Federalny Urząd Antymonopolowy zbada podwójną rolę Amazona

Czy Amazon nadużywa swojej siły rynkowej na własnym marketplace? Federalny Urząd Antymonopolowy (Bundeskartellamt) oficjalnie bada teraz tę sprawę. Sprawdza to, w jaki sposób zachowuje się Amazon, jako największy sprzedawca na swoim własnym marketplace.

Podwójna rola Amazona: sprzedawca i właściciel marketplace

Amazon jest największym sprzedawcą online na swoim marketplace. Sprzedawcy skarżą się na ten fakt od dawna i dlatego podwójna rola Amazona jest teraz “wzięta pod lupę” przez niemiecki Urząd Antymonopolowy. Sprawdzą też, czy Amazon z tego powodu nie nadużywa swoich uprawnień w celu zwiększenia widoczności własnych listingów.Dalej w komunikacie prasowym urząd zapowiada, że sprawdzi również rzekome przypadki nieuzasadnionych blokad kont lub wstrzymywanie wypłat środków z zakupów u sprzedawców, którzy konkurują z Amazonem na Amazonie.Jest to generalnie dobra wiadomość, gdyż do tej pory znikome były szanse znalezienia niszy wśród produktów, które Amazon sam sprzedaje i być może Amazon zostanie zmuszony do ograniczania swojej aktywności jako sprzedawca.

Setup.pl

Jesteśmy polsko-niemiecką firmą doradczą, która składa się z praktyków sprzedających na Amazon, eBay i wielu innych marketplace'ach oraz prawników. Zespół jest międzynarodowy, składa się m.in. również z niemieckich native-speakerów.

Setup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formularz ten zbiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i treść, abyśmy mogli śledzić komentarze zamieszczone na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą politykę prywatności, w której uzyskasz więcej informacji na temat tego, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.