Zmiana opłat i prowizji na eBayu od 1.04.2019

eBay.de zapowiada zmiany w cenniku prowizji i opłat dla sprzedawców. Nowe warunki mają obowiązywać od 1.04. W artykule zaprezentujemy najważniejsze zmiany.

Mniejsza prowizja z abonamentem

Sprzedawcy ze statusem “Top-Bewertung” oraz “Überdurchschnittlilch” zapłacą 9 % prowizji od ceny produktu z kosztami wysyłki. Sprzedawcy ze złym statusem “Unterdurchnittlich” zostaną ukarani wyższą prowizją w wysokości 13 %. Maksymalna prowizja, jaka będzie pobierana od sprzedawców bez wykupionego abonamentu np. “Top Shop” wyniesie 99 €. Osoby korzystające z “Top Shop”oraz innych abonamentów będą mieli obniżoną maksymalną prowizję do wysokości od 15 – 49 € w zależności od kategorii.

Koniec rabatu dzięki eBay Plus

Do tej pory sprzedawcy z aukcjami eBay Plus i wysyłką tego samego dnia otrzymywali rabat na prowizję w wysokości 20 %. Oferty eBay Plus nadal będą się cieszyły lepszą widocznością i atrakcyjnością dla kupujących dzięki bezpłatnej wysyłce i bezpłatnym zwrotom, za które eBay Plus będzie cały czas ponosić koszty. Kupujący eBay Plus będą mogli w przyszłości zdobywać punkty eBay Plus, podobnie jak na Allegro.pl. Punkty te będzie można wymienić na zniżki.

Droższe kampanie PPC i podtytuły

Od 1.04 sprzedawcy z abonamentem “Top Shop” już nie otrzymają 10 % rabatu od kosztów reklam PPC (Anzeigen). Dla abonentów “Premium Shop” przestanie obowiązywać maksymalna zniżka dla kosztów PPC w wysokości 10 € miesięcznie.
Opłaty za podtytuły aukcji wzrosną z 1,10 do 1,50 € dla ofert “Kup Teraz” i z 0,50 do 1,50 € dla aukcji. Zmiana ta będzie w przyszłości dotyczyła również kategorii, które wcześniej były wyłączone:
Ogród i taras (# 159912) Urządzenia gospodarstwa domowego (# 20710) Zrób to sam (# 3187) Odzież i akcesoria (# 11450) Meble i życie (# 11700)
Opłata dla tych kategorii wyniesie teraz również 2,75 € za oferty o stałej cenie i 1 € za aukcje.

Setup.pl

Jesteśmy polsko-niemiecką firmą doradczą, która składa się z praktyków sprzedających na Amazon, eBay i wielu innych marketplace'ach oraz prawników. Zespół jest międzynarodowy, składa się m.in. również z niemieckich native-speakerów.

Setup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formularz ten zbiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i treść, abyśmy mogli śledzić komentarze zamieszczone na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą politykę prywatności, w której uzyskasz więcej informacji na temat tego, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.