Zarejestrowani w LUCID i zlicencjonowane opakowania – ale co dalej? Pozostałe obowiązki wynikające z VerpackungsG

Od początku roku ustawa o opakowaniach dotyczy wszystkich sprzedawców internetowych, którzy wprowadzają opakowania w niemiecki obieg. Liczba rejestracji w Stiftung Zentrale Stelle Verpackungsregister LUCID stale rośnie – i niestety również liczba kosztownych upomnień dla sprzedawców, którzy jeszcze nie zarejestrowali opakowań.

Zasady są proste: kto wprowadza dane opakowanie pod daną marką po raz pierwszy na rynek niemiecki, musi zarejestrować swoją firmę w centralnym rejestrze oraz wykupić roczne licencjonowanie u jednego z operatorów recyklingowych. Dotyczy to wszystkich rodzajów opakowań, również materiałów wypełniających oraz taśm, które zazwyczaj trafiają u konsumenta do kosza.

Po rejestracji w centralnym rejestrze oraz wykupieniu licencjonowania, kolejnym krokiem jest zgłoszenie liczby zlicencjonowanych w rejestrze LUCID. Każdy sprzedawca ma obowiązek zawsze wprowadzać do LUCID aktualne liczby. Również jeżeli się okaże, że sprzedaż nie jest tak duża, jak na początku roku się mogło wydawać. Oczywiście w drugą stronę obowiązuje ta sama zasada – sprzedajesz więcej, musisz wykupić dodatkowe kilogramy i zgłosić je do rejestru.

Dodatkowo, kto przekracza jedną z poniższych ilości danego materiału:

Szkło:
80 000 kg
Papier, tektura, karton:
50 000 kg
Tworzywa sztuczne, metale żelazne, aluminium, kartony po napojach lub inne kompozyty:
30 000 kg

musi co roku do 15. maja złożyć dodatkową deklarację ilości, którą może sporządzić jedynie rzeczoznawca.

Przeczytaj również nasz FAQ, gdzie znajdziesz wszystkie informacje na temat rejestracji opakowań w Niemczech:

Händlerbund

Jako sieć e-commerce 360°, celem Händlerbund jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia sklepom internetowym i stacjonarnym. Jako jeden z wiodących dostawców profesjonalnych usług dla e-commerce, Händlerbund oferuje te usługi z jednego źródła.

Händlerbund

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Formularz ten zbiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i treść, abyśmy mogli śledzić komentarze zamieszczone na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą politykę prywatności, w której uzyskasz więcej informacji na temat tego, gdzie, jak i dlaczego przechowujemy Twoje dane.