wtorek, 16 lipca, 2024

Ekspansja plentymarkets z Setup.pl na polski rynek

Komunikat prasowy/reklama Setup.pl & Plentymarkets

Dzięki naszej najnowszej współpracy, polscy sprzedawcy internetowi wkrótce będą mieli wygodny dostęp do wielu rynków zbytu. Po udanej ekspansji do Wielkiej Brytanii, plentysystems AG „wszedł” wraz z Setup.pl na polski rynek e-commerce.

plentysystems AG kontynuuje internacjonalizację z Setup.pl


Nie jest tajemnicą, że polski e-commerce rośnie w siłę, duży potencjał dostrzegają w nim eksperci.

Liczby mówią same za siebie: w 2019 roku przewiduje się, że polski e-handel wzrośnie o 15,5%, a jego obroty wyniosą 8,783 mld euro. Obecnie działa około 12 tys. polskich sklepów internetowych. Część z tych sprzedawców korzysta już z plentymarkets, a liczba zapytań z Polski o ten produkt w ostatnich latach rośnie. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, plentymarkets zdecydowało się ukierunkować orientację i lokalizację naszego oprogramowania na rynek polski, tak samo jak dla Niemiec i Wielkiej Brytanii. Pierwszy krok w tym kierunku wykonano w marcu wraz z integracją Allegro, największego wschodnioeuropejskiego marketplace’u.

Setup.pl – wyłączny partner i dystrybutor

Plentymarkets wraz z Setup.pl zamyka lukę w rozwiązaniach e-commerce na polskim rynku i zapewnia sprzedawcom jeszcze większe możliwości rozwoju i lepszą skalowalność. Korzystając z plentymarkets, polscy sprzedawcy mają dostęp do ponad 40 platform sprzedaży online za pomocą jednego oprogramowania. Dzięki nowoczesnej technologii pluginów możliwa jest nawet integracja sklepów działających na innych silnikach sklepowych.

Dzięki dodatkowym wtyczkom i otwartemu systemowi API REST – interfejsowi programistycznemu opartemu na standardzie internetowym, specjalnie dostosowanemu do usług w chmurze – sprzedawcy będą mogli rozbudowywać i dopasować swój system plentymarkets do swoich potrzeb. Inne atuty to nowoczesne technologie i dynamicznie rozwijający się ekosystem rozwiązań partnerskich.

„Polscy sprzedawcy od dawna szukają się do kompleksowego rozwiązania w temacie sprzedaży na rynkach międzynarodowych. Najważniejsze dla nich są rozwiązania procesowe, sprzedażowe, przewidywalność i ciągłość biznesowa” – powiedziała Anna Konopa, CEO Setup.pl.

„Nasz zespół w Setup.pl ma duże doświadczenie w sprzedaży na międzynarodowych rynkach i zna rozwiązania, które już istnieją, zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. Niestety, rozwiązania te tylko częściowo pokrywają potrzeby międzynarodowych sprzedawców internetowych. Cieszymy się, że możemy teraz wypełnić lukę pomiędzy Polską i Niemcami, a także innymi krajami Europy Zachodniej, budując „most” razem z plentymarkets. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca jest długo oczekiwaną odpowiedzią na pytania i potrzeby polskich sprzedawców internetowych. Setup.pl i plentymarkets łączy idea – „BE OMNI”, strategia sprzedaży, która od samego początku zmierza do wielokanałowej sprzedaży i dywersyfikacji marketplace’ów”.

Ekspansja szczególnie udana dzięki partnerstwu

Poszukiwany…. i znaleziony!
Poszukując wsparcia i doradztwa przy ekspansji na polski rynek systemu plentymarkets e-commerce ERP, polsko-niemiecka firma Setup.pl szybko stała się partnerem z wyboru.

„Cieszymy się, że znaleźliśmy tak doświadczonego i kompetentnego partnera jak Setup.pl, który pomoże nam w ekspansji i wprowadzeniu naszego produktu na rynek polski. Portfolio usług oferowanych przez Setup.pl obejmuje wszystko, co my i nasi przyszli polscy klienci będziemy potrzebowali, żeby z powodzeniem sprzedawać z plentymarkets na rynkach międzynarodowych. Z niecierpliwością czekam na wszystkie nowe doświadczenia, które zdobędziemy dzięki bezpośredniej komunikacji z polskimi sprzedawcami na targach i meet-up’ach. Przed nami ekscytujący czas” – powiedział Carsten Brassel, dyrektor ds. rozwoju biznesu międzynarodowego w plentymarkets.

Strategie obu partnerów doskonale do siebie pasują: plentysystems AG to firma specjalizująca się w rozwiązaniach e-commerce, oferująca plentymarkets, czyli wiodący system ERP w Niemczech. Plentymarkets jest zintegrowany z ponad 40 międzynarodowymi platformami sprzedaży.

Setup.pl zapewnia kompleksowe wsparcie w uruchomieniu i rozwoju międzynarodowej sprzedaży online. Omnichannel i dywersyfikacja marketplace’ów jest jednym z głównych elementów strategii Setup.pl, a od teraz wsparciem i uzupełnieniem będzie dodatkowo plentymarkets. Setup.pl oferuje również rozwiązania logistyczne i fulfillment z usługą przechowywania produktów i realizacji zamówień z wysyłką rozpoczynającą się w depocie niemieckiego przewoźnika.

O Setup.pl

Setup.pl został założony przez grupę sprzedawców internetowych, prawników i ekspertów logistyki. Założyciele wciąż aktywnie prowadzą swoje własne sklepy internetowe i konta sprzedawców na: Allegro.pl, OLX.pl, eBay, Amazon, Rakuten, Cdiscount i ricardo.ch, aby być zawsze na bieżąco. Setup.pl to doświadczony zespół, który dzieli się swoimi własnymi sukcesami i doświadczeniami w zakresie strategii wielokanałowych ze swoimi klientami, pomagając im się rozwijać.