi wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk. Panel dyskusyjny Q&A da szansę na bezpośrednie zadawanie pytań ekspertom i uzyskanie odpowiedzi na najbardziej palące kwestie.

Agendę i bilety znajdziesz na stronie https://e-wolucja.pl/


Organizator: Global24 – Twój partner w sprzedaży zagranicznej

Warto również zwrócić uwagę na organizatora wydarzenia, firmę Global24, która jest ekspertem w zakresie zwrotów i wysyłek zagranicznych dla sklepów internetowych. Oferując kompleksową obsługę logistyczną w najważniejszych europejskich krajach, Global24 stanowi kluczowego partnera dla polskich e-sklepów myślących o ekspansji zagranicznej. Dzięki współpracy z takim partnerem, pokonywanie barier logistycznych staje się znacznie prostsze, co przekłada się na płynność i efektywność procesów sprzedażowych na rynkach międzynarodowych. Więcej o Global24 znajdziesz na stronie https://global24.com/pl/