Milionowe szkody spowodował pożar w magazynie Amazona

Straty rzędu miliona euro spowodował pożar w centrum logistycznym Amazona w Graben w miniony weekend. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny.

Około godziny 19 w sobotę w centrum logistycznym Amazona w Graben koło Augsburga wybuchł pożar. W akcji brało udział 45 strażaków (magazyn ma powierzchnię 110 tys. m2). Dzięki skutecznemu systemowi przeciwpożarowemu oraz sprawnemu działaniu strażaków, pożar szybko opanowano.

Nie udało się jeszcze ustalić przyczyny pożaru, ale już teraz szacuje się, że straty wyniosą około miliona euro. Uszkodzonych zostało wiele produktów, głównie przez wodę gaśniczą.

Konstrukcja budynku nie uległa uszkodzeniu i w większości magazynu praca po ugaszeniu pożaru została niemal natychmiast wznowiona. Obecnie sprawdzane jest, które produkty zostały uszkodzone przez ogień.

Przedstawiciele Amazona zapewniają, że ze względu na odpowiednie rozmieszczenie towaru w całej Europie, kupujący nie powinni odczuwać skutków sobotniego pożaru. “Dzięki dobrze rozwiniętej sieci logistycznej nie spodziewamy się wpływu na zamówienia klientów”. Potwierdzili również, że nikt z pracowników magazynu nie ucierpiał w wyniku pożaru.

Händlerbund

Jako sieć e-commerce 360°, celem Händlerbund jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia sklepom internetowym i stacjonarnym. Jako jeden z wiodących dostawców profesjonalnych usług dla e-commerce, Händlerbund oferuje te usługi z jednego źródła.

Händlerbund

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formularz ten zbiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i treść, abyśmy mogli śledzić komentarze zamieszczone na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą politykę prywatności, w której uzyskasz więcej informacji na temat tego, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.